27 вересня 2022 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Діяльність райдержадміністрації
Прес-центр
Район сьогодні
 • Розпорядчі документи
 • Регуляторна політика
  Публічна інформація
  Інформація з установ району
  Оголошення
  Програми та стратегії району
  Виконання програм та стратегій
 • Децентралізація влади
 • Самоорганізація населення
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Електронне звернення
 • Вакансії державної служби
 • Інвестиційний довідник
 • Запобігання проявам корупції
 • Внутрішній аудит
 • АРХІВ НОВИН

  « Вересень 2022 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30    
  Головна>Новини>ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області інформує
  Вівторок, 15 травня 2018 10:42

  ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області інформує

  Амброзія полинолиста- небезпечний для людини та довкілля бур`ян, який має карантинне значення в Україні. Засмічує подвір`я та вулиці, сільськогосподарські угіддя, парки, пустирі, узбіччя доріг, залізничні колії. Амброзія є карантинним бур`яном не лише для України, а і для багатьох держав світу. Вантажі засмічені насінням амброзії до експорту у ці країни не допускаються. Крім того, рослини амброзії виробляють величезну кількість пилку,який є дуже небезпечним для людини і при вдиханні з повітрям викликає алергійне захворювання –поліноз. Хвороба протікає у вигляді різко вираженого алергійного риніту, кон`юктивіту бронхіальної астми, мігрені, кропивниці та супроводжується значним знесиленням організму.

  По зовнішньому виду амброзія нагадує полин гіркий, вся рослина опушена, стебло пряме, гіллясте, довжиною 4-15 см. Цей бур`ян висотою 20-180 см, одна рослина дає 30-40 тисяч насінин. Насіння зберігає життєздатність до 40 років. Масове цвітіння бур`яну спостерігається у кінці липня-серпня  та продовжується у вересні.

   Розвиваючи велику надземну вегетативну масу, цей бур`ян  здатний у польових умовах витісняти і пригнічувати як культурні рослини так і бур`яни.

  З метою забезпеченнякомплекснихзаходівборотьбиізданимшкідливиморганізмом, пріоритетне значення надається: механічному, агротехнічному та хімічному методам.

  У населених пунктах-систематичне скошування амброзії з початку вегетації (квітень-травень) до цвітіння (кінецьлипня-початок серпня), виривання рослин з корінням та знищення їх шляхом спалювання, знищення агротехнічним методом (перекопування або приорювання грунту з подрібненням рослинних решток) з наступним висівом на цих ділянках газонних або багаторічних трав, застосування для обприскування гербіцидів відповідно до Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до застосування в Україні.

  Згідно ст . 12 ЗУ «про карантин  рослин» особи ( фізичні та юридичні) забов»язані :

  - виконувати фітосанітарні правила та здійсновати фітосанітарні заходи ;

  - здійснювати систематичний моніторинг земельних угідь , які належать їм на правах власності або користування , а також потужностей (об»єктів) , з метою виявлення регульованого шкідливого організму – амброзії полинолистої ;

  - виконувати законні розпорядження центрального органу виконавчої влади , що реалізує державну політику у сфері карантину рослин , щодо проведення відповідних карантинних заходів ;

  - сприяти проведенню карантинних заходив у карантинних  та прилеглих до них зонах у  разі виявлення карантинних організиів .

  При підозру виявлення амброзії полинолистої на території Вашої діяльності повідомляйте управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Волинської області для вжиття термінових заходів .

  Провідний спеціаліст ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області Тетяна Грушевська

  Переглядів 2098
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Володимир-Волинська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Володимир-Волинській райдержадміністрації.
  Адреса: 44700, м.Володимир-Волинський, вул. Небесної Сотні, 3, т.24467, E-mail: post@vvadm.gov.ua
  © 2014 vvadm.gov.ua