22 серпня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Серпень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  Рожище
 

21

Четвер, 19 жовтня 2017 14:23

День боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня 2017 року, до Європейського Дня боротьби з торгівлею людьми, в Рожищенському районному центрі зайнятості для запрошених безробітних був проведений семінар на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми та експлуатації дитячої праці». День боротьби з торгівлею людьми започаткований Європарламентом у 2007 році. Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть стати чоловіки, жінки і діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації.

В першу чергу, увагу присутніх було звернуто на те, що значна частина українських громадян, які наважились виїхати за кордон для того щоб заробити трохи більше грошей, ніж в Україні, стають жертвами зловживань у галузі трудових відносин та експлуатації. Найчастіше це відбувається через те, що вони не обізнані зі своїми правами і виїжджаючи з України не знають, що очікує на них в чужій країні. Тобто, додому вони повертаються ні з чим, а подекуди і не мають коштів для того щоб повернутись додому. Статистика свідчить, що більше ніж 90 відсотків українських трудових мігрантів, які знаходяться і працюють на сьогодні за кордоном, роблять це нелегально (тобто без відповідного дозволу на працевлаштування і трудового договору, укладеного з іноземним роботодавцем). Нелегальні трудові мігранти вже самим своїм статусом ставлять себе поза законом і тим самим створюють чимало проблем, як для себе, так і для своєї держави, яка не в змозі у даному випадку їх захистити, зокрема, забезпечити їх соціальний та правовий захист за кордоном.

Найпоширеніші проблеми, з якими стикаються українці за кордоном, здебільшого мають економічне підґрунтя, і стосуються вони перш за все поганих умов побуту та праці мігрантів, а також неадекватного рівня заробітної плати, в порівнянні з зарплатнею, що отримують місцеві жителі країни. Крім цього, не слід залишати поза увагою труднощі соціального та гуманітарного характеру, пов’язані з порушенням прав та свобод людини, приниження їх честі та гідності. Перш за все це стосується трудового та сексуального рабства. Адже через важку ситуацію, яка склалась, багатьох українців, зокрема, внутрішньо переміщених осіб, робить їх більш схильними приймати будь-які пропозиції працевлаштування. 

Протягом семінару безробітні брали активну участь в обговоренні даної теми. Особливу зацікавленість викликали ризики, які мають місце під час працевлаштування за межами нашої країни. Зокрема, опинившись на нелегальній роботі,  людина замість прибутку може бути ув’язнена, депортована, змушена сплатити штрафи; потрапити до тенет злочинців, спокусившись надзвичайно привабливими умовами та можливістю працевлаштування за кордоном; втратити професійну кваліфікацію, тривалий час працюючи на некваліфікованій роботі; потерпати психологічно та морально вдалині від родини за відсутності належного правового, соціального, медичного страхування.

Також безробітним було роз’яснено, що для законного працевлаштування за кордоном з мінімальним ризиком необхідний прямий контакт з іноземним роботодавцем, діяльність у рамках двосторонніх угод з Україною або ж співпраця з ліцензованим приватним агентством.

По завершенню заходу, учасники семінару усвідомили, що працюючи в Україні, вони соціально захищені, крім цього, сприяють економічному зростанню рідної країни, позитивно впливають на ринок праці. Саме завдяки цьому Україна стає більш привабливою для інвестицій та роботи.

18.10.2017

Провідний юрисконсульт Рожищенського РЦЗ С. Куц

Переглядів 250

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua