05 березня 2021 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Березень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  Рожище
 

21

Середа, 16 липня 2014 12:15

Про досвід проведення фестивалю зеленого туризму «Рожищенська Мальованка»

Культурно – мистецьке життя нашого краю позначене стрімким піднесенням інтересу людей до нових форм роботи, втілення творчо – мистецьких проектів пропаганди регіональної культурної спадщини та популяризації народного автентичного мистецтва.

         За сприяння місцевого керівництва в районі  був започаткований фестиваль  зеленого туризму «Рожищенська мальованка», який з першого року проведення (2007 рік) набрав  неабиякого розголосу не тільки в області, а за її межами. З кожним роком  бажаючих взяти участь в фестивалі збільшувалось. Проходить цей фестиваль  в мальовничому куточку відпочинкової зони  приватних підприємців Алли та Віктора Прокопчуків, які гостинно приймають  і зустрічають людей закоханих у пісню, танець, слово, музику, декоративно – прикладне мистецтво.

           Фестиваль насичений різноманітними  культурно – мистецькими забавами, розвагами та конкурсами. На конкурс фольклорних колективів «Рожищенські гаївки» учасники прибувають на  гарно прикрашених підводах в українському національному вбранні, які радують своїм різнобарв’ям пісень та  танцями. Переможці конкурсу отримують в нагороду  перехідний символ фестивалю – глечик достатку, який вже побував  у Рожищенському, Турійському та Ківерцівському районах.

           У містечку майстрів можна помилуватися  персональними виставковими роботами – вишитих ікон майстринями  з с. Шурин, Переспа, Літогоще, Копачівка, Єлізаветин. В містечку майстрів кожен охочий знайде собі до душі  справу. З кожним роком, коло  учасників збільшується, сюди почали з’їжджатися майстри народних промислів з усієї України. Охочі можуть спробувати себе у майстер – класах  з виготовлення ляльок – мотанок,  писанкарства,  та ткацькому верстаті та гончарному крузі , а також взяти участь у конкурсі найдовшої коси      «Коса мальованки».

            Насичений фестиваль різноманітними  і спортивними змаганнями на яких випробовують свою міць, силу і вправність учасники в конкурсу   «Козацькі забави». Переможці  отримують нагороди , а гості та вболівальники частуються  найсмачнішим  у світі кулішем.   

           В ході фестивалю проходять прес-конференції з питань щодо реалізації комплексних тем «Етномузична культура Західної України», яка передбачає проведення  наукових конференцій, семінарів, фольклористичних експедицій, круглих столів, творчих зустрічей з народними виконавцями регіону, випускаються аудіокасети та компакт - диски.

        Фестиваль проводиться щорічно. Найбільше всі  чекають фестивального сюрпризу – виступу відомих артистів та гуртів, які вже побували на нашому фестивалі:

-       Гурти  « Табула Раса», «Дзідьо», «Юркеш»,  «Але Бабусі Плюс», «Стирта» , відомі виконавці народних пісень Василь Гуцул-Хуліган, Олег Скрипка та багато інших.

        Незмінними гостями та виконавцями є волинські виконавці – Народний артист України – Василь Чепелюк, заслужена артистка України Алла Опейда та заслужений працівник культури Вечеслав Судима, заслужені артисти України квартету «Акорд», народний академічний волинський хор.     

          В 2013 році організатори запропонували гостям новинку. Фестиваль вперше відбувся упродовж двох днів. Програма фестивалю вражала своїми масштабами. У перший день акцент було зроблено на дитячій творчості та розвагах для юних учасників заходу. Цього дня відбувався вокальний конкурс «Мальовничий  цвіт» у якому брали участь солісти та дитячі ансамблі. Малеча змагалася у трьох вікових категоріях – від 7-10 років, 11-13 років. Загалом було 25 учасників. У перший день фестивалю організатори провели прес-конференцію, де розповіли про розвиток зеленого туризму та популяризацію народного мистецтва, після чого відбулося офіційне відкриття шостого фестивалю «Рожищенська мальованка». 

           Фестиваль здатен об’єднати, згуртувати навколо себе людей, чиї наміри, помисли і сподівання націлені на відродження кращих зразків народно – пісенної  творчості. Відродити, досягти і заспівати той, великий пласт старовинної і маловідомої української пісні нашого Волинського  краю.

Переглядів 2242

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua