14 грудня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Грудень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  Рожище
 

21

Четвер, 02 листопада 2017 15:39

Укриття населення в захисних спорудах цивільного захисту

У зв’язку з подіями на сході нашої держави не буде зайвим подбати про укриття населення в захисних спорудах цивільного захисту.

Укриття населення в захисних спорудах є найбільш надійним способом захисту від впливу небезпечних факторів, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів. В залежності від захисних властивостей ці споруди поділяються на сховища і протирадіаційні укриття (ПРУ).

Сховище – герметична споруда для захисту людей, в якій протягом певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних факторів, які виникають внаслідок надзвичайної ситуації, воєнних (бойових) дій та терористичних актів.

Протирадіаційне укриття – не герметична споруда для захисту людей, в якій створюються умови, що виключають вплив на них іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості.

Крім того, для захисту людей можуть застосовуватися найпростіші укриття.

Найпростіше укриття – це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.

Районний фонд захисних споруд складається з чотирьох протирадіаційних укриттів (ПРУ), також більше 100 найпростіших укриттів, що забезпечує захист населення м. Рожище. Сховищ на території району немає.

Варто відмітити, що основу укриття населення району становлять найпростіші укриття – підвальні приміщення житлових будинків за місцем проживання.

Використання в якості найпростішого укриття Вашого особистого підвального чи напівпідвального приміщення (в сільській місцевості – погреба) може забезпечити зменшення опромінення у 50-100 разів, як і у типовому протирадіаційному укритті. Для цього лише варто ущільнити дверні пройоми.

Саме тому постає актуальним питання про приведення підвальних приміщень житлових будинків у належний стан: прибирання від сміття та бруду, звільнення захаращених проходів та виходів, ремонт дверей, відновлення освітлення, тощо. Ці заходи повинні бути проведені житлово-експлуатаційними працівниками та населенням у найближчі терміни. Звісно, що вагома доля у виконанні цих заходів залежить від населення.

Не слід забувати і про основні правила при укритті в захисних спорудах.

Особи, що укриваються, повинні прибути у захисну споруду із засобами індивідуального захисту та дводобовим запасом води та продуктів, при собі мати особисті документи та найбільш необхідні речі, прилади освітлення (електричні ліхтарі). Забороняється приносити у захисну споруду  легкозаймисті речовини або речовини, що мають сильний запах, а також громіздкі речі, приводити тварин.

Заповнювати захисні споруди слід організовано, без паніки.

У захисній споруді забороняється палити, шуміти, запалювати без дозволу гасові лампи, свічки, не слід ходити по приміщеннях без особливої необхідності, слід дотримуватись дисципліни, якнайменше рухатись.

Адреси місцезнаходження протирадіаційних укриттів по місту Рожище:

ПАТ «Державний Ощадбанк України» вул.. Грушевського 17а; районний відділ ГУНП вул. Незалежності 103; приміщення ПАТ «Укртелеком» вул. Незалежності 60; районний військовий комісаріат вул. Мазепи 108а.

Для отримання консультативної допомоги у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій ви можете у секторі з питань цивільного захисту райдержадміністрації. Отримати термінові довідки  по даних питаннях можливо за телефонами оперативних чергових районної служби надзвичайних ситуацій – «101» та районного відділу внутрішніх справ – «102». Термінова медична допомога надається цілодобово за телефоном «103».

Сектор з питань цивільного захисту райдержадміністрації

                                            

Переглядів 245

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua