26 травня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

21

Середа, 25 січня 2017 09:25

Поведінка в зимовий період

Статистика свідчить про те, що саме в такий період значно збільшується кількість пожеж, ДТП, обморожень, травмування та загибель людей. Всім громадянам слід бути надзвичайно обачними в складних погодних умовах. Забезпечувати обережність, пильність при використанні обігрівачів, газового, пічного, електричного обладнання та устаткування. Із метою запобігання та зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій, які можуть викликати людські жертви та матеріальні збитки, слід дотримуватись простих правил поведінки під час сильних морозів, снігопадів, заметілей, ожеледі тощо та звернути увагу на наступне:

ОЖЕЛЕДЬ

Сніг під колесами авто тане, а в ночі замерзає - дороги перетворюються на суцільну ковзанку. Травмуватися в таких умовах дуже легко. Але подібних неприємностей можна уникнути, якщо навчитися правильно ходити й падати в ожеледицю.

  Під час ожеледиці кроки мають бути дрібними і частими, коліна при цьому повинні бути трохи зігнутими. Руки не можна тримати в кишенях, при ходьбі ними треба розмахувати, утримуючи рівновагу. Взуття має бути зручним на нековзній рифленій підошві.

Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю, коли значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести, в кращому разі, до каліцтва, а то і до загибелі.

Якщо ви все ж таки впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися пухлини, терміново зверніться до лікаря, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.

Людям похилого віку потрібно утриматись від виходу на вулицю під час ожеледиці. 

ЛІД

Також слід звернути увагу на  небезпеку, яку приховують водоймища (лід) особливо це стосується дітей. Лід під час відлиги найнебезпечніший.

 Перед тим як стати на лід – подивіться уважно, чи немає підозрілих місць:
- тонкий або крихкий лід може бути поблизу кущів, очерету, у місцях де водорості вмерзли в лід;

- обминайте ділянки, які покриті товстим прошарком снігу, під снігом лід завжди тонший;

- особливо обережно спускайтеся з берега: лід може не щільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря;

- не перевіряйте міцність льоду ударом ноги – ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО!;

- для однієї людини безпечним вважається лід товщиною не менше 7 сантиметрів;

- катайтеся на ковзанах лише у перевірених місцях. Якщо лід почав тріщати – негайно повертайтеся, відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

ОБЕРЕЖНО-БУРУЛЬКИ

   Нестійкі погодні умови – відлига вдень і заморозки вночі, значне нагромадження снігового шару сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо на старих будинках із похилим дахом), що виступають на архітектурних частинах будинків, та великих деревах. Пересуваючись містом у період танення льоду, слід бути особливо уважними. Проходячи повз будинки чи біля високих дерев, необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів. Слід триматись на безпечній відстані від будинків та інших споруд, обираючи найбільш безпечний маршрут руху. Ні в якому разі не можна заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.

 МОРОЗИ

 У сильні морози утримайтеся від виходу на вулицю без необхідності та від поїздок за межі населених пунктів, намагайтеся не знаходитися на відкритому повітрі і в холодних приміщеннях тривалий час, тепло одягайтеся, не зловживайте алкогольними напоями, будьте обережні під час руху на засніжених і зледенілих дорогах, не залишати дітей без нагляду, щоб не допустити замерзання або обмороження. Мороз небезпечний для ослаблених, стомлених, голодних, хворих людей,  які в умовах низьких температур найбільш вразливі.

Всім громадянам слід бути надзвичайно обачними в складних погодних умовах. Пам'ятайте щоб зберегти своє життя, а особливо життя дітей, рідних та близьких,  необхідно дотримуватись простих правил і рекомендацій щодо поведінки у зимовий період. Будьте обережні!

В райдержадміністрації відбулося засідання, на якому затвердили заходи, спрямовані на запобігання загибелі бездомних, одинокопроживаючих громадян похилого віку, інвалідів від переохолодження під час надзвичайних ситуацій у зимовий період 2016-2017 років. Визначені установи, де будуть діяти пункти обігріву (ФАПи, сільські клуби, бібліотеки, Рожищенська центральня районна лікарня).

З повагою, відділ економіки райдержадміністрації.

Переглядів 256 Останнє редагування Вівторок, 31 січня 2017 12:43

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua