04 грудня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Грудень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  Рожище
 

21

Середа, 08 липня 2020 15:56

Американський білий метелик – небезпечний карантинний шкідник.

Американський білий метелик, минулого року був вперше виявлений на території нашого міста. Влітку проходить його  активне відродження, харчування та поширення гусениць.

         Основна ознака пошкодження – наявність на деревах білих павутинних гнізд. Типове павутинне гніздо американського білого метелика сформоване з тоненької павутини, яка обплутує спочатку 1-2, а потім декілька верхівкових листків на гілці. У міру зростання гусені і недостачі їжі всередині гнізда, павутиною обплутуються все нові і нові листки. Згодом гніздом стає ціла гілка чи частина її розміром 1-2м.

         Цей фітофаг – карантинний шкідник ( відсутній або обмежено поширений на території України), який пошкоджує понад 300 видів плодовитих, декоративних, лісових та інших культур. Особливо сильно ушкоджує шовковицю, клен, горіх, грушу, сливу, вишню, черешню, тополю та інші дерева.

         В Україні шкідник розвивається в двох поколіннях на рік, а зимує у стадії лялечки. Літ покоління, яке перезимувало, відбувається в травні. Метелики летять вночі і ранком ( період інтенсивного льоту триває 30-40 хв.) Масовий літ відбувається впродовж 11-14 днів, а взагалі метелики живуть 8- 10 діб.

        У пошуках статевого партнера і місця для відкладання яєць самка може летіти в середньому на відстань до 250 м. Самки відкладають яйця на верхній і нижній бік листків та на трав’яну рослинність групами по 300-500 яєць, укриваючи кладку тонким прозорим пушком. Плодючість – 1200 – 1500 яєць. Ембріональний розвиток триває 5-10 діб. Відроджені гусениці скелетують листок, пізніше з’їдають його цілком, залишаючи тільки грубі жилки.                                   

        У липні – серпні відбувається літ метеликів другого покоління. Гусениці, які завершили розвиток, у серпні – вересні заляльковуються і залишаються до весни наступного року.                                                                                                           

        Поширюється американський білий метелик транспортними засобами, при перевезенні сільськогосподарської продукції та промислових вантажів. Можливе й пасивне перенесення на значні відстані повітряними потоками .

        Вкрай важливим для боротьби з шкідником є його виявлення і знищення ще при першому поколінні. Вже друге покоління куди більш численне і приносить значно більше шкоди.

         Необхідно виявляти метелика на ранніх стадіях розвитку з повторним обстеженням кожні 7 днів. Виявлені гнізда з гусеницями зрізують і спалюють. На території вогнища все насадження обробляють 2 рази з інтервалом в 10 днів. Для цього використовують препарати згідно з«Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

         Відповідальність за дотриманням вимог законодавства у сфері карантину рослин щодо знищення американського білого метелика покладається на землевласників та землекористувачів на території яких виявлено карантинного шкідника. Згідно ст. 12, ст. 47 Закону  України «Про карантин рослин», правила фітосанітарного контролю є обов’язковими для виконання органами державної  влади  та  особами.

          Звертаюсь до районної та міської влади активніше включитись до організації по проведенню заходів із локалізації та ліквідації небезпечного карантинного шкідника, не зволікати, щоб не втратити можливості в стислі терміни провести боротьбу з фітофагом.          

          Сподіваємося і на розуміння жителів нашого міста, які також повинні проводити заходи боротьби із шкідником на своїх територіях, бо тільки спільними зусиллями можна отримати позитивний результат і зупинити поширення цього карантинного організму.

         Лише співпраця на усіх рівнях дасть можливість не допустити розповсюдження шкідника та вчасно провести заходи для його знищення.

Державний фітосанітарний інспектор

управління фітосанітарної безпеки

ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області                                       Галина  СОЦЬ

Переглядів 202

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua