18 грудня 2017 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

21

Понеділок, 10 серпня 2015 12:20

Загальний огляд економіки.

Інформація

про виконання Програми економічного і соціального розвитку Рожищенського району за 1 півріччя 2017 року

Протягом звітного періоду робота органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій району усіх сфер діяльності була спрямована на виконання завдань Програми економічного і соціального розвитку області на 2017 рік, затвердженої рішенням районної ради від 16.03.2017 року №19/6.

В центрі уваги перебували питання виконання пріоритетних завдань Програми щодо забезпечення першочергових потреб мешканців  району, надання допомоги сім’ям загиблих учасників АТО, учасникам АТО, вимушеним переселенцям, зменшення споживання природного газу,  енергозбереження, децентралізації, об’єднання територіальних громад, розвитку системи надання адміністративних послуг та підвищення їх якості, закріплення позитивних тенденцій розвитку.

             В управління соціального захисту населення за  призначенням різних видів державних соціальних допомог і субсидій звернулось 3923 громадянина району, яким  призначені соціальні допомоги на загальну суму 37,53 млн.грн. та субсидій - на загальну суму 44,39 млн. грн.

        Здійснено: перерахунки у зв’язку з підвищенням тарифів і цін на оплату електроенергії у березні 8182 одержувачам;  перерахунки відшкодування житлово-комунальних послуг на новий період 2198 одержувачам субсидії. Перепризначено субсидії на новий поріод 3216 домогосподарствам. Призначено  субсидії на відшкодування витрат на придбання твердого побутового палива 1084 на суму 3037,4 тис. грн.

     Проведено 840 обстежень матеріально – побутових умов  сімей, які звернулись за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, допомоги сім’ям з дітьми, а також за призначення субсидій, які необхідні для визначення ступеня нужденності сім’ї шляхом опитування заявника, членів його сім’ї та інших осіб і підтвердження об’єктивного стану умов проживання. Проведено 25 засідань комісії з питань соціального захисту населення, на яких розглянуто 113 заяв щодо надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим  сім’ям, з  них призначено 90 справи, відмовлено 23 заяви. Також розглянуто 462 заяв, щодо надання субсидій на тверде паливо та ЖКП.

          За звітний період проведено фінансування підприємств - надавачів послуг згідно поданих актів-звірок на загальну суму 1,56 млн.грн. Здійснено витрати пов’язаних із похованням учасників бойових дій на суму 6,1 тис.грн. Виплачено одноразову матеріальну допомогу інвалідам та малозабезпеченим в сумі 5,3 тис.грн. Здійснено компенсацію на бензин, ремонт, технічне обслуговування та транспортне обслуговування в сумі 15,2 тис.грн.

      На виконання Постанови КМУ від 26 червня 2015 року № 446 з 01 січня 2017 року призначено пільги на житлово-комунальні послуги 1406 окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного доходу сім’ї.

      Погашено заборгованість минулих років приватним перевізникам за пільгові перевезення окремих категорій громадян автомобільним транспортом приміського сполучення на суму  66,5 тис.грн..

      На виконання Постанови КМУ від 28 грудня 2016р. №1045 «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів» було забезпечено перерахування коштів для виплати соціальної стипендії студентам Рожищенського коледжу ЛНУВМ ім..С.З.Гжицького на суму 119,2 тис.грн.

       Виплачено компенсацію витрат для придбання твердого палива 130 учасникам бойових дій на суму 215,2 тис.грн. та скрапленого газу 107 чол. на суму 17,9 тис грн. працівникам бюджетних установ, виплачено компенсацію 50 пільговим категоріям громадян на суму 108 тис. грн.

       Охоплено санаторно-курортним лікуванням 17 громадян пільгової категорії, в тому числі 10  інвалідів  загального захворювання, 1 інвалід війни, 5 учасник бойових дій, 1 учасник війни.  Видано 154  направлень для  123  громадян  пільгової категорії, на  безкоштовне забезпечення технічними та іншими засобами  реабілітаціі, видано 4 направлення до Волинського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

        Направлено на навчання  до Волинського обласного учбового центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів АПК смт. Рокині за професією тракторист-машиніст с/г виробництва  6 учасників бойових дій (АТО).

       З державного бюджету профінансовано та виплачено кошти в сумі 224,1 тис.грн. 90 громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

       Профінансовано та виплачено по пільгових рецептах 26,1 тис.грн., 2,6 тис. грн. - відшкодовано  за зубопротезування.

       Відповідно до діючих нормативних документів територіального центру відділення соціальної допомоги вдома постійно безоплатно обслуговує виключно одиноких непрацездатних громадян. Фактично станом на 01.07.2017 року отримують послуги 541 особа, з них: 469 - з ІІІ групою рухової активності; (здатність до самообслуговування, що визначена медичним  висновком); 67 -  з ІV групою рухової активності; 5 -  з V групою рухової активності.         

       Напрацьовано проекти рішень районної ради, що удосконалюють механізм впровадження надання платних соціальних послуг.

        На сьогодні  отримують послуги на платній основі 3 особи по м. Рожище. Сума отриманих коштів за надані послуги становить 2,9 тис. грн.

        З початку 2017 року в повній мірі діє в районі Державний стандарт догляду вдома.

        Станом на 01.07.2017 року 176 одиноко-проживаючих непрацездатних громадян району отримують послугу соціальної допомоги вдома періодично та тимчасово.

         Відділенням інноваційних та соціально-побутових послуг виявлено 802 непрацездатних громадян району, яким надано 22087 соціальних послуг. При відділенні діють 5 співочих клубів, 3 - що займаються вишивкою, 2 – поетичних та 1 – кулінарний.

         З 2014 року при територіальному центрі запроваджено інноваційну модель надання соціально-педагогічної послуги  «Університет ІІІ віку» для організації та проведення безоплатного навчання та освітніх заходів у 7 факультетах. З лютого 2017 року для «студентів» розпочали роботу гуртки «Рукоділля» та «English for old  people».Станом на 01.07.2017 року нараховується 36 слухачів Університету.

        Послугою «Пункту прокату» вже скористались 29 мешканця району.

        У стаціонарному відділенні для постійного проживання станом на 01.07.2017 року обслуговується 19 підопічних,  з початку року   обслужено 23.

         З початку 2017 року в повній мірі діє в районі Державний стандарт стаціонарного догляду.

         Для підопічних стаціонарного відділення отримано від Волинського обласного благодійного фонду  «Європейський вектор» щомісячної натуральної допомоги 221 кг у вигляді м’ясної продукції на загальну суму 7,8 тис.грн.

        Розпочата робота щодо облаштування господарським способом вимощення та поліпшене штукатурення цоколю відділення стаціонарного догляду територіального центру в  с. Навіз.

        За перше півріччя  2017 року відділом «Центр надання адміністративних послуг» Рожищенської районної державної адміністрації  було зареєстровано 4818 справ по наданню адміністративних послуг. На даний час відділом надається 65 послуг. В приміщенні ЦНАПу працюють державні реєстратори нерухомого майна, юридичних та фізичних осіб-підприємців, та державний кадастровий реєстратор. Їх послуги надаються через ЦНАП. За перше півріччя   2017 року було надано 1631 послугу відділом державної реєстрації.

        За надання адміністративних послуг за перше півріччя 2017 року до державного, районного та місцевого (Рожищенська міська рада) бюджетів надійшло понад 215 тис.грн.

Фінансовий стан.

Розвиток підприємницької діяльності є невід’ємною складовою вирішення економічних та соціальних проблем. На сьогодні ефективним механізмом надання допомоги є залучення інвестицій, отримання коштів Міжнародної технічної допомоги (грантів, кредитів тощо). Суб’єктам підприємницької діяльності райдержадміністрацією надсилається інформація про проведення різноманітних всесвітніх форумів, міжнародних спеціалізованих виставок-ярмарків та заходів, для створення і розвитку свого бізнесу, налагодженню та започаткуванню бізнес-відносин, виході на нові ринки збуту. Також проводиться повідомлення та роз’яснення про нове в законодавстві України щодо правил ведення  бізнесу, торгівлі та економічних відносин. На офіційному веб-сайті  райдержадміністрації, через місцеві засоби масової інформації також висвітлюється відповідна інформація.

Станом на 1 липня 2017 року зареєстровано 962 фізичних особи-підприємців (- 206 чол. до 01.01.2017р.), та 502 - юридичні особи. В цілому за звітний період до зведеного бюджету надійшло 52,7 млн.грн. податків та інших обов’язкових платежів (+19,0 млн.грн. до 2016р.).

Надходження платежів до місцевих бюджетів різних рівнів становлять 33,6 млн.грн. і зросли до відповідного періоду минулого року на 10,5 млн.грн. (приріст – 145,5%).   В структурі надходжень 22,7 млн.грн. (67,5%) належить податку з доходів фізичних осіб (далі ПДФО, приріст +9,2 млн.грн. до минулого року ).

До Державного бюджету надійшло в цілому 19,1 млн.грн.,  відшкодовано експортерам 1,4 млн.грн. податку на додану вартість.

Значні суми доходів місцевих бюджетів, із них земельний податок та орендна плата за землю, продовжують знаходитися у податковій заборгованості тривалий час, спостерігається зростання боргу до початку року.

Найбільшими боржниками залишаються ВАТ «Рожищенська меблева фабрика -128,7 тис.грн; ТзОВ «Феміда-Інтер»- 221,4 тис.грн.(+51,8 тис.грн.); ТзОВ «Німб-7»- 447,4 тис.грн. (+13,7 тис.грн.), (Луківська с/р);  ТзОВ «Галант»- 69,8 тис.грн., (Сокілська с/р); ТзОВ «Старленд»-18,7 тис.грн.,(Носачевичівська с/р); ТзОВ «Сіаль» - 75,9 тис.грн. (+20,7 тис.грн.) (Руднянська с/р), ТОВ «Патріот агро» - 12,4 тис.грн. (+11,2 тис.грн.); ФГ «СТЛ» - 5,2 тис.грн. (+5,2 тис.грн.); ДП «Ківерцівський лісгоспзаг» - 5,0 тис.грн. (+5,0 тис.грн.).

За звітний період забезпечено надходження 32,9 млн.грн. єдиного соціального внеску, що  на 13,2 млн.грн. більше до відповідного періоду минулого року.

                                 Ринок праці

        Кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості  становить  466 одиниць.

        У січні-червні 2017 року послуги державної служби зайнятості з пошуку роботи отримували 746 зареєстрованих безробітних.

        За сприяння центру зайнятості роботу отримали 498  осіб.  При цьому, більше половини з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного.

       Професійне навчання за направленням державної служби зайнятості проходили 80 безробітних.

       Стійка тенденція останнього часу – попит на професії висококваліфікованих робітників, як  от - слюсарів, токарів, фрезерувальників, електрогазозварників та інших представників робітничих професій.

        На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат єдиного внеску працевлаштовані 13  безробітних, в тому числі 2 осіб, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 11 осіб, які працевлаштовані на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.

       Участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру брали 344  особи, зокрема в громадських роботах – 101 особа.

       Протягом 2017 року профорієнтаційними послугами охоплено 4831 осіб. Допомогу по безробіттю отримували 459 безробітних громадян, середній розмір допомоги по безробіттю, який склав 1833 грн.

Комунальний заклад «Рожищенський районний ЦПМСД».

        Станом на 01.07.2017р. первинну медичну допомогу населенню Рожищенського району надають 6 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини: Рожищенська, Дубищенська, Доросинівська, Переспівська, Сокілська, Щуринська, 3 ФАПів та 50 ФПів. В штаті Центру ПМСД станом на 01.07.2017р. зареєстровано  202,5 посад. 

        Медичними працівниками Центру ПМСД за 6 місяців 2017р.  було оглянуто на прийомі – 43068 чол., з них з приводу захворювань – 26433 чол.; профілактичний огляд –16635 чол., проведено відвідувань вдома -8007 чол.. В амбулаторіях ЗПСМ  розгорнуто 35 ліжок денного перебування хворих. За звітний період проліковано 646 пацієнтів та проведено хворими 5040 ліжко-днів .

       Для функціонування галузі за звітний період профінансовано:

 - 504 000,00 грн. субвенція з державного бюджету на місцевий бюджет  на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань: серцево-судинних, діабету ІІ типу та бронхіальної астми для стартування Урядової програми «Доступні ліки»;

 -34 479,00 грн. та 15 521,00 грн. за розпорядженням  голови Рожищенської  районної державної  адміністрації №13 від 20.01.2017р. та 160 000,00  грн. та 82 000,00 грн. за рішеням сесії Рожищенської районної ради №18/19 від 03.03.2017р. для амбулаторного лікування дитини Г.Н. 2006 року народження, жительки с.Підгірне з діагнозом : ХХH V СТ.вроджена аномалія розвитку сечової системи: агенезія лівої нирки, дисплазія єдиної правої нирки. XHH ІV пролонгована програмним гемодіалізом та трансплантацією нирки від матері;

- 35 000,00 грн. за рішенням сесії  Рожищенської районної ради №18/19 від 03.03.2017р. на придбання фотоелектроколориметра для Щуринської АЗПСМ.

-31 000,00 грн. за розпорядженням голови Рожищенської районної державної адміністрації  №6 від 13.04.2017р. на виконання проектно-кошторисних робіт та проведення державної експертизи кошторисної документації РП «Реконструкція ФАПу під амбулаторію загальної практики - сімейної медицини в с. Кременець Рожищенського району Волинської області (коригування)»;

-2 500,00 грн. за розпорядженням голови Рожищенської районної державної адміністрації №208 від 17.05.2017р. для проведення поточного ремонту Береського  фельдшерського пункту;

- 45 000,00 грн. на виконання рішення сесії Рожищенської районної ради №21/3 від 09.06,2017р. з них :

-35 000,00 грн. на розробку проектно- кошторисної документації  на «Нове будівництво твердопаливної котельні для амбулаторії ЗПСМ с.Щурин вул..Незалежності, 7 Рожищенського району, Волинської області »;

- 3 000,00 грн. витрати на топографо-геодезичну зйомку;

-4000,00 грн. витрати на інженерно-геологічні вишукування для будівництва;

-72 000,00грн.на виконання рішення сесії Рожищенської районної ради №21/3 від 09.06.2017р. на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю;

-20 000,00 грн. за рахунок субвенцій з інших місцевих бюджетів згідно розпорядження Рожищенської державної адміністрації №256 від 15.06.2017р. для здійснення заходів з енергозбереження (заміна вікон, дверей) Духченського фельдшерського пункту.

        У звітному періоді оголошено 8 публічних закупівель на суму 631,4 тис.грн. через систему «Прозорро», економія бюджетних коштів склала 51,6 тис.грн.

        Рожищенською центральною районною лікарнею  за І півріччя 2017 року  було  здійснено  робіт та придбано обладнання  на         163 444,72 грн. , а саме :

За кошти загального , спеціального,благодійного фонду придбано обладнання , виконано робіт – 90 873,48 грн., а саме :

 

Найменування обладнання , виконання робіт

Вартість

Джерело фінансування

Вікна металопластикові – 6 шт.

19949,0

Загальний фонд (район)

Перемотка електродвигунів

5430,0

Медична субвенція (загальний фонд)

Електротовари

1892,5

Медична субвенція (загальний фонд)

Промислові товари для проведення поточних ремонтів

19729,8

Медична субвенція (загальний фонд)

Принтер Canon

2985,0

Медична субвенція (загальний фонд)

Автозапчастини

620,0

Медична субвенція (загальний фонд)

Автошини

2780,0

Медична субвенція (загальний фонд)

Промислові товари для проведення поточних ремонтів

8408,40

Спеціальний фонд

Автозапчастини

2500,0

Спеціальний фонд

Електротовари

2331,0

Спеціальний фонд

Промислові товари для проведення поточних ремонтів

11461,0

Благодійний фонд

Газонокасарка

1950,0

Благодійний фонд

Жалюзі ( відділення реанімації)

4337,09

Благодійний фонд

Двері металопластикові

6499,69

Благодійний фонд

Всього

90 873,48

 

 

За кошти бюджету розвитку придбано обладнання , виконано робіт – 72 571,24 грн., а саме :

 

Найменування обладнання, виконання робіт

Бюджет розвитку

Аванс 30 % за проведення капітального ремонту  приміщень поліклініки під хірургічний блок

58752,24

Компресор GRANUM-100

13819,0

Всього

72571,24

У звітному періоді оголошено 15 публічних закупівель на суму 2318,8 млн.грн. через систему «Прозорро», економія бюджетних коштів склала 494,9 тис.грн.

         Демографічна ситуація в районі залишається негативною. Чисельність наявного населення району, за оцінкою, на 1 квітня 2017р. становила 39,3 тис. осіб.

          У січні–березні народилася живою 101 дитина. За цей період зареєстровано смерть 152 осіб. Обсяг природного скорочення у порівнянні з січнем–березнем 2016р. збільшився в 2,6 раза.

У сфері дошкільної освіти в районі функціонує 29 ДНЗ, де у 64 групах навчається та виховується 1307 дітей від 2 до 6 років. Відсоток охоплення організованою дошкільною освітою дітей віком від 3 до 6 років становить 82% (місто - 99%, село - 64%).

В районі функціонують 9 ДНЗ з групами короткотривалого перебування дітей ( без харчування, 3 рази в тиждень по 3 години), де здобувають дошкільну освіту 105 дітей. Основною метою діяльності цих закладів є підготовка дітей старшого шкільного віку до навчання в школі.

У грудні 2016 року у вивільненому приміщенні ЗОШ І ст. с. Вишеньки відкрито третю додаткову групу у ДНЗ с. Носачевичі, що дало змогу охопити дошкільною освітою 7 дітей.

До 01.10.2017 року планується завершення капітального ремонту приміщення ДНЗ с. Залісці, де здобуватимуть дошкільну освіту 25 дошкільнят.

В ДНЗ району нараховується 499 (місто – 378, село – 121) заяв від батьків на влаштування дітей віком від 2 до 5 років у дошкільні заклади району. Не задоволено потребу громад у здобутті дошкільної освіти у  м. Рожище - 344 заяви. Можливість відкриття додаткових груп наявна лише на базі ДНЗ № 4 при умові вивільнення приміщень закладу установами, які там розміщенні на даний час.

Існує потреба у відкритті додаткових груп в населених пунктах: Дубище (34), Топільне (13), Копачівка (29), Щурин (16), Навіз (8), Щурин (14).

У сфері загальної середньої освіти

В  2016-2017 навчальному  році в  школах району здобувало середню освіту 4797  учнів, які навчаються в 351 класах. Середня наповнюваність класів становила 14 учнів. Особливістю цього навчального року було те, що навчально-виховний процес організований без класів-комплектів. У класах, де кількість учнів менше 5-ти організовано індивідуальну форму навчання. 

         Проблемним залишається питання оптимізації шкіл району. Згідно рішення Рожищенської районної ради від 09.06.2017 року №21/4 ЗОШ І-ІІ ст. с. Луків до 01.09.2017 року буде реорганізовано в ЗОШ І ст. с. Луків. Згідно рішень сесії Рожищенської районної ради від 09.06.2017 року №21/5 та 21/6 на 01.09.2017 року буде створено комунальні опорні заклади «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 м. Рожище» та «Загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів с. Переспа».

        Для дітей з вадами розумового та фізичного розвитку у 2016-2017 навчальному році було організовано навчання за індивідуальною формою (25 дітей) та інклюзивне навчання для 11 дітей у ЗОШ І-ІІІ ст. №1, №2, №3 м. Рожище, Рожищенський НВК №4 та ЗОШ І-ІІІ ст. сіл Копачівка, Мильськ та Літогоще.

 В загальноосвітніх школах району навчається 46 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які безкоштовно харчуються, забезпечені єдиним квитком. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2005 р. №823 «Про затвердження порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам, дітям, позбавлених батьківського піклування по досягненню 18-річного віку» у І півріччі 2017 року було виплачено одноразову допомогу 9-м дітям даної категорії в розмірі 1810 грн. кожному.

        Для всіх учнів загальноосвітніх шкіл було організовано одноразове гаряче харчування. Безоплатно харчувалися діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, учні 1-4 класів із малозабезпечених сімей та діти з особливими потребами, які навчаються в інклюзивних класах. На підставі рішення районної ради безоплатне харчування було організовано для дітей, батьки яких мобілізовані у зону АТО, демобілізовані та дітей вимушених переселенців із окупованих територій. Харчування здійснювалося з розрахунку 10 грн. на одну дитину в день.

Конкурсні торги на закупівлю продуктів харчування за державні кошти у 2017 році проводилися на такі продукти: сарделька, хліб, риба морожена, м’ясо яловичини. Із переможцями конкурсних торгів укладені договори.

         За результатами річного оцінювання та державної підсумкової атестації із 411 дев’ятикласників – 34 отримали свідоцтво з відзнакою, що становить 8,3%, що на 2,6% більше ніж в минулому навчальному році.

Аналогічно, з 238 випускників 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів 226 учнів отримали атестати про повну загальну середню освіту звичайного зразка,  10 учнів – атестати про повну загальну середню освіту «Золота медаль»   та 2 учнів – атестати про повну загальну середню освіту «Срібна медаль».

В районі проведено відповідну підготовчу роботу до літнього  оздоровчого сезону 2017 року.

На території району проживає 5046 дітей, з них 3140 – діти пільгової категорії. В першочерговому порядку оздоровлюються діти соціально вразливих категорій. Зокрема, планується охопити оздоровленням 37 дітей-сиріт (100%),  8 дітей зареєстрованих, як внутрішньо переміщених, 30 дітей учасників АТО, 40 дітей-інвалідів, 20 дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, 100 дітей з багатодітних сімей , 300 дітей з малозабезпечених сімей, 100 дітей, які стоять на диспансерному обліку, 50 дітей талановитих та обдарованих, 20 дітей соціальної сфери села.     Всіма формами оздоровлення планується охопити 700 дітей, що становить 28%  від пільгової категорії дітей району та 17% від загальної кількості дітей. Заплановано охопити оздоровленням – 200,  відпочинком – 500 дітей.

  З 29 травня по 15 червня в районі   працювало 5 оздоровчих  закладів з денним перебуванням школярів на базі міських шкіл - ЗОШ І-ІІІ ст. №1, №2, №3, НВК №4 м. Рожище, смт.Дубище, охопивши оздоровленням 260 дітей. На харчування дітей   виділено з місцевого бюджету  90 тис. грн.  з розрахунку  25 грн. на дитину.

Оздоровлення  пільгової категорії дітей здійснює відділ освіти та молоді та центральна районна лікарня.

Оздоровча кампанія в районі стартувала  з лютого. Зокрема, відділом освіти та молоді відправлено  в УДЦ «Молода гвардія»  6 дітей –сиріт, в ОЗ «Артек» - 3 дітей-сиріт.  Центральною районною лікарнею оздоровлено – 45 дітей, які перебувають на диспансерному обліку, з них в санаторіях Одеси та Трускавця – 20 дітей, «Дачному» та «Згоранах» – 25 дітей.

За кошти громадської організації «Ми+» оздоровлено 1 дитину-сироту у Карпатах. Із фонду «Тільки разом»  оздоровлено 20 творчо-обдарованих дітей, переможців обласних олімпіад в оздоровчому таборі «Артек- Буковель».

Відповідно до Порядку надання та використання коштів субвенції з обласного бюджету на заходи з оздоровлення та відпочинок дітей пільгової категорії на придбання путівок  з  обласного бюджету  на умовах співфінансування з місцевих бюджетів з розрахунку 50/50 виділено133 тис. грн.

На дані кошти закуплено путівки в ОЗ «Чайка» с. Світязь Шацького району і з 17 червня 61 дитину відправлено в даний заклад. В цілому послугами з оздоровлення та відпочинку охоплено 335 дітей, з них  оздоровленням -54 дитини, відпочинком - 281 дитину.

В школах району проводиться робота по підготовці до нового навчального року та сталого функціонування в умовах осінньо-зимового періоду 2017-2018 років.

По  кожному навчальному закладу створена  комісія  для визначення  готовності  теплового господарства до роботи  в опалювальний період.

В березні 2017 року був завершений капітальний ремонт котельні ЗОШ І-ІІІ ст. с. Доросині із встановленням додаткового котла та утепленням теплотраси.

У червні 2017 року здійснений поточний ремонт покрівлі спортзалу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Копачівка.

В навчальні заклади замовлено шкільну документацію на суму 44975,00 грн.

Здійснено перевірку та перезаряджання вогнегасників та манометрів.

Проводяться поточні ремонти шкіл до нового навчального року.

В квітні-травні 2017 року в школи району завезено 355,2 тонн торфобрикетів та 12 тонн вугілля.

В районі діє Програма «Шкільний автобус 2016-2020 роки» затверджена рішенням районної ради від 16 лютого 2016 року №5/7. Згідно даної програми забезпечується підвезення 343 дітей до місць навчання та додому 7 шкільними автобусами.

Першочергового вирішення потребують:

- Будівництво спортивних майданчиків з штучним покриттям на території РДЮСШ;

- Реконструкція дошкільного навчального закладу в с. Залісці;

- Реконструкція існуючого адмінприміщення під дитячий садочок в с. Ворончин;

- Реконструкція покрівлі корпусу молодших класів ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м. Рожище;

- Капітальний ремонт покрівлі ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м. Рожище;

- Реконструкція котельні ЗОШ І-ІІ ст. с. Пожарки;

- Капітальний ремонт даху ЗОШ І-ІІІ ст. с. Топільно;

- Капітальний ремонт ЗОШ І-ІІ ст. с. Улянки;

- Заміна застарілих котлів на енергозберігаючі в ЗОШ І-ІІІ ст. с. Береськ, ЗОШ І-ІІІ ст. с. Ворончин, ЗОШ І-ІІ ст. сіл Любче, Городині, приміщенні молодших класів ЗОШ І-ІІІ ст. с. Сокіл;

- Ремонт системи опалення в ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 м. Рожище, с. Березолуки, с. Навіз, ЗОШ І-ІІ ст. с. Рудка-Козинська.

У сфері позашкільної освіти

Для розвитку здібностей та талантів в районі функціонує 2 позашкільні установи: будинок дитячої творчості та районна дитячо-юнацька спортивна школа.

У Будинку дитячої творчості працює 61 гурткових груп, якими охоплено 958 дітей, з них 783 на базі БДТ і 175 на базі загальноосвітніх шкіл району.

У 22 секціях РДЮСШ (легка атлетика, футбол, настільний теніс) займається 265 дітей.

У звітному періоді оголошено 28 публічних закупівель на суму 9034,7 млн.грн. через систему «Прозорро», економія бюджетних коштів склала 302,6 тис.грн.

        Робота з дітьми та молоддю

Станом на 01.07.2017 року на  первинному обліку  в районі перебуває  87 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, (31 дитина-сирота, 56 – дітей, позбавлених батьківського піклування). Сімейними формами виховання охоплено 97% дітей.

 З початку  року набуло статусу і поставлено на первинний облік  служби у справах дітей райдержадміністрації  5 дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування,  яких  влаштовано  в сім’ї опікунів/ піклувальників.   

В районі функціонує 3 прийомні сім’ї, в яких виховується  8 дітей.   

На профілактичному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває 79 дітей, які виховуються у 24 сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах.  Протягом І півріччя 2017 вперше поставлено на облік 6 дітей даної категорії.

Службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками поліції  з початку 2017 року проведено28 профілактичних рейдів.  Під час проведення рейдів виявлено 2 неповнолітніх, які самовільно залишили сім’ю та навчальний заклад, а також 3 малолітніх,   які залишились без батьківського піклування. В результаті роботи всіх дітей направлено в обласний притулок для дітей. Перевірено  умови утримання 150 дітей  у 45 сім’ях, де батьки не створюють належного догляду. Дев’ятеро батьків ініційовано притягнути до  адмінвідповідальності за неналежне виховання..

З метою профілактики негативних проявів в шкільному середовищі, залучення дітей до навчання, інформування дітей, вчителів, батьків про права та обов’язки неповнолітніх у випадку вчинення ними правопорушень у 2017 році проведено 7 виїзних прийомів служби у справах дітей райдержадміністрації  у  загальноосвітніх школах І-ІІІ ст. №1,2,3 НВК №4 м.Рожище, с. Доросині, с.Літогоща,  с.Топільне. 

 На соціально-економічний розвиток району, як  і держави в цілому, продовжують мати вплив військова агресія на сході держави, пов’язані із нею замороження соціальних стандартів, інфляційні процеси, що стримує розвиток, насамперед, внутрішнього ринку, головним інвестором якого є власний споживач. Усе це, безумовно, відобразилося на показниках розвитку району  у звітному періоді.

Інвестиційна діяльність.

 Залучені кошти з державного фонду регіонального розвитку, а саме:

Нове будівництво спортивних майданчиків з штучним покриттям на території Рожищенської районної дитячо-юнацької спортивної школи по вул. Гагаріна, 40 в м. Рожище, Волинської області (І, ІІ черги будівництва). Реконструкція дошкільного навчального закладу в с.Залісці Рожищенського району (закінчення реалізації проекту).

Окремо слід зазначити, що облдержадміністрації був запропонований перелік проектів для реалізації за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток у 2017 році. До нього увійшли:

Реконструкція котельні загальноосвітньої школи I—II ст. в с. Пожарки Рожищенського р-ну Волинської області (закінчення реалізації проекту). Капітальний ремонт котельні загальноосвітньої школі I-III  ступенів  с.Крижівка, по вулиці 1 Травня, 19, Рожищенського району, Волинської області. Капітальний ремонт даху загальноосвітньої школи I-III ступенів  по вул. Першотравнева, 1 с. Топільно Рожищенського району Волинської області. Капітальний ремонт загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів по вулиці Лісова, 1 в с. Уляники Рожищенського району Волинської області. Капітальний ремонт клубу по вул. Лісова, 39 в с. Башова Рожищенського району Волинської області.

         Кошти з Державного бюджету на ремонт комунальних доріг у 2017 році не передбачені.

         На підставі пропозицій органів місцевого самоврядування, райдержадміністрацією був сформований та надісланий облдержадміністрації перелік доріг загального користування місцевого

 значення та доріг комунальної власності для проведення ремонтів на умовах співфінансування з місцевих, районного та обласного бюджетів.

Департаментом  інфраструктури та туризму облдержадміністрації було рекомендовано виключити із переліку об’єкти вартістю до 200,0 тис.грн. Через це пропозиції Ворончинської, Іванчицівської, Кобченської, Літогощанської, Навізької, Носачевичівської, Уляниківської, Щуринської та Ясенівської сільських рад були переадресовані для розгляду та проведення ремонтів на умовах співфінансування Службі автомобільних доріг у Волинській області.

До переліку об’єктів, які будуть ремонтуватись на умовах співфінансування з місцевих, районного та обласного бюджетів включені:

поточний дрібний ремонт дороги О 031379 (с.Носачевичі-с.Луків) (загальна вартість – 700,0 тис.грн., сільський бюджет – 70,0 тис.грн., районний бюджет – 280,0 тис.грн., обласний бюджет – 350,0 тис.грн.); поточний дрібний ремонт дороги С 031304 (с.Доросині-с.Кияж) (загальна вартість – 800,0 тис.грн., сільський бюджет – 50,0 тис.грн., районний бюджет – 350,0 тис.грн., обласний бюджет – 400,0 тис.грн.); поточний дрібний ремонт дороги О 031592 (с.Бортяхівка-с.Немир) (загальна вартість – 700,0 тис.грн., сільський бюджет – 50,0 тис.грн., районний бюджет – 300,0 тис.грн., обласний бюджет – 350,0 тис.грн.); капітальний ремонт дороги вул.Промислової м.Рожище (О 031379) (загальна вартість – 300,0 тис.грн., міський бюджет – 150,0 тис.грн., обласний бюджет – 150,0 тис.грн.); поточний ремонт вул.Л.Українки с.Підгірне (О 031378) (загальна вартість – 300,0 тис.грн., сільський бюджет – 150,0 тис.грн., обласний бюджет – 150,0 тис.грн.); поточний дрібний ремонт дороги с.Копачівка-с.Башова (О 031381) (загальна вартість – 500,0 тис.грн., сільський бюджет – 250,0 тис.грн., обласний бюджет – 250,0 тис.грн.); капітальний ремонт вул.Центральної с.Рудка-Козинська (С031301) (загальна вартість – 1000,0 тис.грн., сільський бюджет – 500,0 тис.грн., обласний бюджет – 500,0 тис.грн.); капітальний ремонт вул.Молоді с.Козин (С031320) (загальна вартість – 500,0 тис.грн., сільський бюджет – 250,0 тис.грн., обласний бюджет – 250,0 тис.грн.); поточний ремонт вул.Шевченка м.Рожище (комунальна) (загальна вартість – 200,0 тис.грн., міський бюджет – 100,0 тис.грн., обласний бюджет – 100,0 тис.грн.);

Разом передбачається виконати робіт на 5 млн.грн., з них 2,5 млн.грн. – з обласного бюджету і 2,5 млн.грн. з місцевих бюджетів району.

На сьогодні місцеві ради району прийняли рішення про спів- фінансування, передбаченого обсягу коштів та розпочали процес їх передачі службі автомобільних доріг у Волинській області. Однак, обласною радою прийнято рішення про співфінансування зазначених об’єктів лише на суму 370,0 тис.грн. із передбачених 2,5 млн.грн.

     Протягом І півріччя 2017 року на ремонт комунальних доріг були використані кошти в сумі 118,614 тис.грн., в т.ч.:

Рожищенською міською радою –   118,614 тис.грн.; Рудко-Козинською –    103,776 тис.грн.; Носачевичівською                       –    1,5 тис.грн.; Кременецькою –     8,3 тис.грн.; Переспівською –    9,974 тис.грн.; Любченською        –    75,789 тис.грн. Березолуківською -     99,533 тис.грн.; Залісцівською                         -  2,772 тис.грн.; Іванчицівською -   4,0 тис.грн.; Копачівською -  18,825 тис.нгирн.; Руднянською -  4,242 тис.грн.; 

    Протягом І півріччя 2017 року філією «Рожищенський автодор» на ремонти та утримання доріг місцевого значення було спрямовано 1,8 млн.грн.

Проведено моніторинг потреби у внутрішньорайонних автобусних рейсах. За його результатами в квітні поточного року було оголошено конкурс на перевезення пасажирів на маршрутах: Рожище - Підліски, Рожище - Пожарки, Рожище - Олешковичі, Рожище – Любче. Конкурс не відбувся по причині відсутності претендентів-перевізників.

На сьогодні розроблено графіки внутрішньорайонних автобусних маршрутів за напрямками:

Рожище - Підліски, Рожище - Олешковичі. Рожище – Дмитрівка, Рожище – Кременець. Вітоніж - Рожище. Рожище – Береськ. Рожище – Валер’янівка, Рожище – Рудка-Козинська.

Відповідно до ст.7 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови  Кабінету Міністрів України від 03.12.08 №1081 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування», у місячний термін будуть розглядатися пропозиції перевізників щодо надання тимчасових дозволів (на строк до трьох місяців) на накатку зазначених внутрішньорайонних автобусних маршрутів.

         З графіками руху автобусних маршрутів можна ознайомитись на сайті райдержадміністрації.

         На сайті райдержадміністрації також розміщене оголошення щодо одержання повідомлень від громадян про здійснення перевезення пасажирів  автомобільним транспортом без дозвільних документів.

     Відділом Держгеокадастру  спільно з органами місцевого самоврядування сформовано перелік 64 земельних ділянок не с/г призначення комунальної власності по 9 сільських радах та 17 ділянок с/г призначення по 8 сільських радах державної власності, право оренди на які може бути запропоновано для продажу на земельних аукціонах для реалізації інвестиційних проектів.  

        Узгоджені пропозиції розміщені на офіційному сайті Головного управління Держгеокадастру у Волинській області.

         Відповідно до оперативної інформації про продаж земель несільськогосподарського  за І півріччя 2017 року  фактично надійшло 327,9 тис.грн. (міська рада). 

         За січень-березень 2017 року обсяг капітальних інвестицій у соціально-економічний розвиток району за рахунок усіх джерел фінансування становив 40,5 млн. грн., в розрахунку на одну особу – 1029,9 грн.

         Основним джерелом інвестування залишаються власні кошти підприємств та організацій, населення.

         В січні-березні прийнято в експлуатацію 1932 кв.м житла (індивідуальне будівництво), в т.ч. 550 кв.м (28,5%) – в сільській місцевості.                               

   В галузі культури і туризму в районі 17 січня  в РД «Просвіта» відбулося Районне свято «Різдво у Рожищенській родині» де спільно з бібліотечними працівниками  були  представлені Різдвяні вертепи.

          Народний аматорський гурт народної музики  «Любо» РД «Просвіта» мав можливість представляти Україну з різдвяною програмою  у    XIII Gminny Przeglad Koled I Pastoralek республіка Польща, де були відзначені дипломом.

           З нагоди відзначення Дня соборності України в районі відбулися   Історична година «Україна соборна і вічна», фото-документальна виставка та святковий концерт з нагоди Дня Соборності та Свободи України «Хай квітне у віках Соборна Україна».

          В лютому народний аматорський фольклорний колектив «Писанка» РД «Просвіта» взяли участь  у обласному культурно – мистецькому проекті «Масляна у Луцькому замку» м.Луцьк.

          В РД «Просвіта» відбулися заходи по вшануванню Героїв Небесної Сотні «Небесну сотню Господи прийми».  В центральній районній бібліотеці для дорослих, у бібліотках-філіях сіл Щурин та Рудня відбулися вечори пам’яті «Україна.Майдан. Шлях до свободи».

 26 лютого оркестр народних інструментів ДМШ взяв участь  в обласному огляді-конкурсі народно-інструментальної музики «Калинова сопілка», де були відзначені дипломом, а майстри художнього слова району взяли участь  у обласному огляді-конкурсі читців – аматорів «Мій любий краю», де здобули третє місце.  Конкурси були  присвячені 146-й річниці  від дня народження Лесі Українки.

        З нагоди  Міжнародного дня жінок, 8-го Березня в  культосвітніх закладах району були проведені концерти, дитячі ранки.

        В культосвітніх установах району відбулись різноманітні заходи з нагоди вшанування річниці від Дня  народження  Тараса Шевченка.

З метою вшанування пам’ятної дати 73 річниці визволення  м.Рожище від німецько-фашистських загарбників 20 березня в Рожищенському історико-краєзнавчому музеї відбувся урок мужності «Вічно і поіменно у наших серцях».

      Протягом березня 2017 року в районній та  сільських бібліотеках району відбулися презентації виставки «Герої серед нас».

      Історичні досє «Незабудь героїв триста» з нагоди вшанування героїв Крут відбулися заходи в районній дитячій бібліотеці , біблітеках-філіях с. Пожарки та с. Навіз.

      21-22 березня в РД «Просвіта» була проведена благодійна виставка «Ляльковий вернісаж». Зібрані кошти підчас експозиції виставки були передані на лікування Надійці Зубаль с. Топільно.

     З нагоди 135-річчя від дня народження українського політичного діяча, історика, соціолога, публіциста, великого патріота українського народу В'ячеслава Липинського відбувся День інформації «Видатний український мислитель ХХ століття».

     На площі Незалежності м.Рожище з нагоди 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбувся   виступ народного аматорського духового оркестру РД «Просвіта»  «Уклін тобі солдате».

      14 травня  народний аматорський  гурт народної музики «Любо» РД «Просвіта» прийняв участь в обласному мистецькому святі «Мамина колискова» який відбувся в м.Луцьку.

         В травні з нагоди 3-ї річниці трагедії під Волновахою в РД «Просвіта» відбувся тематичний захід «Волноваха. Волинь пам’ятає».

      22 травня в жителі села Кременець відсвяткували день села. Свої творчі доробки кременчанам дарували дорослий та дитячий вокальні ансамблі, танцювальний колектив, народний аматорський фольклорний гурт «Кременчанка». 

      Аналогічно, на свято Вознесіння Господнього в селі Копачівка відсвяткували  престольне свято та  відзначали день села під назвою «Бо тут мій край, моя земля».

     Народний аматорський духовий оркестр РД «Просвіта» взяв участь в обласному фестивалі-конкурсі народного танцю та духової музики присвяченому Дню Європи та виборов ІІІ призове місце.

      В червні народний аматорський гурт народної музики «Любо» Рожищенського РД «Просвіта» у складі делегації від Волинської області на чолі з губернатором Волинської ОДА Володимиром Гунчиком та директором департаменту агропромислового розвитку Юрієм Горбенком виступив з концертною програмою на XXIX Міжнародній агропромисловій виставці «АГРО–2017» в м. Київ.

       За бюджетні кошти  в дитячу музичну школу придбано музичні інструменти в сумі 49,4 тис. грн. та комп’ютерна робоча станція в центральну районну бібліотеку на суму 6,0 тис. грн..

       Придбано музичну апаратуру в клуб Оленівка, Топільно, Кобче. В дитячу бібліотеку виготовлено ігрову стінку, стіл, стелаж на суму 11,7 тис. грн.. 

        Розпочато капітальний ремонт системи опалення в РД «Просвіта»  -189.5 тис. грн..;

 Проведено заміну 2 вікон та 3 дверей в БК с. Топільно -21.6 тис. грн..

Розпочато ремонти в клубних закладах сіл Рудка – Козинська, Козин, Тристень, Кобче, Квітневе.

        На поповнення бібліотечних фондів новою літературою  надійшло  2266 примірників книг на суму 124368 грн.

        Установами надано 99.7  тис. грн. платних послуг, в т.ч.:                                     ЦБС - 0,6 тис.грн.; РД „Просвіта” - 10,2 тис.грн.; Дитяча музична школа          - 58,2  - тис.грн.; Сільські БК, клуби - 30,7 тис.грн.

        Крім того, від оренди отримано 6,7  тис. грн., зокрема: по РД «Просвіта» - 4,3 тис. грн., ЦБС – 1,5 тис. грн., ДМШ -0,9 тис. грн.

       І. Розвиток фізичної культури і спорту

        Для проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в районі функціонує 211 спортивних споруд.

        У галузі працює 63 фахівці фізичної культури. Усіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи охоплено понад 4000 осіб. В районі працює РДЮСШ, в якій є три відділення: легка атлетика, футбол, настільний теніс. Навчально-тренувальну роботу здійснюють 10 тренерів-викладачів, школу відвідують 273 особи.

         Враховуючи тенденції соціального та економічного розвитку району та пропозиції щодо заходів із поліпшення ситуації підготовлено проект рішення, що додається.

Начальник відділу економіки                                В.Поторась        

Переглядів 997 Останнє редагування Вівторок, 08 серпня 2017 12:41

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua