21 травня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

21

Понеділок, 10 серпня 2015 12:20

Загальний огляд економіки.

Протягом звітного періоду робота органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій району усіх сфер діяльності була спрямована на виконання завдань Програми економічного і соціального розвитку області на 2017 рік, затвердженої рішенням районної ради від 16.03.2017 року №19/6. В центрі уваги перебували питання виконання пріоритетних завдань Програми щодо забезпечення першочергових потреб мешканців  району, надання допомоги сім’ям загиблих учасників АТО, учасникам АТО, вимушеним переселенцям, зменшення споживання природного газу,  енергозбереження, децентралізації, об’єднання територіальних громад, розвитку системи надання адміністративних послуг та підвищення їх якості, закріплення позитивних тенденцій розвитку.

            В управління соціального захисту населення  за призначенням різних видів державних соціальних допомог і субсидій звернулось 7127 громадян району, яким  призначені соціальні допомоги на загальну суму 48 млн. 606,6 тис. грн. та субсидій на загальну суму 87 млн. 221,5 тис. грн.

       Здійснено: перерахунки житлової субсидії у зв’язку з підвищенням тарифів і цін на оплату електроенергії у березні 8182 одержувачам;  перерахунки відшкодування житлово-комунальних послуг на новий період 2198 одержувачам субсидії. Перепризначено субсидії на новий період 7518 домогосподарствам. Здійснено перерахунок субсидії за серпень за середньозваженим значенням нормативів 6303 одержувачам, здійснено перерахунок субсидії за вересень за новими соціальними нормативами 6825 домогосподарствам. Призначено субсидії на відшкодування витрат на придбання твердого побутового палива 2744 сім’ям на суму 5037,4 тис. грн.  Надіслано понад 5000 повідомлень про призначення субсидії та видано 1707 довідки про перебування/неперебування на обліку як одержувач державних допомог.

      Проведено 1780 обстежень матеріально – побутових умов  сімей, які звернулись за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Проведено 49 засідань комісії з питань соціального захисту населення, на яких розглянуто 259 заяв щодо надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим  сім’ям.

           Проведено 1020 перевірок достовірності інформації про доходи одержувачів державних соціальних виплат.

       Виплачено компенсацію витрат для придбання твердого палива 346 пільговим категоріям громадян  на суму 532,3 тис. грн., та скрапленого газу- 246 чол. на суму 346,3 тис. грн.

       Охоплено санаторно-курортним лікуванням 76 громадян пільгової категорії, в тому числі: 37  інвалідів  загального захворювання, 6 інвалідів  війни, 28 учасник бойових дій, 3 учасника війни, 2 вдовам ветеранів війни, а також здійснено виплату 7 особам на поховання інвалідів війни та учасників бойових дій.  

        Здійснено виплату компенсації на бензин, ремонт, технічне обслуговування та на транспортне обслуговування 86 особам в сумі  29,6 тис. грн.

       Проведено професійну адаптацію у Волинському обласному учбовому центрі підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів АПК смт. Рокині за професією тракторист-машиніст с/г виробництва  6 учасників бойових дій (АТО) на суму 32,0 тис. грн.

         З державного бюджету профінансовано та виплачено кошти в сумі 975,7 тис. грн., направлених на виплату компенсацій  241 громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.  Профінансовано та виплачено по пільгових рецептах 116,9 тис.гррн.; 11,7 тис. грн. відшкодовано коштів за зубопротезування.

        Оздоровлено в санаторно-курортних закладах України 12 інвалідів-чорнобильців.

       Відповідно до діючих нормативних документів територіального центру відділення соціальної допомоги вдома постійно безоплатно обслуговує виключно одиноких непрацездатних громадян. Станом на 01.01.2018 року отримують послуги 529 осіб, з них: 449 -  з ІІІ групою рухової активності; (здатність до самообслуговування, що визначена медичним  висновком); 75 -  з ІV групою рухової активності; 5 - з V групою рухової активності.

       В середньому соціальний робітник  обслуговує  13 і більше підопічних.

       З початку 2017 року в повній мірі діє в районі Державний стандарт догляду вдома.

       Станом на 01.01.2018 року 187 одиноко-проживаючих непрацездатних громадян району отримують послугу соціальної допомоги вдома періодично та тимчасово.

       Послугою „Пункту прокату ” скористались 31 мешканців району.

      У стаціонарному відділенні для постійного проживання станом на 01.01.2018 року обслуговується 18 підопічних,  з початку року обслужено 25. Середній вік підопічних 82 роки.

      Для підопічних стаціонарного відділення отримано від Волинського обласного благодійного фонду  „Європейський вектор” щомісячної натуральної допомоги 347 кг у вигляді м’ясної продукції на загальну суму 15,7 тис.грн.     

      Директор ТзОВ „ Абразив-сервіс ” Володимир Супронюк подарував  новий телевізор LED LG 500V, кронштейн NS-1541 та подарункові набори „Весела карусель” на загальну суму 8,1 тис. грн.

      У відділенні стаціонарного догляду проведено заміну 2 застарілих котлів на енергоефективні, облаштовано господарським способом вимощення та укріплення фундаменту на суму 35 тис. грн., придбано нову пральну машину-автомат, проведена заміна пошкодженої покрівлі  котельні та входу до підвального приміщення. Заготовлені дрова та торфобрикет.

     Соціальні робітники району зібрали півтони картоплі для потреб відділення. Для здешевлення харчування заморожені  ягоди та проведена консервація та закваска овочів з городу стацвідділення.

      Від БО ВБФ  „Майбутнє разом”, ВОБФ „Дитяча місія. Україна”  отримано 4038 кг гуманітарної допомоги одягом та взуттям, яку роздано сім’ям   учасників АТО, ветеранам війни та праці, інвалідам дитинства, багатодітним сім’ям.   Гуманітарну допомогу отримали  1349 жителів м. Рожище та сіл: Рудка-Козинська, Ворончин, Пожарки, Іванчиці, Уляники, Копачівка, Башова, Топільно, Крижівка, Немир, Городині, Раймісто.   

     За 2017 рік відділом «Центр надання адміністративних послуг» Рожищенської районної державної адміністрації  було зареєстровано 11240 справ по наданню адміністративних послуг. На сьогодні відділом надається 65 послуг.  За надані адміністративні послуги до державного та  районного бюджетів надійшло більше 500 тис.грн.

      В приміщенні ЦНАПу працюють державні реєстратори нерухомого майна, юридичних та фізичних осіб-підприємців та державний кадастровий реєстратор. За звітний період поточного року надано 3511 послуг відділом державної реєстрації. За надані послуги до державного та  районного бюджетів  надійшло 393,4 тис.грн.

 Фінансовий стан.

Розвиток підприємницької діяльності є невід’ємною складовою вирішення економічних та соціальних проблем. На сьогодні ефективним механізмом надання допомоги є залучення інвестицій, отримання коштів Міжнародної технічної допомоги (грантів, кредитів тощо). Суб’єктам підприємницької діяльності райдержадміністрацією надсилається інформація про проведення різноманітних всесвітніх форумів, міжнародних спеціалізованих виставок-ярмарків та заходів, для створення і розвитку свого бізнесу, налагодженню та започаткуванню бізнес-відносин, виході на нові ринки збуту. Також розміщуються повідомлення та роз’яснення про нове в законодавстві України щодо правил ведення  бізнесу, торгівлі та економічних відносин. На офіційному веб-сайті  райдержадміністрації, через місцеві засоби масової інформації також висвітлюється відповідна інформація.

Станом на 1 січня 2018 року перебуває на обліку в ДПІ  941 фізичних осіб-підприємців та 502 - юридичні особи. В цілому за звітний період до зведеного бюджету надійшло 117,9 млн.грн. податків та інших обов’язкових платежів (+39,5 млн.грн. до 2016р.).

Надходження платежів до місцевих бюджетів різних рівнів становлять 74,0 млн.грн. і зросли до відповідного періоду минулого року на 19,7 млн.грн. (приріст – 41,1%).   В структурі надходжень 48,2 млн.грн. (65,1%) належить податку з доходів фізичних осіб (далі ПДФО, приріст - 17,1 млн.грн. до минулого року ).

До Державного бюджету надійшло в цілому 43,9 млн.грн. (+19,8 млн.грн. до м.р.),  відшкодовано експортерам 15,5 млн.грн. податку на додану вартість.

Значні суми доходів місцевих бюджетів, із них земельний податок та орендна плата за землю, продовжують знаходитися у податковій заборгованості тривалий час, спостерігається зростання боргу до початку року.

Найбільшими боржниками залишаються ВАТ «Рожищенська меблева фабрика; ТзОВ «Феміда-Інтер»; ТзОВ «Німб-7», (Луківська с/р);  ТзОВ «Галант», (Сокілська с/р); ТзОВ «Старленд»,(Носачевичівська с/р); ТзОВ «Сіаль», (Руднянська с/р).

За звітний період забезпечено надходження 67,1 млн.грн. єдиного соціального внеску, що  на 26,1 млн.грн. більше до відповідного періоду минулого року.

                                 Ринок праці

У 2017 році послуги державної служби зайнятості з пошуку роботи отримували 1697 зареєстрованих безробітних.

За сприяння центру зайнятості роботу отримали 1039 осіб, професійне навчання проходили 190 безробітних.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат єдиного внеску працевлаштовані  29 безробітних, участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру приймали участь  473 особи.

Для започаткування підприємницької діяльності 5 особам виплачено одноразово допомогу по безробіттю.

Допомогу по безробіттю отримували 901 безробітних громадян, середній розмір допомоги по безробіттю у вересні  2017 року склав 2086,0 грн.

Комунальний заклад «Рожищенський районний ЦПМСД».

        Станом на 01.01.2018р. первинну медичну допомогу населенню Рожищенського району надають 6 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини: Рожищенська, Дубищенська, Доросинівська, Переспівська, Сокілська, Щуринська, 3 ФАПів та 50 ФПів.

       В штаті Центру ПМСД станом на 01.01.2018р. зареєстровано  202,5 посад, зокрема: 26,5-лікарські посади(в т.ч. 3,0-лікар-інтерн);  108,0-середній медичний персонал;  33,5-молодший медичний персонал;  34,5-інший адміністративно-управлінський та допоміжний персонал.

       Медичними працівниками Центру ПМСД за 12 місяців 2017р.  було оглянуто на прийомі – 83883 чол., з них з приводу захворювань –50904  чол.; профілактичний огляд –32979 чол., проведено відвідувань вдома -15925 чол.. В амбулаторіях ЗПСМ  розгорнуто 35 ліжок денного перебування хворих , де  за 12 місяців 2017 року проліковано 1294  пацієнтів та проведено хворими 10191 ліжко-днів .

Питома вага в загальних кошторисних видатках на охорону здоров’я  відповідно до річного призначення становить: заробітна плата з нарахуваннями – 79,0%;  предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 4,41%;   медикаменти та перев’язувальні матеріали –4,37%;     оплата послуг (крім комунальних) – 2,09%;      видатки на відрядження – 0,31%;     оплата теплопостачання – 0,77%;    оплата водопостачання і водовідведення – 0,03%;    оплата електроенергії -1,33%;    оплата природного газу - 0,66%;   оплата ін.енергоносіїв - 1,67%; оплата транспортних послуг та утримання транс.засобів – 0,06%;     ін.виплати населенню – 5,30%.                                                       

   Пільгові категорії населення  профінансовано на 74% при плані на 12 місяців 2017р.- 730,0 тис.грн., касові видатки становлять 540,1тис.грн., фактичні видатки – 540,1 тис.грн.

Чисельність наявного населення району, за оцінкою облстату, на 01.12.2017 року становила 39,1 тис.осіб. Природний приріст населення із негативним значенням (-138 чол.), народилося 395 чол., померло – 533.

 Для зміцнення матеріально-технічної бази за  2017 рік було придбано:  господарських матеріалів  на суму 38,0 тис. грн.;  будівельних матеріалів на суму 181,9 тис. грн.;  автозапчастин  для ремонту автомобілів на суму  55,4 тис. грн.;  апарат «Діатермокоагулятор універсальний ДКУ-60,Viola» - 5 861,00 грн.; БФП лазерний (принтер, сканер) – 11,8 тис.грн.; комп’ютер – 9,9 тис.грн.      

        Із місцевого бюджету для функціонування галузі за звітний період профінансовано:

 - 504 000,00 грн. субвенція з державного бюджету на місцевий бюджет  на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань: серцево-судинних, діабету ІІ типу та бронхіальної астми для стартування Урядової програми «Доступні ліки»;

 -34 479,00 грн. та 15 521,00 грн. за розпорядженням  голови Рожищенської  районної державної  адміністрації №13 від 20.01.2017р. та 160 000,00  грн. та 82 000,00 грн. за рішеням сесії Рожищенської районної ради №18/19 від 03.03.2017р. для амбулаторного лікування дитини Г.Н. 2006 року народження, жительки с.Підгірне з діагнозом : ХХH V СТ.вроджена аномалія розвитку сечової системи: агенезія лівої нирки, дисплазія єдиної правої нирки. XHH ІV пролонгована програмним гемодіалізом та трансплантацією нирки від матері;

- 35 000,00 грн. за рішенням сесії  Рожищенської районної ради №18/19 від 03.03.2017р. на придбання фотоелектроколориметра для Щуринської АЗПСМ.

-31 000,00 грн. за розпорядженням голови Рожищенської районної державної адміністрації  №6 від 13.04.2017р. на виконання проектно-кошторисних робіт та проведення державної експертизи кошторисної документації РП «Реконструкція ФАПу під амбулаторію загальної практики - сімейної медицини в с. Кременець Рожищенського району Волинської області (коригування)»;

-2 500,00 грн. за розпорядженням голови Рожищенської районної державної адміністрації №208 від 17.05.2017р. для проведення поточного ремонту Береського  фельдшерського пункту;

- 45 000,00 грн. на виконання рішення сесії Рожищенської районної ради №21/3 від 09.06,2017р. з них :

-35 000,00 грн. на розробку проектно- кошторисної документації  на «Нове будівництво твердопаливної котельні для амбулаторії ЗПСМ с.Щурин вул..Незалежності, 7 Рожищенського району, Волинської області »;

- 3 000,00 грн. витрати на топографо-геодезичну зйомку;

-4000,00 грн. витрати на інженерно-геологічні вишукування для будівництва;

-72 000,00грн.на виконання рішення сесії Рожищенської районної ради №21/3 від 09.06.2017р. на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю;

-20 000,00 грн. за рахунок субвенцій з інших місцевих бюджетів згідно розпорядження Рожищенської державної адміністрації №256 від 15.06.2017р. для здійснення заходів з енергозбереження (заміна вікон, дверей) Духченського фельдшерського пункту.

-2 000,00 грн. за розпорядженням голови  Рожищенської районної державної адміністрації №273 від 06.07.2017р. на придбання матеріалів для поточного ремонту приміщення фельдшерського пункту с.Топільне;

- 75 000,00 грн. для придбання наркотичних та психотропних засобів для надання невідкладної  та паліативної допомоги онкологічним хворим ;

-25 000,00 грн. на поточний ремонт Сокілської АЗПСМ;

-4900,00грн. на проведення державної експертизи кошторисної документації РП «Реконструкція ФАПу під амбулаторію загальної практики-сімейної медицини в с.Кременець  Рожищенського району Волинської області (зміна №1) (за всіма напрямами)»;

-144 800,00 грн. за розпорядженням голови  Рожищенської районної державної адміністрації №366 від 21.09.2017р. на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам;

-40000,00 грн.-на ремонт автомобіля швидкої допомоги Рожищенської АЗПСМ №1;

-12000,00 грн. –заміна вікон у Береському ФП на енергозберігаючі.

        За  звітний період оголошено 10 публічних закупівель на суму 726,4 тис.грн. через систему «Прозорро», економія бюджетних коштів склала 60,4 тис.грн.

        Рожищенською центральною районною лікарнею  за 2017 рік  було  здійснено  робіт та придбано обладнання  на  586 869,97 грн. , а саме :

За кошти загального , спеціального,благодійного фонду – 219 050,98 грн., а саме :

Найменування обладнання , виконання робіт

Вартість

Джерело фінансування

Вікна металопластикові – 6 шт.

19949,0

Загальний фонд (район)

Разом

19949,0

Загальний фонд (район)

Перемотка електродвигунів

15380

Медична субвенція (загальний фонд)

Ремонт рентгенапарату

2380

Медична субвенція (загальний фонд)

Ремонт,діагностика ультразвукового апарату

5800

Медична субвенція (загальний фонд)

Електротовари

3930,5

Медична субвенція (загальний фонд)

Промислові товари для пров.поточних ремонтів

29413,8

Медична субвенція (загальний фонд)

Принтер Canon

2985

Медична субвенція (загальний фонд)

Автозапчастини

6447

Медична субвенція (загальний фонд)

Автошини

2780

Медична субвенція (загальний фонд)

Інгалятор Омрон,електроди  (медобладнання для фізіотерапечтичного кабінету)

10790

Медична субвенція (загальний фонд)

Заміна зношеної електроавтоматики в шафах керування котлами

12950

Медична субвенція (загальний фонд)

Поточний ремонт твердопаливного котла

13443,6

Медична субвенція (загальний фонд)

Разом

106299,9

Медична субвенція (загальний фонд)

Промислові товари для пров.поточних ремонтів

24387,1

Спеціальний фонд

Перемотка електродвигунів

13080

Спеціальний фонд

Автозапчастини

9749

Спеціальний фонд

Електротовари

8478

Спеціальний фонд

Комутатор - Link

1420

Спеціальний фонд

Проведення локальної мережі

750

Спеціальний фонд

Автошини

3198

Спеціальний фонд

Разом

61062,1

Спеціальний фонд

Промислові товари для пров.поточних ремонтів

16542

Благодійний фонд

Газонокасарка

1950

Благодійний фонд

Електротовари

2411,2

Благодійний фонд

Жалюзі ( відділення реанімації)

4337,09

Благодійний фонд

Двері металопластикові

6499,69

Благодійний фонд

Разом

31739,98

Благодійний фонд

Всього

219050,98

 

З За кошти бюджету розвитку придбано обладнання , виконано робіт – 367 818,99 грн., а саме :

 

Найменування обладнання, виконання робіт

Вартість

Джерело фінансування

Капітальний ремонт  приміщень поліклініки під хірургічний блок

283 999,99

Бюджет розвитку

Компресор GRANUM-100

13 819,00

Бюджет розвитку

Апарат для радіотерапії,механотерапії,електр.та фіз.тер."Апарат МИТ-1 МЛТ"

7 400,00

Бюджет розвитку ( кошти передані з місцевого бюджету )

Апарат для магнітотерапії та магнітофорезу "ПОЛЮС-3"

14 820,00

Бюджет розвитку ( кошти передані з місцевого бюджету )

Апарат для низькочастотної електротерапії "Радіус-01"

18 890,00

Бюджет розвитку ( кошти передані з місцевого бюджету )

Апарат ультразвукової терапії "БІОМЕД" Sonic-Stimu Pro UT1041

28 890,00

Бюджет розвитку ( кошти передані з місцевого бюджету )

Всього

367 818,99

 

        У звітному періоді оголошено 22 публічні закупівлі на суму 4730,8 тис.грн. через систему «Прозорро», економія бюджетних коштів склала 503,7 тис.грн.

         Мережа дошкільних навчальних закладів району не в повній мірі відповідає потребам населення. В районі функціонує 29 ДНЗ, де у 64 групах навчається та виховується 1328 дітей від 2 до 6 років. Охоплення дошкільною освітою дітей від 3 до 6 років становить 83%. В районі функціонує 9 ДНЗ з групами короткотривалого перебування дітей (без харчування, 3 рази в тиждень по 3 години), де здобувають дошкільну освіту 105 дітей.

Станом на 01.01.2018 року в районі перебуває в черзі у дошкільні навчальні заклади  332 дитини (місто – 243, село – 89).  Не в повній мірі задоволено потребу громад у здобутті дошкільної освіти у  м. Рожище (214). Можливість відкриття додаткових груп наявна лише на базі ДНЗ № 4 при умові вивільнення приміщень закладу установами, які там розміщенні в даний час (Пенсійний фонд – можна розмістити 3 вікові групи (55 дітей), Притулок для дітей – 6 вікових груп (120 дітей). ДНЗ смт. Дубище (29) - відкриття додаткової групи, приміщення наявне; ДНЗ с. Топільно (8) -  відкриття додаткової групи, приміщення може бути наявне при виселенні початкової школи; ДНЗ с. Копачівка (25) - відкриття додаткової групи, приміщення наявне; ДНЗ с. Навіз (9) – переведення на постійний режим роботи, відкриття додаткової групи, приміщення ЗОШ; ДНЗ с. Переспа (19) -  відкриття додаткової групи, приміщення наявне; ДНЗ с. Доросині (10) – переведення на постійний режим роботи, відкриття додаткової групи; ДНЗ с. Щурин (18) - відкриття додаткової групи, приміщення наявне.

У грудні 2017 року завершено капітальний ремонт приміщення ДНЗ с. Залісці, де здобувають дошкільну освіту 30 дошкільнят.

Матеріально-технічне забезпечення дошкільних закладів потребує значного покращення.

У сфері загальної середньої освіти

У районі реалізується Програма  розвитку освіти Рожищенського району на 2017-2020 роки. Частково поліпшено матеріально-технічну базу закладів освіти. Освітня субвенція використовується лише на заробітну плату педагогічним працівникам. Заробітна плата обслуговуючого персоналу та утримання шкіл здійснюється з районного бюджету. З метою економії коштів в закладах середньої  освіти проведено оптимізацію мережі шкіл. Внесено зміни до штатних розписів (скорочено постійних кочегарів, зменшено надбавки бібліотекарям). При цьому, скорочено 22 ставки обслуговуючого персоналу, економія становить - 595 тис. грн.  За рахунок зменшення надбавки бібліотекарям економія - 119,3 тис. грн. Всього економія складає – 714,3 тис. грн.  

Залучено кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій та кошти районного бюджету на 3 заклади освіти району у сумі 1754.8 тис. грн., а саме:  завершення робіт по реконструкції котельні школи І-ІІ ст. в с. Пожарки - 350,2 тис. грн.; капітальний ремонт даху школи І-ІІІ ст. в с. Топільне - 1 090,6 тис.грн; встановлення додаткового котла у школі І-ІІІ ступенів с. Крижівка - 314,0 тис. грн.

    В усіх загальноосвітніх навчальних закладах проведено поточні ремонти. На їх проведення використано 276 тис. грн. районного бюджету.   У 2017 році було виконано наступні роботи:

замінено підлогу в класах та коридорі ЗОШ с. Духче, Топільне, Навіз;

- зроблено ремонт даху спортивного залу в ЗОШ І-ІІІ ст. с. Копачівка та ЗОШ І-ІІ ст. с. Тристень.;

- замінено 75 вікон на енергоощадні;

- проведено ремонт внутрішніх санвузлів в НВК №4 м. Рожище, ЗОШ №3 м. Рожище, ЗОШ Топільне, Щурин, Навіз, Немир.

- придбано та встановлено твердопаливні котли у ЗОШ с. Тихотин, с. Сокіл.

 - проведено облаштування бетонної підлоги керамічною плиткою у допоміжних приміщеннях ЗОШ №1 м. Рожище, ЗОШ Навіз.

- зроблено  підвісну стелю у коридорі ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м. Рожище;

- проведено ремонтні роботи по заміні підлоги сцени актової зали Рожищенського НВК № 4 м. Рожище;

- виготовлено навіс над ганком у ЗОШ №1 м. Рожище.

- замінено димосос котельні ЗОШ №1 м. Рожище.

У ЗОШ району проведено ремонтних та зварювальних робіт систем опалення на суму 190 тис. грн. 

Замінено електролічильники в ЗОШ І-ІІІ ст. с. Топільне. Здійснювався поточний ремонт шкільних автобусів.

Здійснено капітальний ремонт котельні (заміна котла) у ЗОШ с. Городині (використано 300 тис. грн.).

 За кошти обласного бюджету на суму 303,0 тис. грн.було замінено 96 вікон на металопластикові у НВК №4, ЗОШ №2,3 м. Рожище, ЗОШ с. Копачівка та    с. Кременець.

У загальноосвітні заклади району у 2017 році придбано шкільного обладнання на суму 188,8 тис. грн. На базові школи навчальних  округів району придбали 8 мультимедійних комплексів. У  ЗОШ І-ІІІ ст. №3 та НВК №4 м. Рожище було придбано  24 комп’ютери  з Китаю з ліцензійним програмним забезпеченням.  У комунальний опорний навчальний заклад ЗОШ І-ІІІ ст. с. Переспа, ЗОШ №1,2 м. Рожище закуплено 32 комплекти персональних комп’ютерів на загальну суму 230 400 грн.

       Для забезпечення потреби населення у якісних освітніх послугах у районі у 2017 році функціонувало 39  загальноосвітніх навчальних закладів, де здобувало освіту 4850 учнів у 348 класах. Середня наповнюваність класів – 14 учнів.

   Приведення у відповідність мережі навчальних закладів залишається актуальним, оскільки залишається ще 14 малокомплектних шкіл (із них 7 – ЗОШ І-ІІІ ст., де кількість учнів 100 і менше та 7 – ЗОШ І-ІІ ст., де кількість учнів менше 40). Середня наповнюваність класів – 14 учнів.

Малочисельні школи: ЗОШ І-ІІ ст. (40 і менше учнів) – 7 шкіл, а саме Квітневе - 28, Тристень - 29, Городині – 31, Іванчиці – 32, Тихотин та Оленівка – 33, Немир - 34 учнів. У ЗОШ І-ІІІст. (100 і менше учнів) – 7 шкіл: (Щурин – 56, Береськ - 57, Мильськ - 67, Літогоща - 69,  Крижівка - 79, Сокіл - 79, Березолуки - 96).

    Протягом 2017 року в районі проводилися заходи з оптимізації мережі шкіл, внаслідок яких було  реорганізовано ЗОШ І-ІІ с. Луків у ЗОШ І ст. Створено два опорні заклади: комунальний опорний навчальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 м. Рожище» та комунальний опорний навчальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Переспа» з філією «Загальноосвітня школа І ст. с. Малинівка».

Відділом освіти та молоді розроблено дорожню карту оптимізації мережі закладів освіти району на 2018 рік, відповідно до якої планується реорганізація 4 закладів середньої освіти.

З  метою реалізації державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, відділом освіти та молоді  придбано спеціальні засоби корекції психофізичного розвитку, обладнання, дидактичний  матеріал та наочні засоби на суму 122 тис., які дають змогу виконувати дитиною індивідуальну програму її розвитку.

     У закладах освіти району  навчальний процес здійснюють 698 педагогічних працівників та 309 технічних працівників. Працюючих пенсіонерів (12%). На початок навчального року була незначна потреба у вчителях математики, фізики, інформатики.

      Навчальні заклади району забезпечені практичними психологами на 52%, соціальними педагогами на 25%. Згідно штатних розписів заклади забезпечені медичним персоналом. Працює 9 груп продовженого дня у 9 загальноосвітніх навчальних закладах І-ІІІ ступенів, охоплено 270 учнів. У 7 закладах працює 12 асистентів вчителя з інклюзивним навчанням, охоплено 14 дітей. 

 Високий рівень  підготовки переможців районного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, злагоджена робота педагогів допомогли досягнути високих результатів на обласному рівні, де школярі району завоювали 28 призових місць.

 Висока організація фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи допомогла досягнути високих результатів на обласному рівні. Збірна команда району зайняла IІІ загальнокомандне місце  в XV Спортивних іграх школярів Волині.

   У травні 81 переможець та призер обласних олімпіад з базових дисциплін, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт МАН, фестивалів, зльотів, змагань були нагороджені грамотами та подарунковими сертифікатами на купівлю товарів на суму 30 тис.грн, а їх наставникам була встановлена доплата до заробітної плати у розмірі від 5 до 15%.

    Послугами з оздоровлення та відпочинку охоплено 1565 дітей, що становить 49,8 відсотків від пільгової категорії дітей. У п’яти пришкільних таборах оздоровились 260 дітей.

   На оздоровлення дітей з обласного та районного бюджетів було використано 380 тис. грн., з них на придбання путівок – 290 тис.грн., 90 тис. - на харчування в пришкільних таборах. Крім коштів з місцевого бюджету були залучені  кошти громадських організацій, батьків.

   З метою належної організації рівного доступу до освіти відповідно до програми «Шкільний автобус» здійснюється підвіз дітей. Із загальної кількості учнів 520 перебувають за межею пішохідної доступності та потребують підвезення. З них, 342 учні підвозяться до місць навчання і додому 7 шкільними автобусами, що становить 65%,  решта учнів підвозяться приватними перевізниками (35%), з якими заключені відповідні угоди.

У сфері позашкільної освіти для розвитку здібностей та талантів в районі функціонує 2  установи: будинок дитячої творчості та районна дитячо-юнацька спортивна школа.

У Будинку дитячої творчості в 2017 році працювало 61 гурткових груп, якими охоплено 958 дітей, з них 783 на базі БДТ і 175 на базі загальноосвітніх шкіл району.

У 22 секціях РДЮСШ (легка атлетика, футбол, настільний теніс) займалося 265 дітей.

У звітному періоді оголошено 51 публічну закупівлю на суму 13170,0 тис.грн. через систему «Прозорро», економія бюджетних коштів склала 367,8 тис.грн.

        Робота з дітьми та молоддю

В  районі  проживає 9500 дітей.   Значна кількість дітей-це діти, які потребують особливої уваги, підтримки та допомоги. Станом на 01.01.2018 року на  первинному обліку  в районі перебувало  84 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, (30 дітей-сиріт, 54 – дитини, позбавленої батьківського піклування). Сімейними формами виховання охоплено 98% дітей.

 З початку 2017  року набуло статусу і поставлено на первинний облік  служби у справах дітей райдержадміністрації 11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, всі діти влаштовані  в сім’ї опікунів. Протягом року  проведено обстеження умов проживання 66 дітей, які проживають у 47 сім’ях  опікунів/піклувальників.

В районі функціонує 3 прийомні сім’ї, в яких виховується 8 дітей.   

На профілактичному обліку 77 дітей, які виховуються у 23 сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах. 

Службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з органами внутрішніх справ протягом 2017 року проведено 54 профілактичні рейди, під час яких обстежено умови проживання  245 дітей у 79 сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.  Під час рейдів виявлено 10 дітей, які самовільно залишили сім’ю та навчальний  заклад. В ході проведеної  роботи  дітей направлено в обласний притулок для дітей.

В 2017 році ініційовано притягнення до адмінвідповідальності  16 батьків, які ухиляються від виконання своїх обов’язків.            

На соціально-економічний розвиток району, як  і держави в цілому, продовжують мати вплив військова агресія на сході держави, пов’язані із нею замороження соціальних стандартів, інфляційні процеси, що стримує розвиток, насамперед, внутрішнього ринку, головним інвестором якого є власний споживач. Усе це, безумовно, відобразилося на показниках розвитку району  у звітному періоді.

Інвестиційна діяльність.

За кошти  державного фонду регіонального розвитку у 2017 році

завершено реконструкцію дошкільного навчального закладу в с.Залісці.

      Також, за рахунок  зазначених коштів, в минулому році розпочата реалізація проекту з назвою «Нове будівництво спортивних майданчиків з штучним покриттям на території  Рожищенської районної дитячо-юнацької спортивної школи по вул. Гагаріна, 40 в м. Рожище,  (І, ІІ черги будівництва)». У кінці 2017 року в проектно-кошторисну документацію були внесені коригування. У зв’язку з цим, передбачається продовжити реалізацію даного проекту у 2018 році. Замовником робіт було визначено управління капітального будівництва облдержадміністрації.

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток у 2017 році по відповідних проектах проведено реконструкцію котельні загальноосвітньої школи I—II ст. в с. Пожарки  (закінчення реалізації проекту); капітальний ремонт котельні   загальноосвітньої школі I-III  ступенів  с.Крижівка, по вулиці 1 Травня, 19;  капітальний ремонт даху загальноосвітньої школи I-III  ступенів  по вул. Першотравнева, 1 с. Топільно; капітальний ремонт клубу по вул. Лісова, 39 в с. Башова.

Відділом Держгеокадастру  спільно з органами місцевого самоврядування сформовано перелік 64 земельних ділянок не с/г призначення комунальної власності по 9 сільських радах та 17 ділянок с/г призначення по 8 сільських радах державної власності, право оренди на які може бути запропоновано для продажу на земельних аукціонах для реалізації інвестиційних проектів.  

        Узгоджені пропозиції розміщені на офіційному сайті Головного управління Держгеокадастру у Волинській області.

         Відповідно до оперативної інформації від продажу земель несільськогосподарського  за 2017 рік  фактично надійшло 596,4 тис.грн. (міська рада). 

         Станом на 1 січня 2016 року в Рожищенському районі знаходиться  321 км автомобільних доріг, які підпорядковані Службі автомобільних доріг України, з яких: 80,1 км – дороги територіального значення; 118,3 – км обласного значення і 122,6 км – районного значення. Ремонт та утримання даних доріг здійснюється філією «Рожищенський автодор», який є структурним відособленим підрозділом ДП  «Волинський облавтодор».

       На сьогодні у комунальній власності перебуває 338,6 км автомобільних доріг, з яких 179,6 км – з твердим покриттям. Ремонт та утримання комунальних доріг здійснюється органами місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевих бюджетів.

         Кошти з Державного бюджету на ремонт комунальних доріг у 2017 році не передбачені.

         На підставі пропозицій органів місцевого самоврядування, райдержадміністрацією був сформований та надісланий облдержадміністрації перелік доріг загального користування місцевого значення та доріг комунальної власності для проведення ремонтів на умовах співфінансування з місцевих, районного та обласного бюджетів.

Департаментом  інфраструктури та туризму облдержадміністрації було рекомендовано виключити із переліку об’єкти вартістю до 200,0 тис.грн. Через це пропозиції Ворончинської, Іванчицівської, Кобченської, Літогощанської, Навізької, Носачевичівської, Уляниківської, Щуринської та Ясенівської сільських рад були переадресовані для розгляду та проведення ремонтів на умовах співфінансування Службі автомобільних доріг у Волинській області.

На умовах співфінансування з місцевих, районного та обласного бюджетів проведено:

поточний дрібний ремонт дороги С 031304 (с.Доросині-с.Кияж); поточний ремонт дороги О 031379 (с.Носачевичі-с.Луків); поточний ремонт вул.Л.Українки с.Підгірне (О 031378); поточний дрібний ремонт дороги с.Копачівка-с.Башова (О 031381); капітальний ремонт вул.Центральної с.Рудка-Козинська (С031301); капітальний ремонт вул.Молоді с.Козин (С031320); поточний ремонт вул.Шевченка м.Рожище (комунальна).

Із затвердженого переліку об’єктів не проведено капітальний ремонт вул.Промислової м.Рожище, а поточний ремонт дороги О 031592 (с.Бортяхівка-с.Немир) проведений частково.

Із коштів, запланованих на проведення зазначених ремонтів, фактично профінансовано:

місцеві бюджети: заплановано 1570,0 тис.грн.; фактично виділено 1400,0 тис.грн. (не виділено 150,0 тис.грн. на ремонт вул.Промислової м.Рожище та недофінансовано 20,0 тис.грн. Луківською с/р ).; районний бюджет: заплановано 930,0 тис.грн.; фактично виділено 630,0 тис.грн. (не виділено 300,0 тис.грн. на поточний ремонт дороги О 031592 (с.Бортяхівка-с.Немир); обласний бюджет: заплановано 2500,0 тис.грн.; фактично виділено 560,0 тис.грн.

     Протягом 2017 року на ремонт комунальних доріг були використані кошти в сумі  2489,244 тис.грн., в т.ч.:

Рожищенською міською радою -   1474,287 тис.грн.; Рудко-Козинською -   248,642 тис.грн.; Носачевичівською                       -   5,82 тис.грн.; Кременецькою -   181,756 тис.грн.; Переспівською -   15,355 тис.грн.; Любченською        -   75,789 тис.грн. Березолуківською -   128,477 тис.грн.; Залісцівською -  5,972 тис.грн.; Іванчицівською -   105,030 тис.грн.; Копачівською                  -  194,565 тис.грн.; Руднянською -  5,372 тис.грн.; Щуринською - 39,504 тис.грн; Мильська - 2,37 тис.грн.;   Навізька                       - 3,795 тис.грн.; Сокілська - 2,51 тис.грн.

   Протягом 2017 року філією «Рожищенський автодор» на ремонти та утримання доріг державного значення було спрямовано 2383,349 тис.грн.; місцевого значення – 1705,226 тис.грн.        

Проведено моніторинг потреби у внутрішньорайонних автобусних рейсах.

На сьогодні розроблено графіки внутрішньорайонних автобусних маршрутів за напрямками:

Рожище - Підліски, Рожище - Олешковичі. Рожище – Дмитрівка, Рожище – Кременець. Вітоніж - Рожище. Рожище – Береськ. Рожище – Валер’янівка, Рожище – Рудка-Козинська.

Відповідно до ст.7 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови  Кабінету Міністрів України від 03.12.08 №1081 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування», у місячний термін будуть розглядатися пропозиції перевізників щодо надання тимчасових дозволів (на строк до трьох місяців) на накатку зазначених внутрішньорайонних автобусних маршрутів при поданні заявок.

         З графіками руху автобусних маршрутів можна ознайомитись на сайті райдержадміністрації.

У вересні поточного року укладений договір між Рожищенською райдержадміністрацією та ПрАТ «Луцьке АТП 10701» до 30.11.17 на обслуговування автобусного маршруту Вітоніж – Рожище, після чого, цей маршрут, буде виставлений на конкурс при поданні заяви перевізником.      

         За січень-вересень 2017 року обсяг капітальних інвестицій у соціально-економічний розвиток району за рахунок усіх джерел фінансування становив 262,5 млн. грн., в розрахунку на одну особу – 6673,0 грн.

         Основним джерелом інвестування залишаються власні кошти підприємств та організацій, населення.

         Прямі іноземні інвестиції (акціонерний капітал) станом на 01.10. 2017 року становлять 236,1 тис.дол.США, що  на 92,9 тис.дол.США більше до початку року.

         За девять місяців прийнято в експлуатацію 6425 кв.м житла (індивідуальне будівництво), що на 161,4% більше до відповідного періоду минулого року, в т.ч. 2002 кв.м (31,2%) – в сільській місцевості.                               

         В галузі культури і туризму   в районі було проведенно районний огляд – конкурс «кращий за професією» серед клубних працівників. Переможцем стала завідуюча клубом с. Мильськ Ольга Чирук та завідуюча клубом села Березолуки Альона Сидорук,  які взяли участь у обласному конкурсі та отримали третє місце.

       Провідним методистом організаційно – методичного відділу та видавничої діяльності обласного науково методичного центру культури Волині Ольгою Терещук проведено семінар  - практикум для клубних працівників району на тему «Створення любительських об’єднань та клубів за інтересами в умовах об’єднаних територіальних громад».

       Проведено різдвяно - обрядове свято «Різдво у Рожищенській родині»,  районний огляд – конкурс патріотичної пісні «Любіть Україну, як вірні сини»», районний огляд – конкурс читців з нагоди 146 – річниці від дня народження Лесі Українки.

      Народний аматорський гурт народної музики  «Любо» РД «Просвіта» представляли Україну з різдвяною програмою  у    XIII Gminny Przeglad Koled I Pastoralek республіка Польща, де були відзначенні дипломом.

       25 лютого народний аматорський фольклорний колектив «Писанка» РД «Просвіта» взяли участь  у обласному культурно – мистецькому проекті «Масляна у Луцькому замку» м.Луцьк.

      25 травня, народний аматорський духовий оркестр РД «Просвіта» брав участь в обласному фестивалі-конкурсі народного танцю та духової музики присвяченому Дню Європи та вибороли ІІІ призове місце.

     08 червня народний аматорський гурт народної музики «Любо» Рожищенського РД «Просвіта» у складі делегації від Волинської області виступив з концертною програмою на XXIX Міжнародній агропромисловій виставці «АГРО–2017» в м. Київ.

       23 липня народний аматорський фольклорний колектив «Писанка» РД «Просвіта» прийняв  участь   в обласному фестивалі  патріотичної пісні  «Вовчак Волинська Січ 2017», де був  відзначений  дипломом за вагомий внесок   у розвиток народної творчості  та популяризацію української патріотичної пісні.

       10 вересня народний аматорський фольклорний колектив «Писанка» РД «Просвіта»  прийняв участь в обласному фестивалі повстанських і стрілецьких пісень «За волю України» присвячений 74-й річниці битви чоти «Берези» з німецькими окупантами на території монастиря у селі Новий Загорів Локачинського району.

       14 вересня народний аматорський вокальний ансамбль «Колорит» РД «Просвіта» прийняв участь в обласному фестивалі народного мистецтва «Осінні барви Торчина».

        29 вересня народний аматорський фольклорний колектив «Писанка» РД «Просвіта»  прийняв участь у фестивалі національної традиційної культури «Український коровай сузір’я» у м. Володимир –Волинський.

       16 жовтня  керівник народного аматорського  фольклорного колективу БК с. Навіз Олена Ковба прийняла участь в обласному конкурсі солістів – вокалістів та ансамблів малих форм імені Віталія Бобицького.

    Протягом цього року колективи  району  брали участь у благодійних акціях та концертах по збору коштів для бійців АТО.

В районі відзначено День Державного Прапора та День Незалежності України.  Пройшли  свята села.

        З метою розвитку творчих здібностей дітей  в районі працює дитяча музична щкола. В школі працює 22 викладачі. В 2016-2017 навчальному році навчалось 219 учнів на чотирьох відділах: народному, духовому, струнному  та фортепіанно – теоретичному.

     Школа має філіал в с.Копачівка в приміщенні загальноосвітньої школи, де

працює 2 викладачі та навчається 16 учнів по класах фортепіано та гітари. На базі загальноосвітньої школи в селищі Дубище, працює викладач по класу аккордеона, де навчається 6 учнів.

   «Бібліотека в системі масової комунікації: тенденції і напрямки розвитку"- під такою назвою відбувся семінар бібліотечних працівників Рожищенської ЦБС. Директор ЦБС виступила з доповіддю «Місце бібліотек у реформаторській діяльності та подальший шлях їх розвитку».

    Методичне знайомство «Можливості сільської бібліотеки в інформаційному просторі сучасності» відбулося у бібліотеці-філії с. Кременець. Завідувачка закладу Людмила Дендак -  ознайомила з досвідом роботи своєї бібліотеки, який доповнила мультимедійною презентацією.

    Центральна  районна бібліотека  підготувала відео сюжет «Приклад мужності і героїзму» про Олега Заховайко (жителя села Рудня, учасника АТО) для участі в обласному огляді – конкурсі відео сюжетів «Я патріот: новий формат» та отримала друге місце.

     За бюджетні кошти на 2018 рік для бібліотек району передплачено 124 примірники періодичних видань на суму 60014 грн., з них:   ЦРБ - 42 найменування  на суму 9285 тис. грн.; РДБ – 33 найменування на суму 8261 тис. грн.; бібліотеки – філії - 49 найменувань на суму 42468 грн.

     Придбано літературу для бібліотек району  на 20,0 тис. грн. за рахунок бюджетних коштів.     

   Установами району протягом  2017 року надано платних послуг на суму 195,5 тис. грн., в т.ч.: ЦБС - 2,8 тис.грн., РД «Просвіта» - 21,4 тис.грн.,                                  дитяча музична школа - 107,4   тис.грн., сільські БК, клуби - 63,9  тис.грн.

         Від оренди майна отримано 15,8 тис. грн. по РД «Просвіта» - 12,2 тис. грн., ЦБС – 2,3 тис. грн., ДМШ – 1,2 тис. грн., музей  - 0,1 тис. грн.  

      Працівниками музею було організовано наступні заходи:

-  до дня Злуки – історична година  «Єдина і неподільна Україна»;

-  до міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту – година пам’яті «Рятували, ризикуючи життям»;

- до 28 – річниці виведення  радянських війських з Афганістану – урок мужності «Мій вічний біль Афганістан» та зустріч з ветераном Р.Стадніком;

- година пам’яті до дня вшанування пам’яті героїв Небесної сотні «Герої нашого часу»;

- урок  мужності до 73 – річниці визволення м.Рожище від нацистських загарбників та зустріч з ветераном В.В.війни  Г. Давидовичем «Тільки пам’ять не сивіє»;

- майстер – клас по писанкарству ( майстриня М.Поліщук);

- історична година до міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів « У нашій пам’яті вічно»;

- майстер – клас по писанкарству ( майстриня Н.Кучмук);

- районний огляд – конкурс «Ці дивовижні писанки»;

- урок мужності «Герої живуть серед нас» та зустріч з учасником АТО  Д.Денисюком;      

- історична година до 31 – ї річниці Чорнобильської катастрофи та зустріч з ліквідатором Р.Огарковим;

- урок мужності «Порозуміння заради майбутнього України» та зустріч з ветеранами УПА А.Добровольським, П.Кондзерським, ветераном воїном – інтернаціоналістом Р.Стадніком та ветераном В.В.В. Г.Давидовичем;

- відкриття персональної виставки у техніці деку пажу «Чари своїми руками» майстрині Н.Кучмук.

        Для здійснення капітальних та поточних ремонтів об’єктів соцкультпобуту у 2017 році використано 2818,4 тис.грн., в тому числі на заходи по енергозбереженню – 2521,7 тис.грн., із них: клуби – 2399,6 тис.грн.; бібліотеки – 32,1 тис.грн.; музична школа – 90,0 тис.грн.

        Відповідно для покращення матеріально-технічної бази придбано товаро-матеріальні цінності в клубні заклади на суму 500,8 тис.грн.; бібліотеки – 31,45 тис.грн.; музичну школу – 73,5 тис.грн.

        Реалізовано проект в БК с. Сокіл «Працюємо. Творимо. Відпочиваємо» за участю Фонду Ігоря Палиці «Ініціативні громади – шлях до позитивних змін». Вартість проекту 51,5 тис. грн., із них: Фонд- 21.5тис.грн., кошти сільської ради – 26,0тис.грн., внесок громади -4,0 тис.грн. Проведено заміну дерев’яних конструкцій та підлоги на сцені, придбано одяг сцени та ламбрекен, принтер, ноутбук.

      Реалізовано проект клубу с. Тристень «Культура і відпочинок у нашому житті» за участю Фонду Ігоря Палиці на конкурсі «Ініціативні громади шлях до позитивних змін». За кошти в сумі 26626 грн., з них 13016грн. – фонд, 10644грн - Шуринська сільська рада, громада села -2966 грн., придбано музичну апаратуру.

Відповідно «Програми підтримки книговидання місцевих авторів у Рожищенському в районі на 2017 -2021 роки», було видано дві книги місцевих авторів, зокрема: Алли Новосад «Горда жіноча душа Олени Пчілки» - 100 примірників на суму 3070 грн.  та Миколи Вавренчука -«Вірні присязі», 62 примірники  на суму 9300грн.

       І. Розвиток фізичної культури і спорту

        Для проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в районі функціонує 211 спортивних споруд.

        У галузі працює 63 фахівці фізичної культури. Усіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи охоплено понад 4000 осіб. В районі працює РДЮСШ, в якій є три відділення: легка атлетика, футбол, настільний теніс. Навчально-тренувальну роботу здійснюють 10 тренерів-викладачів, школу відвідують 273 особи.

         Враховуючи тенденції соціального та економічного розвитку району та пропозиції щодо заходів із поліпшення ситуації підготовлено проект рішення, що додається.

Начальник відділу економіки                                В.Поторась        

Переглядів 1272 Останнє редагування Вівторок, 06 лютого 2018 09:04

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua