Версія для друку
Четвер, 26 листопада 2020 16:02

Рівень завантаженості медзакладів області хворими на COVID-19 становить 47%

Про ситуацію у медичних закладах області йшлося сьогодні під час онлайн-брифінгу за участю т.в.о. начальника управління охорони здоров’я  облдержадміністрації Людмила Тимощук.

Як зауважила керівник галузі охорони здоров’я, у зв’язку із підвищенням рівня захворюваності на COVID-19, в області збільшувалась і кількість стаціонарних хворих, що створювало значне навантаження на медичну систему.

Упродовж останніх 10 днів в області фіксується тенденція до зниження хворих, які потребують стаціонарного лікування. Якщо станом на 16 листопада у лікарнях перебувало 700 пацієнтів,  то сьогодні їх – 620. На кисневій терапії знаходиться  318 хворих, у відділенні реанімації перебуває 54 хворих, з яких 10 підключені до апаратів ШВЛ.

Загалом, враховуючи, що кількість ліжко-місць, відведених у медзакладах області для лікування хворих на COVID-19, становить 1426 ліжок, рівень завантаженості лікарень складає 47%.

Відсьогодні розпочинає свою роботу інфекційний госпіталь Луцької міської клінічної  лікарні на базі пологового будинку, що дасть змогу збільшити кількість ліжко-місць для хворих на коронавірусну хворобу. Тимчасовий госпіталь розрахований на 214 ліжок, з яких сьогодні готові уже 50.  

За словами т.в.о. начальника управління охорони здоров’я, в області постійно працюють і над збільшенням кількості ліжко-місць із підключенням до кисневих точок. Відтак, сьогодні таких ліжок 689,  з них лише за останній тиждень підключено 173. До кінця наступного тижня планується підвищення цього показника до 1 тис, що дасть можливість забезпечити пацієнтам необхідну кисневу терапію.

«Більшість людей, які госпіталізуються, потребують кисневої терапії, – зауважила Людмила Тимощук. – Це говорить про те, що вірус став більш агресивним, а перебіг хвороби – більш складним».

Відтак, головний лікар області закликала волинян дотримуватись карантину та санітарно-епідеміологічних вимог.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації

Переглядів 180