04 квітня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Квітень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  Рожище
 

21

Четвер, 23 січня 2020 09:25

Про зміни в антикорупційному законодавстві та відповідальність за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень говорили в райдержадміністрації

Розпочато черговий етап подання щорічних електронних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави місцевого самоврядування, за 2019 рік. 

22 січня 2020 року в райдержадміністрації відбулося навчання для працівників структурних підрозділів на тему: «Зміни в антикорупційному законодавстві тавідповідальність за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень».

Під час проведення семінару-навчання з тематичними роз’ясненнями виступила начальник юридичного відділу апарату районної державної адміністрації Алла Солодуха, яка звернула увагу на питання, пов’язані з набуттям чинності Закону України від 02.10.2019 № 140-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції», яким внесено зміни в т.ч. і до Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон).

У своєму виступі вона зазначила, що поняття «близькі особи» розширено. Відтепер ними також стали: двоюрідні брати і сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка. Також відповідно до положень Закону від цих осіб можна буде отримувати подарунки, проте публічним службовцям заборонено мати таких близьких осіб у прямому підпорядкуванні.
         Змінено поняття «члени сім’ї» - відтепер подружжя та неповнолітні діти вважаються членами сім’ї незалежно від спільного проживання.

З 1 січня 2020 року в декларації необхідно буде зазначати інформацію про унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі суб’єкта декларування та членів його сім’ї.

У декларації тепер буде зазначатися інформація не лише станом на останній день звітного періоду, але й якщо об’єкт декларування перебував у володінні або користуванні не менше половини днів звітного періоду.

Ще однією зміною є те, що членами сім’ї для вимог фінансового контролю вважатимуться особи, які спільно проживали не менше 183 днів, а не лише станом на останній день звітного періоду. У цілях розділу VII цього Закону членами сім’ї суб’єкта декларування, які не є його подружжям або дітьми, вважаються особи, що спільно проживали із суб’єктом декларування станом на останній день звітного періоду або сукупно протягом не менше 183 днів протягом року, що передує року подання декларації.
З першого січня 2020 року повідомлення про суттєві зміни у майновому стані потрібно подавати не лише у разі отримання доходу, придбання майна на суму понад 50 прожиткових мінімумів встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, але й у разі здійснення видатку на таку суму.
При цьому такі повідомлення подаватимуть лише службові особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків.

Важливо зазначити про можливість подання виправленої декларації не більше трьох разів упродовж семи днів після подання декларації суб’єктом декларування.

Посадовець наголосила на кримінальній, адміністративній та дисциплінарній відповідальності. У тому числі за надання завідомо недостовірних відомостей в декларації та за неподання або несвоєчасне подання е-декларації.

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації

Переглядів 176

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua