28 січня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Січень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  Рожище
 

21

Вівторок, 10 вересня 2019 10:26

На апаратній нараді обговорили нагальні питання

10 вересня 2019 року голова райдержадміністрації Інна Гайворонська провела апаратну нараду, в якій взяли участь начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади в районі.

Про стан готовності господарства району до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2019-2020 років доповів Поторась Василь Павлович – начальник управління регіонального розвитку райдержадміністрації.

DSCN5629

 

За інформацією посадовця, підготовка об'єктів господарського комплексу району до початку опалювального періоду здійснюється відповідно до затверджених заходів. Щодо теплового господарства, заходи з підготовки котелень виконані на 93,8 %, підготовка об'єктів соціально-культурного призначення становить 98,5 %. Також у ході наради розглянули питання підготовки дорожнього господарства району до експлуатації в зимовий період.

Про стан призначення та порядок надання житлових субсидій з жовтня 2019 року доповів Шварцкоп Віталій Юрійович – заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

DSCN5633

Посадовець проінформував про роботу з призначення та надання громадянам субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій,  затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (в редакції постанови КМУ від 14 серпня 2019 р. №807 «Положення про порядок призначення житлових субсидій», яка набирає чинності з 01 жовтня 2019 року).

Довідка.

Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою мешканцям домогосподарств, які проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком. Суми призначеної, але не виплаченої у зв'язку із смертю одержувача житлової субсидії виплачуються одному із членів домогосподарства, з урахуванням яких призначалася субсидія. Отримання житлових субсидій не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

Відповідно до прийнятих Урядом рішень з 1 жовтня 2019 року виплата пільг на оплату житлово-комунальних послуг та житлових субсидій у грошовій готівковій формі здійснюватиметься шляхом перерахування структурним підрозділом з питань соціального захисту населення коштів на рахунок громадянина, якому призначено житлову субсидію, відкритий в установі уповноваженого банку, або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта».

Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соцзахисту населення за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, переселенці - за фактичним місцем проживання):

заяву про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі за формою, встановленою Мінсоцполітики; декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою, встановленою Мінсоцполітики; довідки про доходи - у разі зазначення в декларації доходів, інформації про які немає в ДПС, ПФУ, фондах соцстраху тощо і не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру; копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати ж-к послуг (у разі наявності); договір наймання (оренди) житла (у разі наявності).

       Однак, для того, щоб провести розрахунок та призначити субсидію, необхідно зібрати інформацію від: усіх підприємств - надавачів житлово-комунальних послуг про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами; державної фіскальної служби – щодо отриманих доходів; пенсійного фонду України - щодо суми пенсійних виплат та на загальнообов'язкове державне соціальне страхування; інформація про перетин державного кордону особами - Держприкордонслужбою; інформація про наявність в осіб транспортних засобів - уповноваженими органами МВС;треквізити документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство або право іноземця або особи без громадянства на законних підставах перебувати на території України, - Державна міграційна служба.

      У разі, коли документи подано не в повному обсязі, житлова субсидія призначається за умови надходження документів, яких не подано одночасно із заявою, протягом 30 днів з дня подання заяви. Якщо документи, протягом 30 днів з дня подання заяви не додані громадянином, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення приймає рішення про відмову в призначенні житлової субсидії, про що інформує заявника.

     Структурним підрозділом з питань соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подання зазначених документів приймається рішення про: призначення житлової субсидії; відмову в призначенні житлової субсидії; подання документів на розгляд комісії.

     Рішення про призначення або відмову в призначенні житлової субсидії приймається комісією протягом 30 календарних днів з дня прийняття структурним підрозділом з питань соціального захисту населення рішення про подання документів щодо призначення житлової субсидії на розгляд комісії.

     Відповідно до Положення про порядок  призначення  та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про виникнення обставин, зокрема щодо:

- зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств;

- зміни соціального статусу членів домогосподарства;

- зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;

- зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

- зміни переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;

- зміни управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;

- настання умов, зазначених у підпунктах 2і 4 пункту 14 цього Положення:  будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше 5 років (крім мопеда); будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари, що перевищує 50 тис. грн.

В разі виявлення фактів подання громадянами недостовірної інформації, надання субсидії припиняється та робиться перерахунок раніше призначеної субсидії.

Розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні здійснюється з урахуванням доходів за перший – другий квартали поточного року.

Під час призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховуються доходи за третій - четвертий квартали попереднього року.

При розрахунку субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива – за попередній календарний рік

Субсидія на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ/електричну енергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Соціальна норма володіння чи користування загальною площею житла встановлена в розмірі 13,65 м2 на кожного зареєстрованого у житлі та додатково 35,22 м2 на домогосподарство, 4,5 на 1 м2 становитиме соціальна норма на газове опавлення, 30 кВт/ год. на 1 м2 площі становитиме соціальна норма електропостачання. Житлові субсидії непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, можуть призначатися на понаднормову площу житла (30%).  

Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій усім, кому вже призначено субсидію на новий період з травня 2019 року, її розмір на опалювальний сезон буде розраховано автоматично, без повторного звернення з документами. Житлова субсидія призначається, якщо опалювальна площа житлового приміщення не перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку та 200 кв. метрів для індивідуальних будинків. Якщо єдиний соціальний внесок не сплачується з вини роботодавця, робітники мають право на субсидію. Громадянам, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально, надано право на отримання субсидії на загальних умовах.

 

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації.

Переглядів 302

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua