27 травня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Травень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Рожище
 

21

Вівторок, 27 листопада 2018 13:49

Відбулося засідання колегії райдержадміністрації

27 листопада 2018 року відбулося засідання колегії  районної державної адміністрації під керівництвом голови райдержадміністрації Інни Гайворонської.

В роботі колегії взяли участь члени колегії, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, окремих районних установ, міський, селищний, сільські голови, представники ЗМІ.

Розглядаючи кожне питання, голова районної державної адміністрації та члени колегії робили детальний аналіз з відповідними зауваженнями та пропозиціями щодо покращення роботи.  З кожного питання прийняті рішення та будуть видані розпорядження голови райдержадміністрації.

Про роботу Рожищенського районного управління головного управління  Держпродспоживслужби у Волинській області доповів Ігор Барвінськомий– начальник Рожищенського районного управління головного управління  Держпродспоживслужби у Волинській області. Посадовець проінформував про роботу, яка проводиться в районі щодо забезпечення епізоотичного благополуччя тваринництва, профілактики, діагностики, запобігання хворобам, які спільні для людей і тварин.

Заслухавши інформацію Ігоря Барвінського голова райдержадміністрації Інна Гайворонська рекомендувала головам місцевих рад, ОТГ налагодити співпрацю з Держпродспоживслужбою в питанні зменшення чисельності безпритульних собак шляхом їх ідентифікації. А також розглянути питання створення ринку продажу сільськогосподарських тварин.   

 2 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Довідково.

Шляхом подвірних  обходів проводяться протиепізоотичні, профілактичні та ветеринарно-санітарні заходи по таких небезпечних хворобах як сибірка, сказ, лептоспіроз, бруцельоз, лейкоз, туберкульоз, класична чума свиней, хвороба Ньюкасла птиці, паразитарних хвороб тварин.

З початку 2018 року на території України зафіксовано 117 випадків захворювання африканською чумою свиней, один з яких у Волинській області.

Станом на 01.10.2018 року в Рожищенському районі зареєстровано 5 суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з вирощуванням, утриманням та реалізацією живих свиней. Загальна кількість поголів’я становить 19452 гол. Всі наявні господарства обстеженні Держпродспоживслужбою з наданням відповідних рекомендацій, вказівок щодо стану дотримання вимог біологічної безпеки.  Суб’єктам господарської діяльності, які утримують свиней і не можуть забезпечити «закритий» режим роботи, рекомендовано припинити свою діяльність відповідно до діючого законодавства.

В районному управлінні Держпродспоживслужби сформовано мобільну групу з метою реалізації заходів, спрямованих на ліквідацію та недопущення поширення епізоотій. Створено координаційну групу по відстрілу та депопуляції диких свиней. Станом на 28.09.2018 року в області відстріляно 257 голів, в районі відповідно до плану по відстрілу – 5 голів. Результати дослідження біоматеріалу на АЧС від’ємні.

В районі проводиться широка інформаційно-роз’яснювальна робота щодо недопущення захворювання свиней на африканську чуму. В загрозливій зоні, якою є наша область, проводиться щеплення проти класичної чуми свиней, клінічні обстеження в приватних господарствах, моніторинг в дикій фауні.

В поточному році в районі зареєстровано 2 випадки сказу - в с. Копачівка (собака) та в с. Тростянка (лисиця). З метою ліквідації захворювання накладено карантинні обмеження та проведено комплекс заходів боротьби зі сказом. В поточному році  кампанія по пероральній вакцинації м’ясоїдних тварин запланована на листопад-грудень.

У нашому  районі зареєстровано 399 операторів ринку – це фізичні, юридичні особи, підприємці, школи, дитячі садочки, заклади громадського харчування, суб’єкти господарської діяльності, діяльність яких пов’язана з розведенням, вирощуванням та реалізацією продукції рослинного та тваринного походження. Районним управлінням Держпродспоживслужби проведено 85 перевірок таких установ. Видано 4 експлуатаційні дозволи , 4 приписи  та надано відповідні терміни для їх усунення, накладено одне адміністративне стягнення.

Відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку зобов’язані розробляти, вводити в дію та застосовувати постійно діючі процедури, що засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках(НАССР). Проведено детальний аналіз операторів ринку, які зобов’язані запровадити систему НАССР на потужностях у визначені законом терміни. Керівників відповідних суб’єктів господарювання повідомлено про необхідність впровадження системи – НАССР, а також проведення у 2019році аудиту.    

Районною держпродспоживслужбою проводиться робота  щодо запровадження системи загальнодержавної ідентифікації і реєстрації с/г тварин, яка дозволяє прослідкувати їх спадкові хвороби, забезпечує охорону, профілактику здоров’я тварин і, як наслідок, здоров’я людей. В поточному році шляхом подвірних обходів проідентифіковано 2287 голів ВРХ, 1842 голів свиней, 36 голів овець. Рожищенський район серед лідерів у Волинській області щодо проведення ідентифікації та реєстрації с/г тварин. 

 

Про стан організації надання  медичної допомоги жителям району доповіли Мосійчук Володимир Антонович - головний лікар КНП «Рожищенський ЦПМСД» Рожищенської районної ради та Редзій Віктор Степанович - головний лікар центральної районної лікарні.

 3 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Довідково.

Так, за 9 місяців 2018 року в районі зареєстровано 254 народжень та 442 випадки смертей. Природний приріст населення носить від'ємний характер.

В структурі смертності населення району перше місце займають хвороби системи кровообігу (65,8 %), друге місце онкологічні захворювання (10,9 %), третє - нещасні випадки, отруєння і травми (7,5%), четверте - захворювання органів травлення (6,6 %). 21,9% від загальної кількості померлих особи працездатного віку. Смертність чоловіків значно перевищує смертність жінок.

Станом на 01 жовтня 2018 року укладено 21756 декларацій. За 9 місяців 2018 року до лікувально-профілактичних закладів району первинної ланки звернулося  69655 осіб, кількість відвідувань лікарями хворих вдома  – 9480 чоловік.

В умовах поліклініки працює денний стаціонар, розрахований на 30 ліжок. За звітний період проліковано - 633 осіб.

Станом на 01.10.2018 року на диспансерному обліку в онкологічному кабінеті перебуває 860 хворих, з яких 525 пенсіонерів.

Показник захворюваності населення району на всі форми активною туберкульозу в порівнянні з 2017 роком значно зріс і становить 86,8 на 100 тис. населення (78,8). Станом на 01.10.2018 року на диспансерному обліку у фтизіатричному кабінеті поліклініки перебуває 23 хворих на туберкульоз. Всі вони отримують відповідне лікування за рахунок препаратів, отриманих централізовано.

Стаціонарна медична допомога населенню надається на 140 стаціонарних ліжках. За звітний період в центральну районну лікарню госпіталізовано 3717 хворих, з яких 622 дітей до 17р.

В структурі лікарняної захворюваності перше місце займають хвороби системи кровообігу, друге хвороби органів дихання, третє травми, отруєння та деякі інші наслідки дії зовнішніх причин, на четвертому міст захворювання органів травлення.

Лікарняна летальність за звітний період залишилася на рівні минулого року і становить 1,7%. Всього в лікарні померло 69 хворих.

За звітний період в центральній районній лікарні виконано 616 оперативних втручань.

В пологовому відділенні лікарні народилося 233 дітей.

На виконання програми боротьби з захворюванням на туберкульоз за 9 місяців 2018 року в ЦРЛ проведено 10580 флюорографії.

На «Д» обліку в районі перебуває 196 дітей-івалідів. За звітний період вперше визнано інвалідами 18 дітей.

 

Про стан імунізації населення району проінформували Мосійчук Володимир Антонович - головний лікар КНП «Рожищенський ЦПМСД» Рожищенської районної ради та Демидюк Микола Тихонович – завідувач Рожищенського районного лабораторного відділення Луцького міськміжрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».

демидюк

За інформацією посадовців  в районі захворюваність на кір зростає щоденно. Хоча рівень імунізації проти кору в районі сягає 94%. У зв’язку із зростанням захворюваності серед дорослих наказом МОЗ України № 1216 від 26.06.2018 року запроваджено проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями серед груп професійного епідризику ( медпрацівників, працівників освітніх закладів, представників силових структур, студентів навчальних закладів) без обмеження віку. За 10 місяців виконання обсягів щеплень проти дифтерії в районі недостатнє. Найгірше щеплені діти віком до 18 місяців, а також доросле населення, котре не отримало чергову ревакцинацію протягом останніх 10 років. Слід відмітити не високі показники імунопрофілактики і проти поліомієліту, туберкульозу, вірусного гепатиту В. Покращився стан імунізації серед школярів. Заслухавши інформацію доповідачів голова райдержадміністрації рекомендувала провести спільне навчання для медсестер освітніх закладів району.

 

На завершення засідання члени колегії заслухали доповідь Ворончинського сільського голови Миколи Касянчука про його роботу  та роботу очолюваного ним  виконавчого комітету щодо здійснення делегованих повноважень органів   виконавчої влади. 

 

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації

 
Переглядів 564

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua