Версія для друку
Четвер, 01 листопада 2018 08:40

Відбулося засідання клубу краєзнавців Рожищенського району

У вересні цього року на базі РД «Просвіта» місцеві історики та краєзнавці згуртувалися, та створили клуб з відродження історії Рожищенського краю, щоб регулярно знайомити мешканців району з новинками літератури про Волинь та населені пункти району, обмінюватись інформацією про учасників національно-визвольного руху на території рідного краю

30 жовтня 2018 року начальник відділу культури райдержадміністрації Тетяна Новосад провела зустріч  за круглим столом Клубу краєзнавців Рожищенського району. Участь у заході взяли: керівник апарату райдержадміністрації  Жанна Дубчук, директор БК с.Рудка-Козинська Марія Сладковська, працівники відділу культури та РД «Просвіта», а також члени краєзнавчого клубу - Леонід Козярчук, Микола Вавренчук,   Роман Трофімчук,

Ключовим питанням, яке обговорили під час зустрічі – це увічнення пам’яті про визвольний рух в Рожищенському районі та  встановлення пам’ятного знаку на честь героїв ОУН УПА.

Краєзнавець Микола Вавренчук провів величезну роботу зі збору інформації про національно-визвольний рух на території Рожищенського району та Волині і видав не одну книгу про учасників національно-визвольної боротьби у Рожищенському районі. Історія говорить про те, що в Рудці-Козинській 4-7 квітня 1942 року відбулася нарада керівників ОУН, за участю Романа Шухевича, Дмитра Клячківського, Миколи Лебедя, на якій було прийнято рішення про створення перших збройних загонів Української Повстанської Армії. Тому Микола Вавренчук переконаний, що саме там необхідно встановити пам’ятний знак героям того часу.

Присутні підтримали пропозицію краєзнавця та під час зустрічі обговорили порядок та процедуру увічнення місця пам’яті відповідно до законодавства України.

Сподіваємося, що незабаром в районі з’явиться місце пам’яті та вшанування історичних подій визвольного повстанського руху .

DSCN1077

DSCN1076

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації

Переглядів 426 Останнє редагування Четвер, 01 листопада 2018 16:35