Версія для друку
Понеділок, 29 жовтня 2018 13:53

Голова райдержадміністрації провела зустріч із керівниками релігійних громад району

25 жовтня 2018 року голова районної державної адміністрації Інна Гайворонська зустрілася з керівниками релігійних громад району.

У заході взяли участь: керівник апарату райдержадміністрації Жанна Дубчук, голова районної ради Андрій Музика та його заступник Раїса Кучмук, благочинний Рожищенської округи УПЦ КП Шняк Василь Петрович, благочинний Рожищенської округи УПЦ Іваничко Петро Омелянович, настоятель парафії св.ап.Івана Богослова м.Рожище (релігійна організація «Релігійна громада святого апостола і Євангелиста  Івана Богослова Луцького екзархату УГКЦ) Василів Сергій Миколайович, керівник громади Церкви Адвентистів Сьомого дня Ярчак Анатолій Євстахійович, керівник  об’єднання Євангельських Християн Баптистів Бандура Степан Степанович та пастор церкви Бандура Вадим Степанович.

Очільники району обмінялися думками з керівниками релігійних громад щодо налагодження спільної роботи та обговорили напрямки співпраці у вирішенні важливих питань для жителів району.

Розпочалась зустріч зі спільної молитви «Отче наш».

Голова райдержадміністрації Інна Гайворонська подякувала представникам духовенства за міжконфесійний мир та злагоду, яка існує між усіма релігійними громадами, за їхній вагомий внесок у справу відродження духовності, за активну громадянську позицію та волонтерську роботу, соціальну роботу з дітьми та молоддю.

Інна Михайлівна висловила свої пропозиції щодо подальшої співпраці:  створення при райдержадміністрації міжконфесійної ради з метою реалізації ініціатив та соціальних проектів в районі, а також проведення в районі форуму сім’ї.

Звертаючись до священнослужителів, голова райдержадміністрації зазначила, що своєю невтомною працею духовенство згуртовує нашу громаду разом, незалежно від віросповідання, задля утвердження поваги до Закону Божого та людського життя.

Представники релігійних громад району розповіли про своє бачення співпраці із районною владою.

Вони проявили солідарну позицію щодо підтримки миру та злагоди в суспільстві, недопущення проявів агресії на теренах району.

На зустрічі представники різних релігійних конфесій розповіли, як і чим сьогодні живуть віряни, зазначили, що ситуація, яка склалася в Україні, дала можливість кожному з нас переглянути своє ставлення до родини, держави і згуртувала український народ. Вони розповідали про допомогу, яку вони надають зі своїми громадами учасникам АТО, сім’ям переселенців, дітям-сиротам, одиноким громадянам похилого віку, та висловили готовність співпрацювати із владою району.

Представники релігійних громад висловили пропозиції щодо надання допомоги потребуючим мешканцям району.

Особливу увагу варто приділяти духовному вихованню дітей і молоді, тому говорили про необхідність запровадження у школах уроку християнської етики та моралі.

Також були озвучені проблемні питання: проблема пошуку працівників, які необхідні для виконання різних робіт під час організації та проведення заходів, які працюватимуть безкоштовно, жертвуючи на благо інших, адже треба сіяти добро і воно проростатиме; питання проводів покійника містом, коли похоронна процесія йде по центральній вулиці, це створює чимало незручностей для громадян, тому варто запозичити досвід сусіднього райцентру і перевозити похоронну процесію транспортом; відмова від поминальних обідів, адже похорон – це завжди великі фінансові витрати для родини, а для померлого важливою є пам’ять та молитва; відмова від штучних квітів на кладовищі.

Представники релігійних громад наголосили, що сьогодні усі ми, як ніколи, повинні бути в єдності. 

Тому найпершим, що об’єднає усі громади, стане масштабний районний захід до Різдвяних свят та районний Форум сім’ї.

На завершення розмови голова райдержадміністрації подякувала представникам конфесій за позицію, яку вони відстоюють та зазначила, що районна влада відкрита до діалогу та співпраці з усіма представниками духовенства та до всебічної підтримки релігійних громад.

Присутні підтримали пропозицію голови районної державної адміністрації щодо створення при райдержадміністрації міжконфесійної ради з метою консолідації зусиль, співпраці в різних сферах діяльності, зокрема щодо захисту незалежності і територіальної цілісності нашої держави, досягнення миру в Україні, допомоги соціально незахищеним верствам населення.

DSCN0958

DSCN0965

DSCN0970

DSCN0975

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації

 

Переглядів 365