21 квітня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Квітень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  Рожище
 

21

П'ятниця, 12 жовтня 2018 11:00

Про артсвердловини, МПО та ФАПи говорили в райдержадміністрації

11 жовтня 2018 року голова райдержадміністрації Інна Гайворонська зустрілася з головами місцевих рад, щоб обговорити важливі питання для життєдіяльності району.

DSCN0464

 Перед присутніми виступила Ольга Карп’як – начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Рожищенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області. Вона акцентувала увагу сільських голів на необхідності прозвітувати про ситуацію щодо стану артсвердловин, які знаходяться на підпорядкованих територіях.

DSCN0463

 Андрій Морозович – начальник Рожищенського районного відділення управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Волинській області закликав голів місцевих рад забезпечити своєчасне перерахування коштів передбачених у місцевих бюджетах на співфінансування підрозділів місцевої пожежної охорони. Так, на території Рожищенського району нараховується 4 підрозділи МПО: в с.Доросині, с.Навіз, с.Ясенівка, с.Переспа. Окрім цього на території Копачівської сільської ради створено новий підрозділ МПК, який на даний час дислокується у с.Кременець та буде залучатись до гасіння пожеж у населених пунктах, що увійшли до складу об’єднаної територіальної громади і не тільки.

DSCN0467

Голова райдержадміністрації виступила з проханням до присутніх голів місцевих рад підійти з розумінням до ситуації та рекомендувала у 2019 році укласти договори про співпрацю та вчасне внесення коштів на утримання МПО. І вже при складанні бюджетів на 2019 рік врахувати витрати на утримання МПО.

Ще одне питання, яке розглянули під час зустрічі, це функціонування закладів первинної ланки медицини в рамках медичної реформи.

Так, відповідно до медичної реформи з жовтня 2018 р. медичні  заклади надання первинної медичної допомоги та їх відокремлені амбулаторії працюватимуть за новими правилами. По-перше, зміниться система фінансування цих закладів, вони не будуть отримувати фінансування від МОЗ України чи місцевої влади, а будуть отримувати оплату від Національної служби здоров’я України за чітко виписаний перелік послуг. При цьому нова модель оплати передбачає, що заклад охорони здоров’я отримуватиме кош­ти не лише за тих пацієнтів, які уклали декларацію, а й за тих, які поки що її не уклали. Однак за надання медичних послуг пацієнтам, які підписали декларацію, оплата розраховуватиметься за новою ставкою у 370 грн. на рік із застосуванням відповідних вікових коефіцієнтів. За надання послуг пацієнтам, які не уклали декларацію, заклад отримуватиме оплату за старим тарифом у 240 грн.

Головний лікар комунального некомерційного підприємства  «Рожищенський центр первинної медико-санітарної допомоги» Володимир Мосійчук повідомив про те, що з метою скорочення адміністративних та загальногосподарських витрат та оптимізації підприємства планується скорочення посад молодших медичних сестер(санітарок-прибиральниць) фельдшерських та фельдшерсько-акушерських пунктів. Згідно до чинного законодавства усім працівникам, які підлягають звільненню на підставі п.1 ст.40 КЗпП України вручено персональне повідомлення про майбутнє вивільнення.

DSCN0469

Посадовець додав: «Наявність ФАПів на території сільських рад напряму залежить від фінансової спроможності території. Відомо, що сімейним лікарям держава виділяє кошти залежно від кількості пацієнтів. За них лікар має утримувати медперсонал і заклади медицини. Але якщо села маленькі і кількість пацієнтів маленька, то в лікаря не буде можливості утримувати там ФАП. На сьогодні не прийнято рішення про закриття жодного ФАПу в районі».

 

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації

Переглядів 264

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua