17 серпня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Серпень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
  Рожище
 

21

Вівторок, 02 жовтня 2018 12:28

Відбулася чергова нарада у голови райдержадміністрації

2 жовтня 2018 року відбулася чергова нарада у голови районної державної адміністрації Інни Гайворонської, в якій взяли участь начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади в районі.

DSCN0334

Про стан виконання Програми зайнятості населення Рожищенського району доповіла директор районної філії Волинського обласного центру зайнятості Лариса Вишневська. Посадовець зазначила,що державна служба зайнятості минулого року розпочала реформування усіх  центрів зайнятості України. Усі господарські та фінансові функції передано на обласний рівень. Тепер робота центру зайнятості концентрується на наданні сучасних сервісних послуг при зменшеному адміністративному навантаженні. Директор Центру ознайомила з інноваційними сервісами: відеорезюме, відеовакансія, скайп-співбесіда, «Електронний кабінет роботодавця», «Електронний кабінет безробітного», «Електронна черга». Також Лариса Павлівна звернула увагу на залучення до оплачуваних громадських та тимчасових робіт осіб, які перебувають на обліку як безробітні і є боржниками з виплати аліментів, з метою стягнення коштів згідно вимог чинного законодавства.

DSCN0336

Довідково:

Протягом 2018 року роботодавцями до районної служби зайнятості подано інформацію про 724 вакансії. За розмірами запропонованої заробітної плати 46,6% - вакансії із мінімальною заробітною платою, 54,2% - із заробітною платою від мінімальної до середньої по області, 2,3% вакансій із заробітною платою від середньої заробітної плати і вище. Середній розмір оплати праці в розрахунку на 1 вакансію – 3856 грн.

У січні-вересні 2018 року послуги державної служби зайнятості  отримували 1692 незайнятих громадян.

За сприяння служби зайнятості роботу отримали 656 осіб, в тому числі на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат єдиного внеску працевлаштовано 18 безробітних. Професійне навчання проходили 140 безробітних, а до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 296 безробітних. Одноразову виплату допомоги для організації підприємницької діяльності одержали 4 безробітних громадян.

Середня тривалість пошуку роботи становить 119 календарних днів.

Допомогу по безробіттю отримували 608 безробітних громадян, середній розмір допомоги по безробіттю, який у вересні 2018 року склав 2208 грн.

За професійними групами: 8,8% зайнятих становили керівники, службовці, професіонали та фахівці, майже 17,6% – особи, що займали робочі місця, які належать до класу найпростіших професій, 14,6% – працівники  сфери торгівлі та послуг, 10,4% – кваліфіковані робітники з інструментом та сільського господарства, 2,8% – робітники з обслуговування та машин.

За віковими групами: серед безробітних 2,7% становили особи віком від 17 до 25 років, 28,4% – особи у віці від 25 до 39 років, 30,1% – у віці від 40 до 49 років, майже 40% - особи у віці понад 40 років..

Протягом 2018 року профорієнтаційними послугами охоплено 2726 осіб, з яких 702 мали статус безробітного, в т.ч. 320 безробітних жінок; 182 безробітних молодих людей віком до 35 років; 292 безробітних, які мали додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, серед них 18 учасників АТО та 34 інваліди.

З початку 2018 року послугами районної служби зайнятості скористалися 18 безробітних з числа  військовослужбовців, які демобілізовані. Усі були охоплені профорієнтаційними послугами та отримують допомогу по безробіттю. Всього отримали роботу 5 осіб, професійне навчання проходили 3 безробітних осіб з числа демобілізованих, у громадських та інших роботах тимчасового характеру брав участь 1 безробітний.

За звітний період за інформаційними та консультаційними послугами, в тому числі працевлаштуванням до Рожищенської районної філії звернулося 8 внутрішньо переміщених осіб, з них за сприяння служби зайнятості 4 працевлаштовано, Усі внутрішньо переміщені особи  отримали профорієнтаційні послуги.

Задля сприяння професійному самовизначенню та свідомому вибору професії, популяризації актуальних на ринку праці професій та підвищення їх престижу серед учнівської молоді районною службою зайнятості проводиться профорієнтаційна робота. Участь у заходах взяли 1209 учнів.

 

Про роботу служби у справах дітей районної державної адміністрації доповіла Жанна Дубчук, керівник апарату райдержадміністрації.

DSCN0338

Жанна Володимирівна зазначила, що робота  служби у справах дітей спрямована, насамперед, на реалізацію районних програм, а саме: цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і осіб з їх числа на 2017-2021 роки; Програми захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання на 2018-2021.

Пріоритетними завданнями служби є проведення заходів з подолання дитячої безпритульності, бездоглядності та забезпечення додержання вимог законодавства щодо соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та влаштування дітей до сімейних форм виховання. Задля успішного вирішення поставлених завдань важливою є налагоджена система взаємоінформування та взаємодії усіх служб, установ та організацій, які працюють в інтересах дітей.

Довідково.

На профілактичному обліку перебуває 77 дітей, які виховуються у 27 сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків (у 2017 році на обліку перебувала 81 дитина). Протягом 2018 року вперше виявлено та поставлено на облік 19 дітей цієї категорії, 15 дітей знято з обліку з них: 2 - із набуттям статусу дітей, позбавлених батьківського піклування,  11 – у зв’язку із покращенням ситуації в сім’ї, 1 – по досягненню повноліття, 1- із смертю. 

Службою у справах дітей проводяться профілактичні рейди «Діти вулиці», «Вокзал», «Урок» та інші профілактичні заходи. У 2018 році в ході проведення рейдів  виявлено 8 дітей,  які самовільно залишили сім’ю та навчальний заклад. В результаті роботи 6 дітей направлено в обласний притулок для дітей, 1 - повернено в сім’ю, 2 –направлено на лікування в центральну районну лікарню. До Рожищенського відділення ВП ГУНП у Волинській області підготовлено та направлено матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності 17 батьків за ст. 184 КУпАП за неналежне виховання.

Службою у справах дітей подано до суду одну позовну заяву про вирішення питання позбавлення батьків батьківських прав. За рішенням суду 1 матір позбавлено батьківських прав відносно 3 дітей, у 2017 році 6 батьків відносно 13 дітей позбавлено батьківських прав. Представлено інтереси дітей у 17 судових засіданнях  при розгляді кримінальних та цивільних справ.

Службою у справах дітей здійснюються  заходи щодо координації роботи по запобіганню жорстокого поводження з дітьми. У 2018 році розглянуто 5  повідомлень  про   психологічне   насильство в сім’ях.  Трьох батьків та двоє дорослих осіб притягнуто до адмінвідповідальності за ст.173 ч.2 КУпАП (насильство в сім’ї). З п’ятьма особами проведено роботу профілактичного характеру.  

Здійснюється контроль використання коштів батьками, які виплачує держава  на дітей. У зв’язку з нецільовим використанням коштів та неналежними умовами проживання дітей у 2018 році 2 сім’ям ініційовано припинення виплати соціальних допомог. В ході проведеної роботи  сім’ям виплати поновлено.

Зменшилась кількість звернень про надання дозволу на відрахування дітей з навчальних закладів. У 2018 році до служби надійшло 2 клопотання з навчальних закладів області про відрахування неповнолітніх, протягом 2017 року службою у справах дітей надано 15 дозволів на відрахування.

На первинному обліку  в районі перебуває 71 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування (26 дітей-сиріт, 45 – дітей, позбавлених батьківського піклування) (у 2017 році на обліку перебувало 87 дітей  вказаної категорії). З них:  4 – дитячих будинках сімейного типу, 4 – прийомних сім’ях, 60  проживають в сім’ях опікунів/піклувальників, 3 навчаються у  професійно-технічному закладах області  і перебувають на повному державному утриманні. Сімейними формами виховання охоплено 98%  загальної кількості дітей.

З початку року поставлено на первинний облік, підготовлено розпорядження голови райдержадміністрації про надання статусу 4 дітям, з них двоє  влаштовано під опіку,  двоє – усиновлено.

В районі функціонує 3 прийомні сім’ї, в яких виховується 6 дітей.  В липні 2018 року створено дитячий будинок сімейного типу, в який влаштовано на виховання та проживання 3 дітей, позбавлених батьківського піклування.

Слід зазначити, що на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває 11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які підлягають усиновленню . Також в районі на обліку перебуває 3 сім’ї кандидатів в усиновлювачі.

В районі створено та ведеться реєстр наявності житла та майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.  Згідно реєстру власним житлом забезпечені 2 дітей, 30 дітей мають право користування житлом опікунів/піклувальників, за 35 дітьми закріплено житло біологічних батьків, 4 дітей житла не мають. Протягом року службою у справах дітей райдержадміністрації направлено 6 клопотань щодо постановки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на соціальний квартирний облік.

 

Заступник голови райдержадміністрації Інна Сергійчук проінформувала присутніх про Звіт за результатами перевірки стану виконавської дисципліни у Волинській обласній державній адміністрації та окремих райдержадміністраціях Волинської області, яка проводилась робочою групою Кабінету Міністрів України з 30 серпня по 12 вересня цього року.

DSCN0340 copy copy copy

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації

Переглядів 494

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua