19 березня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Березень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Рожище
 

21

Понеділок, 04 червня 2018 08:38

Всьоме у Києві та вперше на Волині: у Луцьку провели молитовний сніданок

Міжнародний день захисту дітей цьогоріч на Волині розпочали з молитовного сніданку. Відтак, близько 200 представників влади та бізнесу, релігійних конфесій та громадських організацій, учасників антитерористичної операції та членів їхніх родин, народних обранців, науковців та дітей-сиріт зібралися у приміщенні Волинського академічного обласного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка, аби об’єднати молитви за щасливе майбутнє України.

Серед поважних гостей – в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у супроводі голови обласної державної адміністрації Олександра Савченка, Конгресмени зі Сполучених Штатів Америки, представники консервативної Республіканської – Боб МакЮен та Демократичної – Джим Слеттері партій, а також народний депутат Павло Унгурян, який власне і став натхненником проведення молитовних сніданків національного рівня в Україні ще сім років тому.

Розпочався захід спільною молитвою за нашу державу, котру провели митрополит Луцький і Волинський Михаїл та представники греко- і римо-католицької церков. По тому ж зі словами вітань до присутніх звернулися представники влади.

Пані Уляна, зокрема, зазначила, що під час постійних візитів до регіонів України помітила одну особливість: ті громади, які краще справляються з реформами та мають кращі темпи і якісні показники, володіють однією спільною рисою. Мова йде про те, що їхнім пріоритетом є спільне благо та розвиток громадян. Це ж – завжди дозволяє сісти за столом переговорів та знайти рішення будь-якої проблеми в інтересах людей.

– Для цього потрібно більше слухати, аніж говорити, – наголосила в.о. міністра охорони здоров’я. – Іноді потрібно стримати власне его, а інколи – пробачити й дати ще один шанс. Тільки з таким підходом можна робити системні зміни, культурні та цивілізаційні. Тож переконана, що люди, які зібралися сьогодні на молитовному сніданку, мають саме такі думки та наміри.

Відтак, посадовець подякувала церквам та релігійним організаціям, які не втомлюються навчати людей і нагадувати, що є дійсно цінним, за втілення у життя хорошої ініціативи.

Олександр Савченко, разом із тим, зауважив, що ми не просто повинні вірити в Бога, а знати, що Він є, та підкріплювати віру справами.

– Кожен має свій шлях у серці до Бога, але нас має об’єднувати віра в те, що, виконуючи Божі заповіді, ми служимо людям, – підкреслив керівник найвищої виконавчої гілки влади області.

Позаяк перший молитовний сніданок відбувся у Міжнародний день захисту дітей, Олександр Ілліч зауважив, що основне гасло нині, як у керівництва головного виконавчого, так і представницького органів краю – допомога дітям. Він також зазначив, що з одного мільйона жителів області – 241 тисяча, тобто майже четверта частина населення регіону – діти.

– Половина з цих дітей повинні отримувати від держави допомогу, адже вони, на жаль, соціально незахищені, належать до вразливих категорій населення,  виховуються в неповних сім’ях або ж мають серйозні проблеми зі здоров’ям. 220 дітей є сиротами та взагалі не мають батьківських домівок. Тож, ними опікуються як громадські, так і релігійні організації, а також усі небайдужі люди, – продовжив керівник області.

Розповів Олександр Савченко і про те, що на Волині розпочали будівництво 18 інклюзивно-ресурсних центрів. Один із них – у Володимирі-Волинському – уже працює. Відтак, голова облдержадміністрації запросив усіх небайдужих відвідати заклад і ознайомитися з результатами його діяльності.

– Якщо дитина з особливими потребами ніколи в житті не посміхалася, а в такому центрі завдяки праці досвідчених психологів, реабілітологів та інших членів персоналу, відчуває себе щасливою, бачить турботу, стає більш самостійною – це чи не найбільша нагорода, – резюмував Олександр Ілліч.

На завершення ж – побажав усім присутнім оптимізму, віри в Бога, у результат спільної роботи і усвідомлення того, що ми – єдині.

Народний депутат Павло Унгурян, своєю чергою, резюмував:

– В нас забагато політичної боротьби, а Україна – одна. Ми – сини України і діти Божі. Тому молитовний сніданок покликаний до того, аби нагадати політикам про те, що є межа, через яку не можна переступати. Бо там, де закінчується любов до країни, наступає її руйнація.

Також народний обранець розповів, що молитовні сніданки – надзвичайно потужна духовна традиція з 60-річною історією у більш, аніж сотні різних країн світу. Загалом же, вона походить із Біблії, коли Ісус Христос нагодував сніданком своїх учнів і мав із ними спілкування. Відтак, у демократичних державах управлінці, політики, представники духовенства та громадськості збираються разом, незалежно від своїх політичних уподобань, та разом спілкуються не про політику, економіку, амбіції чи політичну боротьбу, а про цінності віри в Ісуса Христа та любові до своєї Батьківщини.

Нагадав він і про те, що 100 років тому Україна вже проходила подібну сторінку власної історії, не змогла втримала єдність у державі та стала залежною на більш ніж 79 років. Тому сьогодні, у рік відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі-України, варто нагадати, що наша держава побудована на християнських цінностях і вони й далі мають залишатися міцним фундаментом її розвитку. На його переконання, якщо ось такі спільні молитовні читання представників різних конфесій стануть традицією – Бог і надалі даватиме мудрість в управлінні областю та благословлятиме процвітанням кожен регіон, кожне місто та населений пункт.

До слова, кошти, зібрані під час першого молитовного сніданку на Волині, використають на потреби дітей із онкологічними захворюваннями.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Переглядів 172

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua