19 березня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Березень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Рожище
 

21

Вівторок, 22 травня 2018 07:53

Відбулася чергова нарада в голови райдержадміністрації

22 травня на апаратній нараді у голови райдержадміністрації розглянули ряд важливих питань.

Про стан мобілізаційної підготовки району і завдання щодо її поліпшення доповіла Дацюк  Олена Петрівна - головний спеціаліст з питань мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації. Посадовець визначила основні напрямки мобілізаційної роботи протягом 2017-2018 років.

оленка

Так, під час доповіді йшлося про військовий облік як основну складову залучення громадян до військової служби за контрактом та строкової військової служби. Вже стало традицією проведення в райдержадміністрації навчань  з питань ведення військового обліку і бронювання в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях району з відповідальними за ведення обліку. Такі навчання відбулися у червні 2017 року та квітні 2018 року. Варто зазначити, що вищевказані заходи мають позитивний результат.

Протягом квітня-травня цього року в районі здійснюється робота по перебронюванню військовозобов’язаних, а саме по переоформленню посвідчень та повідомлень відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України  від 11 січня 2018 року №12, яку необхідно завершити до 1 червня поточного року.

Важливим напрямком мобілізаційної роботи    є  організація заходів щодо залучення громадян до військової служби за контрактом.  У І кварталі 2018 року  на військову службу за контрактом відправлено 10 осіб, що становить 100 відсотків від плану.

Реалізується робота в районі щодо територіальної оборони.   З цією метою проведено ряд заходів щодо створення штабу району ТрО,  створення і обладнання пункту управління для здійснення керівництва територіальною обороною.

Аналіз стану мобілізаційної підготовки району   свідчить, що місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, районним військовим комісаріатом, підприємствами, установами та організаціями, громадськими організаціями  району проводиться робота щодо підтримання мобілізаційної готовності району, забезпечення заходів територіальної оборони  на належному рівні.

Наступним питанням на нараді обговорили підсумки роботи  житлово-комунального господарства  району в осінньо-зимовий період 2017-2018 років та підготовку до сталого функціонування  в умовах осінньо-зимового періоду 2018 – 2019 років.

Поторась Василь Павлович– начальник управління регіонального розвитку райдержадміністрації – зазначив, що опалювальний період  2017- 2018 років пройшов без особливих зривів та порушень Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної води та водовідведення. В соціальних закладах забезпечувалось дотримання температурного режиму відповідно до санітарно-гігієнічних норм. В цілому для роботи в опалювальний період було підготовлено 46 котелень. З місцевих бюджетів на вирішення проблем енергозбереження за 2017 рік спрямовано 6,850 млн.грн. Державною Програмою кредитування «Ощадбанком» енергоефективних та енергозберігаючих заходів на 2017 рік скористалися 47 мешканців району. За кошти місцевих бюджетів було проведено капітальний ремонт  котелень шкіл сіл Крижівка та Городині. Встановлено додатковий твердопаливний котел в ЗОШ с. Доросині. Замінено застарілі котли у ФАПах сіл Тристень, Квітневе, а також два котла у відділенні стаціонарного догляду с. Навіз. Зроблено сучасну реконструкцію котельні ЗОШ І-ІІ ст. с. Пожарки.

поторась copy copy copy copy copy copy

Для своєчасної підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери для роботи в опалювальний період 2018-2019 років головою райдержадміністрації видано відповідне розпорядження. Першочерговими завданнями є забезпечення належної підготовки до сталого функціонування закладів освіти до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років, а також вирішення питання переведення закладів бюджетної сфери та житлово-комунального господарства з газового опалення на альтернативне.

Про стан боєздатності підрозділів місцевої пожежної охорони в Рожищенському районі проінформував Морозович Андрій Олександрович - начальник  Рожищенського районного відділення  УДСНС. Посадовець підкреслив важливість місцевої пожежної охорони, адже вже у 2018 році підрозділи МПО Рожищенського району залучалися до гасіння пожеж 12 разів, дві пожежі було ліквідовано працівниками місцевої пожежної охорони до прибуття основних сил державних пожежно-рятувальних частин, що дало змогу своєчасно локалізувати загорання, запобігло розповсюдженню пожеж на значні площі, мінімізувало матеріальні збитки від них.

морозович

У період з 25 квітня по 1 травня 2018 року працівниками Рожищенського районного відділу та управління ДСНС України у Волинській області, спільно з представником органів місцевого самоврядування, було проведено перевірку діяльності підрозділів МПО для визначення реального стану готовності цих підрозділів до забезпечення пожежної безпеки в районі. В підрозділах МПО Рожищенського району налічується 7 пожежних автомобілів (по 2 автомобілі в МПО Навіз, МПО Дорсині, МПО Ясенівка та 1 автомобіль в МПО Переспа). Всі підрозділи МПО забезпечені пожежним депо. Але не повністю вирішене питання забезпечення бойовим одягом та спорядженням працівників МПО. Також на часі створення підрозділу місцевої пожежної охорони на території Копачівської громади та забезпечення його належного функціонування.

На завершення наради обговорили про санітарно-епідемічну ситуацію в Рожищенському районі.  Демидюк Микола Тихонович – завідувач Рожищенського районного лабораторного відділення Луцького міськміжрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» повідомив, що у 2018 році   інфекційна захворюваність в районі у порівнянні з аналогічним періодом минулого року підвищилася майже на 21 відсоток. Також слід відмітити, що в поточному році зареєстровано 72 випадки грипу, який не реєструвався в 2017 році. Було закрито на карантин в районі 26 шкіл і 8 дитячих садків.

демидюк

Зареєстровано в поточному році 4 випадки кашлюка, який відноситься до крапельних інфекцій.

Викликає тривогу те, що в останні місяці в області різко почала наростати захворюваність на кір. Станом на 18.05.2018р вже захворіло 629 осіб. Особливо уражені Турійський, Ковельський, Володимир-Волинський, Луцький райони та м.Луцьк. В основному хворіють діти шкільного віку. Зареєстровано також 3 випадки кору і в нашому районі.

Необхідно відмітити низькі обсяги імунізації в районі проти зазначених інфекцій. 

Із некерованих інфекцій (не проводяться щеплення проти цих інфекцій)  спостерігається значний ріст захворюваності на вітряну віспу, скарлатину. Так, зареєстровано 129 випадків вітряної віспи та 9 випадків скарлатини проти. Уражені вітряною віспою всі школи  та дитячі садки міста Рожище.

Слід наголосити, що у Рожищенському районі найвища захворюваність на туберкульоз в області. Так, на сьогодні  вперше виявлено  21 хворого на туберкульоз, з них - 19 туберкульозу легень, бацилярних форм -13 (виділяють туберкульозну паличку і є заразними для оточуючих). В тому числі захворіло двоє дітей. Проаналізувавши ураженість груп населення можна відмітити, що в епідемічний процес поширення туберкульозу втягнуті практично всі вікові та соціальні групи.  Серед соціальних груп населення найбільшу питому вагу складають соціально-дезадаптовані особи та непрацюючі особи працездатного віку. Епідеміологічною особливістю зазначених груп населення є суттєві труднощі в залученості їх до профілактичних флюорографічних обстежень і, як результат, за медичною допомогою вони звертаються вкрай з запущеними формами хвороби. Тому активне виявлення хворих серед вказаної категорії населення є однією із складових епідемічного благополуччя.

З настанням літнього періоду та високою активністю кліщів є реальна загроза захворювання населення на бореліоз та кліщовий енцефаліт. Як показують результати лабораторних досліджень кліщів у 20-30% виявляється збудник бореліозу. 

У районі періодично реєструється захворювання на лептоспіроз, переносником якого є гризуни. Серед досліджених гризунів в районі в с.Вічині, с.Носачевичі виділялися збудники лептоспірозу та псевдотуберкульозу.

Щорічно в районі реєструється сказ серед тварин. В поточному році вже було 2 випадки (лисиця та собака).

Враховуючи зазначене, першочерговими завданнями на сьогодні є належна підготовка місць масового відпочинку дітей, рекреаційних зон з проведенням необхідного лабораторного контролю та профілактичних робіт з метою зменшення чисельності гризунів та комах, адже попереду літній оздоровлювальний період. Також потребує посилення роз’яснювальної роботи з населенням, зокрема, з батьками – відмовниками від щеплень про необхідність щеплень. Необхідно забезпечити виконання наказів МОЗ України  в частині раннього виявлення туберкульозу серед соціально-незахищених верств населення; проведення профоглядів; ізоляції дітей з тубосередків; тубдіагностики та проведення імунізації дитячого населення.

 

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації

                                                                            

Переглядів 286

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua