08 грудня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Грудень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  Рожище
 

21

Середа, 04 квітня 2018 10:45

Про проведення нормативної-грошової оцінки земельних ділянок радились в райдержадміністрації

Про проведення (оновлення) нормативної-грошової оцінки земельних ділянок у 2018 році на нараді у голови райдержадміністрації доповів Сергій Кучинський – в.о. начальника відділу у Рожищенському районі Головного управління Держгеокадастру у Волинській області.

кучинськй

Відповідно до ст. 18 ЗУ «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у  межах  населених  пунктів  незалежно  від  їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років; розташованих за межами населених  пунктів  земельних  ділянок сільськогосподарського  призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років,  а несільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 7-10 років.

Первинну нормативну грошову оцінку земель проведено в усіх населених пунктах району, у відповідності до вимог законодавства проводяться роботи щодо її оновлення, що сприяє зростанню надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю.

В районі нараховується 68 населених пунктів з них: 1 місто, 1 селище міського типу та 66 сіл. Повторну нормативну грошову оцінку проведено по 8 населених пунктах, а саме : м. Рожище, смт. Дубище, с.Кобче, с.Кременець, с.Любче, с.Рудня, с.Тихотин та с.Бортяхівка. На даний момент розробляються технічні документації з нормативної грошової оцінки по 9 населених пунктах, які необхідно затвердити до 15 липня 2018 року на сесіях сільських рад, оскільки відповідно до п. 2 ст.271 Податкового кодексу України рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін. В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Основними виконавцями робіт є державне підприємство «Волинський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» та ПФ «Реформатор». Згідно ст. 9 ЗУ «Про державну експертизу землевпорядної документації» технічна  документація  з  нормативної грошової оцінки земель населених пунктів підлягає обов'язковій державній експертизі, яка проводиться Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру,  що суттєво збільшує термін виконання робіт.

Слід зазначити, що відповідно до ст.3 та 21 ЗУ «Про державний земельний кадастр» технічна документація з нормативної грошової оцінки населених пунктів розробляється на основі відомостей з Державного земельного кадастру. У зв’язку з цим необхідно розробити проекти землеустрою щодо встановлення меж населених пунктів,  які в свою чергу розробляються на основі генеральних планів населених пунктів. Так як генеральні плани не відповідають існуючим межам населених пунктів, то необхідне їхнє оновлення.

В 2018 році поновлення нормативної грошової оцінки потребують 56 населених пунктів.

Заслухавши інформацію доповідача голова райдержадміністрації рекомендувала активізувати роботу з сільськими радами щодо проведення (оновлення) нормативної-грошової оцінки земельних ділянок, адже нормативна грошова оцінка земель є однією з основ ефективного використання земельних ресурсів та джерелом забезпечення сталих бюджетних надходжень від плати за землю.

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації.

Переглядів 432

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua