21 лютого 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Лютий 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
  Рожище
 

21

Вівторок, 13 березня 2018 10:14

Голова райдержадміністрації провела апаратну нараду

13 березня на апаратній нараді у голови райдержадміністрації говорили про роботу Рожищенського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та про соціальний захист громадян потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Директор Рожищенського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шварцкоп Олег Юрійович проінформував присутніх про соціальні послуги, які надавав центр протягом року різним категоріям клієнтів, які опинилися в складних життєвих обставинах та потребували сторонньої допомоги, та про ведення обліку сімей/осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах.

олег copy

З метою попередження випадків неналежного виховання прийомних дітей та здійснення перевірки умов життєдіяльності, задоволення інтересів  і потреб дітей та сімей спеціалістами  РЦСССДМ здійснюється відвідування сімей та надаються психологічні, інформаційні, соціально-педагогічні, юридичні консультації, тощо.

Дієвим важелем впливу на неблагонадійних батьків є припинення соціальних виплат на дитину. Так за результатами перевірок з контролю за цільовим використанням коштів і створення належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей у 2017 році Центром  підготовлено 3 пропозиції до управління соціального захисту населення райдержадміністрації щодо припинення виплати при народженні дитини (за результатами роботи з сім’ями відновлено виплати).

У 2017 році соціальною роботою РЦСССДМ охоплено 12  сімей (в яких 20 дітей) вимушених переселенців. 

Протягом року спеціалістами Центру проведено консультування 80 сімей, члени яких перебувають у конфлікті з законом, стосовно дотримання їхніх прав, соціально-психологічних проблем, надано допомогу в оформленні необхідних документів, налагодженні втрачених соціальних та родинних зв’язків тощо.

Одним із важливих напрямів роботи Центру є робота з сім’ями, які постраждали від насильства чи жорстокого поводження, а також сім’ями, в яких існує загроза жорстокого поводження з дітьми, зокрема вчинення над ними насильства. Під час відповідної роботи підтвердилися факти складних  життєвих обставин у 9 сім’ях. Тому найближчим часом необхідно визначити основні напрямки співпраці органів і служб щодо протидії домашньому насильству в рамках реалізації Закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Центром систематично проводиться профілактично-просвітницька робота серед дітей, молоді та різних категорій сімей з метою попередження та усунення чинників, що сприяють виникненню та поширенню негативних явищ, різноманітні соціальні акцій, під час яких охоплено різні групи населення.

Заслухавши інформацію директора Центру голова райдержадміністрації зазначила, що одним з показників якісної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є зниження дитячої злочинності в районі, а також зменшення кількості звернень громадян на комісію з питань захисту прав дитини райдержадміністрації.

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Фандич Ярослав Євгенович проінформував присутніх про важливе і досить складне для вирішення питання соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

фандич

Сьогодні в районі постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи визнано 840  громадян.

Важливим напрямком у соціальному захисті є пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, яке передбачає відшкодування громадянам витрат за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами лікарів та надання послуг з безкоштовного  зубопротезування.

Однією із найскладніших для реалізації є програма  «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Кошти для реалізації програми виділяються з державного бюджету для області, де й формується загальна черга, але вже з 2014 року таких коштів не виділялось. На сьогодні у черзі для придбання житла в департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації перебуває більше 2000 сімей потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС.

Ключовим напрямком у збереженні і відновленні здоров’я  є програма «Оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».  Постраждалим громадянам надається щорічна грошова допомога, шляхом безготівкового перерахування санаторному закладу, який самостійно обрав пільговик, затвердженої на державному рівні вартості санаторно-курортної путівки.

Окрема категорії постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС користуються пільгами на житлово-комунальні послуги, отримують компенсацію на придбання твердого палива.

З жовтня 2017 року мінімальна пенсія ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС, які внаслідок цього стали особами з інвалідністю зросла на 11%.

Але підсумовуючи сказане Ярослав Євгенович зауважив, що з кожним роком зменшується фінансування з державного бюджету на реалізацію Програм соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Тому голова райдержадміністрації рекомендувала управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації здійснювати аналіз та проводити моніторинг виконання зазначених програм в районі, зокрема щодо рівномірного розподілу коштів між усіма потребуючими громадянами.

 

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації.

Переглядів 233

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua