Версія для друку
Середа, 07 березня 2018 08:19

Володимир Гунчик підписав Меморандум, яким започаткували початок робіт на сміттєпереробним заводом

Проблема утилізації сміття для Волині не нова. Однак лише зараз справа перейшла на активний етап реалізації. Сьогодні, 6 березня 2018 року, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик провів робочу нараду з представниками підприємств, на чолі зі Штрьомером Віргініюсом, Литовська Республіка, які й впроваджуватимуть сучасні технології у галузі поводження з відходами у межах області.

Володимир Петрович пояснив, що не варто говорити лише про сміттєпереробний завод, адже проект планують значно розширити. На території Волині хочуть розмістити чимало локальних пунктів збору та сортувальних ліній.

Саме ж підприємство, яке перероблятиме сміття, розташують біля лінії високовольтних електропередач, адже електроенергією, виробленою за так званим зеленим тарифом, можна поповнити загальну мережу країни. Якщо ж вдасться створити секційні підприємства, вони знаходитимуться у районі найбільших міст Волині, або ж на території нинішніх сміттєзвалищ.

За підсумками робочої зустрічі голова облдержадміністрації, спільно із майбутніми партнерами, які створили консорціум із українсько-литовсько-латвійських компаній, підписали Меморандум про співпрацю у реалізації проекту будівництва заводу з переробки твердих побутових відходів та впровадження стратегії управління відходами у Волинській області.

Координатором проекту зі сторони зарубіжних партнерів стане компанія ТОВ «КЛВ ЕКО». Натомість Володимир Гунчик підкреслив: дуже розраховують на суттєву поміч зі сторони держави в особі Міністерства економіки, розвитку і торгівлі України та, звичайно, Державного бюджету у розрізі Державного фонду регіонального розвитку. Долучитися до проекту планують і усі місцеві бюджети.

У межах Волинської області, з допомогою сміттєпереробного підприємства, планують збирати до 200 тис. тон побутових відходів. Про остаточну вартість такого проекту говорити не беруться, адже ціни змінюються. До того ж, хочуть збудувати не лише підприємство, а й низку локальних проектів.

Загалом, упродовж 2018 року, планують не лише зробити техніко-економічне обгрунтування, а й перейти до безпосередньої фази реалізації проекту.

– У 2019-му році, одним із перший пунктів пропозицій щодо Державного фонду регіонального розвитку буде саме фінансування з Державного бюджету частини реалізації цього проекту. Окрім того, обласна державна адміністрація вийде із пропозиціями до обласної ради, взяти участь у реалізації проекту, залучивши представників депутатського корпусу, місцеві структури влади для того, щоб це був спільний обласний проект, пов’язаний із недопущенням екологічних проблем, вирішенням питань енергозбереження та енергоефективності, – резюмував Володимир Гунчик.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Переглядів 252