18 лютого 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Лютий 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
  Рожище
 

21

Четвер, 08 лютого 2018 14:13

Децентралізація — це невідворотний процес українського майбутнього

Децентралізація — це реформа, яка змінює всю систему управління країною, а саме передає на місцеві самоврядування фінансову відповідальність і повноваження, аби самостійно приймати рішення задля розвитку своєї громади.

8 лютого в райдержадміністрації відбувся «круглий стіл» з питань добровільного об’єднання територіальних громад у Рожищенському районі за участю директора Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування – Анатолія Пархом'юка та радників з питань децентралізації Оксани Урбан і Анатолія Матвіюка, голів Рожищенської міської, Дубищенської селищної, Переспівської та Доросинівської сільських рад, громадськості.

круглий стіл 2

Голова райдержадміністрації Інна Гайворонська запросила всіх до конструктивного діалогу.

- У 2018 році має завершитися процес добровільного об’єднання територіальних громад. Тому ми ініціюємо інвентаризацію районного перспективного плану, в якому спочатку планувалося утворити п’ять територіальних громад з центрами у м.Рожище, с.Копачівка (вже створено ОТГ), с.Переспа, с.Доросині, смт.Дубище, - зазначила Інна Михайлівна.

круглий стіл

Анатолій Пархом'юк акцентував увагу присутніх на перспективах об’єднання громад Рожищенського району, зокрема, на їх економічній спроможності, оскільки фінансове підґрунтя – важлива умова функціонування громади, її добробуту, а також в деталях розповів про розвиток та позитивний досвід уже створених громад.

- Основне завдання децентралізації – дати можливість громаді розвиватися. А державні субвенції на розвиток інфраструктури отримають лише ті громади, які добровільно об’єдналися. Тому у 2018 році необхідно завершити процес добровільного об’єднання громад. Адже реформа децентралізації – це незворотній процес, - наголосив Анатолій Іванович.

пархомюк

Радник з питань децентралізації Оксана Урбан зазначила:

- нині Волинь стоїть серед лідерів у децентралізаційних процесах в Україні. Ми посідаємо третє місце з усіх областей у рейтингу кількості створених ОТГ за 2014 — 2017 рік. Наразі ми маємо 40 об’єднаних територіальних громад. Половина території Волинської області децентралізована. Та все ж наша основна мета — не кількість, а якість. Результат об’єднання громад – не саме об’єднання, це підвищення якості життя людей в громадах.

Про фінансове обґрунтування ОТГ Рожищенського району розповів радник з фінансових питань Анатолій Матвіюк. Він зауважив, що об’єднані територіальні громади отримають більше повноважень та значний фінансовий ресурс, а також прямі стосунки із державним бюджетом. Анатолій Матвіюк зауважив про виграшні, у фінансовому плані, моменти. Зазначив, що йдеться про державну підтримку ОТГ та ряд преференцій.

Наприкінці зустрічі учасники «круглого столу» працювали у режимі «запитання-відповідь». Присутні задавали чимало запитань про децентралізацію та розвиток власної території. Але зійшлися на одному, що необхідно ще раз зустрітися представникам усіх сільських, селищної, міської рад,  щоб остаточно визначитися з об’єднанням громад у 2018 році в Рожищенському районі.

Голова районної державної адміністрації Інна Гайворонська подякувала всім присутнім за активну участь та закликала голів сільських, селищної, міської рад до активної позиції, конструктивного спілкування та реальних кроків у процесі добровільного створення об’єднаних територіальних громад.

- Децентралізація – це один із чинників формування ефективної економічної системи, підвищення якості надання послуг. З допомогою цієї реформи вся відповідальність і територіальний розвиток у кожного в руках. Потрібно грамотно й обдумано робити спільні кроки, щоб покращувати рівень життя і з часом мати неабиякий розквіт інфраструктури.

круглий стіл заголовок

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації

Переглядів 364 Останнє редагування Четвер, 08 лютого 2018 15:22

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua