10 грудня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Грудень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  Рожище
 

21

Четвер, 01 лютого 2018 09:32

Розпочинає роботу Проект «Аграрні розписки в Україні»

У Волинській області розпочинає роботу Проект «Аграрні розписки в Україні», який впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) в партнерстві з Швейцарською Конфедерацією . 

31 січня 2018 року  для аграріїв Рожищенського району в приміщенні райдержадміністрації за підтримки відділу агропромислового розвитку відбувся навчальний семінар щодо реалізації Проекту «Аграрні розписки в Україні».

президія copy

присутні 1

нікітін і поц

Голова райдержадміністрації Інна Гайворонська привітала присутніх із стартом в районі Проекту «Аграрні розписки в Україні» та висловила надію, що після цього семінару місцеві товаровиробники виявлять не аби яку зацікавленість, адже аграрні розписки є новим додатковим джерелом кредитування малого та середнього сільськогосподарського бізнесу, який дозволить отримати більш дешеві фінансові чи матеріально-технічні ресурси. Зокрема, голова зазначила, що район залишається лідером в області по кількості сімейних (родинних) ферм, що утримують 3 і більше корів.

голова і горбенко

Регіональний консультант проекту «Аграрні розписки в Україні» по Волинській області Сергій Мазурик проінформував присутніх про переваги аграрних розписок, їх види, відмінності фінансової та товарної аграрної розписки, страхування застави майбутнього врожаю сільськогосподарської продукції.

1 доповідач

На даний час в Україні аграрні розписки запроваджено у 8 областях. Оформлено 168 аграрних розписок (65 товарних та 103 фінансові), з яких вже виконано 95 розписок.

Сергій Мазурик ознайомив присутніх з принципом діяльності аграрної розписки та процедурою її обігу, зазначивши, що аграрні розписки – це реальний інструмент, який дозволяє суттєво збільшити фінансування сільського господарства. Відмітив, що  ключовим елементом аграрних розписок є Реєстр аграрних розписок. Всі дії, пов’язані з видачею, зміною та здійсненням аграрних розписок, здійснюватимуть нотаріуси. Вони робитимуть відповідні записи в цьому реєстрі, а також ознайомив фермерів із їх потенційними кредиторами, що готові працювати з аграрними розписками. Це може суттєво спростити ділові стосунки, які надалі складуться між ними. Вільний доступ до реєстру мають усі сільгоспвиробники. Завдяки цьому вони можуть в онлайн-режимі отримувати інформацію про те, які і ким видавалися аграрні розписки, на які земельні ділянки тощо.

В ході зустрічі було детально обговорено механізми оформлення аграрних розписок та наголошено про іі обов’язкове нотаріальне посвідчення. Предметом застави за аграрною розпискою є майбутня сільськогосподарська продукція. Аграрна розписка вважається виданою з дня її реєстрації в Реєстрі аграрних розписок. З реєстром можна ознайомитись на сайті http://agroregisters.com.ua.

Регіональний представник ПАТ «Агропросперіс Банк» Юрій Іванчук  поділився досвідом роботи з аграрними розписками та планами щодо розвитку зазначеної теми в області.

представник банку

Директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко розповів учасникам семінару про програми підтримки аграрної галузі, передбачені Комплексною програмою підтримки АПК Волині з обласного бюджету, а також програми, що фінансуються з державного бюджету.

горбенко

Голова Асоціації фермерів та землевласників Рожищенського району, депутат районної ради, Руслан Хомич виступив з інформацією про створення обслуговуючих кооперативів на селі.

фермер

Про можливість кредитування агровиробників «Ощадбанком» ознайомив присутніх керуючий районним відділенням банку Богдан Ткачук, а про особливості кредитування та лізингу агровиробників «ПриватБанком» розповіла керуюча районним відділенням банку Тетяна Левчук.

Під час проведення семінару присутні мали можливість не тільки ознайомитись з методикою ведення аграрних розписок, але й отримати інформаційну підтримку.

Довідка.

Аграрні розписки – це запровадження нового інструменту кредитування для малих та середніх сільгоспвиробників.

Впровадження цього механізму розпочалося із Закону України «Про аграрні розписки» від 6.11.2012 р. (далі – Закон), який набув чинності 19.03.2013 р.

Аграрна розписка – це зобов’язання виробника поставити сільськогосподарську продукцію або сплатили гроші в майбутньому, в обмін на отримані кошти для здійснення своєї господарської діяльності.

 

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації.

Переглядів 602

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua