19 грудня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Грудень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  Рожище
 

21

Понеділок, 18 грудня 2017 17:26

Реформування закладів культури району: за і проти

15 грудня на позачергову двадцять сьому сесію Рожищенської районної ради увазі представникам виконавчої влади та депутатам запропонували такі питання порядку денного:

- «Про реорганізацію шляхом злиття комунальної установи "Рожищенський районний дім "Просвіта" і комунальної установи "Рожищенський районний історико-краєзнавчий музей" та утворення комунальної установи "Рожищенський культурно-краєзнавчий центр";

- Про затвердження статуту комунальної установи "Рожищенський культурно-краєзнавчий центр";

- Про затвердження структури та граничної чисельності штатних одиниць комунальної установи "Рожищенський культурно-краєзнавчий центр".

Під час сесійного засідання зав’язалася гаряча дискусія, адже чимало питань у депутатів та працівників культури виникло щодо доцільності створення «Рожищенського культурно-краєзнавчого центру». Побоювання працівників культури виправдане, оскільки перспектива лишитися без роботи не надто приваблива.

image copy

t 1 2

Що стосується реорганізації, винесення на розгляд цих питань здійснено із грубим порушенням  п.3.ст.22 Закону України «Про культуру», а саме: «виключення закладів культури з базової мережі можливе лише за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв», яким на даний момент є Міністерство культури України.  

Депутати порядок денний не підтримали, сесія не відбулася. Втім, питання злиття двох закладів культури залишилося відкритим.

18 грудня 2017 року голова райдержадміністрації провела апаратну нараду, де розглянули єдине питання: про реорганізацію шляхом злиття комунальної установи «Рожищенський районний дім «Просвіта» і комунальної установи «Рожищенский історико-краєзнавчий музей» та утворення комунальної установи «Рожищенський культурно-краєзнавчий центр». На засідання запросили працівників закладів культури району, також були присутні представники громадськості району, депутати райради, начальник управління культури облдержадміністрації Валерій Дмитрук, голова профспілки працівників культури Волинської області Ярослав Корнелюк, голова Волинсько крайової організації Всеукраїнського товариства  «Просвіта» імені Тараса Шевченка Людмила Стрільчук.

DSCN5054

DSCN5050

Під час наради обговорили сам процес злиття, намагалися з’ясувати: чому виникла така нагальна потреба.

Директор Рожищенського районного історико-краєзнавчого музею Лідія Стасюк, як одна з ініціаторів об’єднання повідомила про привабливі умови подальшої роботи для працівників закладу.

- Нам запропонували після злиття розширення штату – дві одиниці. В музеї працюють люди, фахівці, з вищою освітою, але працюють на 0,5 ставки і мають низьку заробітну плату, - інформувала Лідія Стасюк.

Що стосується районного дому «Просвіта», то за словами працівниці Світлани Павлючик, їх до відома про об’єднання та зміну умов праці навіть не поставили. Збори трудового колективу не проводилися, їх думки ніхто не питав.

Голова райдержадміністрації Інна Гайворонська зауважила, що під час сесії райради 15 грудня, депутатам роздали проекти рішення, які суперечать чинному законодавству.

- Підготовлені з нагоди сесії проекти рішення порушують порядок їх підготовки, який передбачений п.13 Порядку формування базової мережі закладів культури, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 № 984 «Про затвердження Порядку формування базової мережі закладів культури».

Зокрема, пунктом 13 постанови передбачено такий порядок  виключення закладів культури з базової мережі: «здійснюється за погодженням з Мінкультури згідно з переліком закладів культури, поданим місцевою держадміністрацією та затвердженим органом місцевого самоврядування або поданим центральним органом виконавчої влади, із зазначенням причин та обґрунтуванням необхідності такого виключення. Виключеними з базової мережі можуть бути заклади культури, що не відповідають визначеним статтями 1, 22 і 23 Закону України “Про культуру” вимогам», резюмувала Інна Гайворонська.

Її підтримав і голова профспілки працівників культури Волинської області Ярослав Корнелюк.

- Профспілка – це організація, яка повинна завжди захищати права працевлаштованих громадян. Проводити таке злиття без обговорення у колективі та його згоди – недопустимо. Нагадаю ще раз: оптимізація можлива, але лише за погодженням з Мінкультури, - зауважив Ярослав Євгенович.

Начальник управління культури райдержадміністрації Валерій Дмитрук зазначив, що до питання злиття підійшли непрофесійно.

- Сьогодні на сесії Волинської обласної ради теж розглядаються питання, що стосуються змін істотних умов закладів культури. Але перед тим, як подати їх на розгляд, депутати спільно з облдержадміністрацією та громадськістю все узгодили, погодили в Міністерстві культури і тільки тоді розглянули на сесії обласної ради, - інформував Валерій Дмитрук.

Стурбовані реформами в районі і представники Волинської крайової організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка. У своєму зверненні до районної ради та райдержадміністрації спробу злиття двох закладів культури району вони називають «нищенням національно-культурних осередків району»

- Рада правління Волинської крайової організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка висловлює стурбованість ситуацією у Рожищенському районі, що пов’язана з рішенням районної ради про реорганізацію шляхом злиття двох районних закладів культури – районний музей та РД «Просвіта», створення на їх основі одного закладу. Така реорганізація призведе до фактичної ліквідації головного культурного осередку району, що матиме вкрай негативні наслідки.

Утиски переживала національно культура у часи радянського тоталітарного режиму, коли під гаслами інтернаціоналізму закривалися заклади української культури. Ситуація, що склалася у Рожищенському районі – повторення наведеного прикладу. Тому, ВКО ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка ухвалила звернення до влади Рожищенського району із закликом не допустити «нищення національно-культурних осередків району, - йдеться у зверненні.

Після активного обговорення за результатами наради голова райдержадміністрації Інна Гайворонська доручила питання реорганізації шляхом злиття комунальної установи «Рожищенський районний дім «Просвіта» і комунальної установи «Рожищенский історико-краєзнавчий музей» та утворення комунальної установи «Рожищенський культурно-краєзнавчий центр» розглянути з трудовими колективами та відділом культури, надати відповідні пропозиції та створити спільну робочу групу з його вивчення. Підготувати звернення до депутатів районної ради щодо відтермінування розгляду цього питання на сесії з метою його детального вивчення.

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації.

Переглядів 602

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua