19 грудня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Грудень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  Рожище
 

21

Понеділок, 18 грудня 2017 16:33

Інна Гайворонська: «Якщо працювати з людьми разом, біля людей і для людей - тоді все буде добре у цьому житті»

Минає 2017 рік. Напевне, кожен із нас підбиває підсумки року. Згадує, що було хорошого, що досягнули, що не вдалося. Особливу увагу привертають органи влади, функціональні обов’язки яких передбачають створення умов для стабільної роботи всіх галузей господарства та розвиток інфраструктури району. Свою роботу завжди хочеться оцінити з точки зору здобутків та невдач,  взяти на особистий контроль те, над чим варто було б попрацювати на перспективу, заодно побудувати плани на рік прийдешній. Саме про це ми поспілкувалися з головою Рожищенської  райдержадміністрації Інною Гайворонською.

– Пані Інно, 2017-й добігає кінця. Як вважаєте, яким він був для Рожищенського району?

– Складним, як і для всієї країни. Формуючи бюджет району на поточний рік, було чітко зрозуміло те, що він буде фінансово непростим. Нам вдалось зробити перші кроки у реалізації на теренах району адміністративно-територіальної, освітньої та пенсійної реформ та реалізації ряду інвестиційних проектів. Тож не помилюся, коли скажу, що це був період інтенсивної роботи.

- Кожній людині властиво аналізувати свою роботу. Думаю, що Ви також, як керівник зробили це. Що  із задуманого реалізували, а що не встигли?

Найважливішим для мене, як для керівника та людини завжди було, є і буде: не кидати слів на вітер, робити реальні зміни, корисні справи для кожного, які будуть помітними на усіх рівнях. Суспільство після революції Гідності чекає від керівників ефективності, а не красномовних слів та обіцянок. Тому для мене є важливим: правильно налагодити систему управління районом, співпрацю усіх гілок влади та, звичайно, бути відкритою для людей. Спілкуватися з краянами, чути і бачити їх проблеми, швидко, по мірі можливостей, їх вирішувати. Я, як і всі мої земляки, хочу змін на краще, а їх можна досягти тільки у злагодженій співпраці. Також важливим для себе вважаю відчуття відповідальності перед людьми, довіру, яку повинна виправдати. Саме завдяки довірі людей мене обрано депутатом районної ради. Посада голови райдержадміністрації також покладає на мене відповідальність перед усією громадою за їхні проблеми і труднощі.   Головне для мене –   працювати задля розвитку району.

Аналізуючи прожитий рік, можу ствердно сказати – впевнена у правильності обраного мною курсу. Адже результати уже помітні: буквально вчора відкрито дитячий садочок у селі Залісці, останній довгобуд у районі.

22007811 1721425398165669 5569711246412517748 n copy

21768295 1721425324832343 2136614696854895448 n

DSCN4887 copy

Можну із упевненістю сказати, що цей садочок за своєю матеріально-технічною базою –  найкращий у районі. Окрім того, цього року вдалось розпочати амбітний проект з будівництва на території районної спортивної школи трьох полів зі штучним покриттям. Сподіваюсь, що уже наступного року  вихованці спортшколи району будуть мати європейські умови для занять спортом. Відповідно зросте інтерес нашої молоді до занять спортом, адже нам потрібне здорове покоління.  

DSCN0861

Завдяки ефективній співпраці райдержадміністрації з місцевими радами, роботі комісії з інвентаризації використання земель в районі вдалось збільшити надходження до місцевих бюджетів на 15,8 млн грн. Загалом можу уже зараз підсумувати те, що надходження районного бюджету станом на грудень зросли на  55% , а місцевих бюджетів району на 44,4 %.

Надалі ми працюємо над тим,  щоб залучити максимум інвестиційних надходжень  у район і особливо у територіальні громади. Здійснюючи таку роботу, ми наочно демонструємо перспективи децентралізації влади та розвитку об’єднаних територіальних громад на місцях.

Цьогоріч  за рахунок коштів державного бюджету з співфінансуванням із місцевих бюджетів, спрямованих на соціально-економічний розвиток, завершили будівництво сучасної шкільної котельні в селі Пожарки, провели реконструкцію шкільної котельні в селі Крижівка, перекрили дахи в школі села Топільно та будинку культури села Башова. За кошти районного бюджету вдалось здійснити заміну котлів у школах сіл Тихотин та Городині.

         Уже зараз ми передали в облдержадміністрацію перелік інвестиційних програм та проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2018 році.  Це реконструкція каналізаційної насосної станції №2 в місті Рожище,  реконструкція Центру надання адміністративних послуг у місті Рожище та завершення проекту, розпочатого у 2017 році щодо облаштування спортивних майданчиків на території Рожищенської дитячо-юнацької спортивної школи.  Копачівська об’єднана територіальна громада також визначилась із  переліком об’єктів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2018 році, а це купівля пожежної машини. Віриться, що в наступному році ми отримаємо не меншу фінансову підтримку з держбюджету.

Також райдержадміністрація стимулює місцеві ради на підготовку проектів, які в подальшому зможуть брати участь в конкурсах  в рамках обласного фонду регіонального розвитку.

Як не прикро, але у 2017 році не вдалось залучити кошти в рамках обласного фонду регіонального розвитку. На 2018 рік, при оголошенні аналогічного конкурсу, ми запропонуємо на розгляд відповідної комісії такі проекти: реконструкція покрівлі корпусу молодших класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня №1 в м.Рожище, Рожищенського району Волинської області; капітальний ремонт покрівлі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 м.Рожище.

Що стосується виробництва, то нам так і не вдалося знайти інвестора для консервного заводу, який би запустив його роботу.

Також постійно  співпрацюємо з правоохоронними органами щодо забезпечення законності та правопорядку в районі. Приємно констатувати, що  у порівнянні з іншими регіонами, у нас спостерігається відносно спокійна атмосфера.

  - На особистий прийом громадян до Вас звертаються дуже різні люди із населених пунктів нашого району. З якими проблемами вони йдуть? Що їх найбільше хвилює? Наскільки б Ви оцінили активність людей в політичному та соціально-економічному середовищі району?

 У мене не існує обмежень - прийомний день чи ні. Буває, що люди чекають на мене о восьмій ранку, адже існують проблеми, що потребують негайного вирішення, без втручання голови райдержадміністрації в такому випадку не обійтися. 

У 2017 році мною проведено 26 виїзних прийомів у сільські населені пункти району, проведено 36 особистих прийоми, працює пряма телефонна лінія з головою райдержадміністрації та «телефон довіри». Усі ці заходи дозволили мені безпосередньо чути проблеми мешканців району та максимально посприяти у їх вирішенні.

Мене дуже розчаровує, що деякі чиновники самі ж ставлять перепони у спілкуванні між собою та людьми. Я намагаюся бути до громади якнайближче, якщо  обіцяю посприяти у вирішенні певної проблеми людині, то обов’язково це зроблю в рамках чинного законодавства.

  Дуже багато звернень надходить  від краян щодо  матеріального забезпечення.  Люди  хворіють і не завжди мають гроші для дороговартісного лікування, стаються пожежі та інші лиха. Тому ми передбачили у районній цільовій програмі кошти, звідки ми можемо хоч трішки допомогти людям. Ці звернення розглядаються під час засідання комісії, де вирішуємо кому і яку суму виділити. Звичайно, враховується  важливість проблеми та її наслідки.

Іноді надходять звернення краян на гарячу Урядову лінію. Проте, для мене  є дивним те, що  люди  знаходять можливість зателефонувати  у Київ, а не до мене чи заступників особисто, адже ще жодній людині не відмовила, жодну проблему не залишила поза увагою.  Повірте, що ніхто не приїде з Києва вирішувати ваші проблеми, листи направляють для вирішення цих питань безпосередньо на місця, тобто в райдержадміністрацію.

Є краяни, які  переживають матеріальну скруту, в тому числі й учасники АТО, але через брак інформації не звертаються  за допомогою. Тут, на мою думку, повинні спрацювати органи місцевого самоврядування, адже не можемо залишити поза увагою людей, які потребують допомоги.

— Уже три роки Україна прагне якомога більше зменшити залежність від «блакитного палива». Як у цьому напрямку працював наш район у році що минає?

Питання енергозбереження та енергоефективності знаходяться на постійному контролі. Лише у цьому році у загальноосвітніх школах району замінено 110 вікон на металопластикові, а у закладах культури - 36 вікон та 74 дверей, медицини – 33 вікна та 5 дверей, дитячих навчальних закладах – 30 вікон та 4 дверей. Закупляємо для освітніх закладів економні котли, змінюємо види їх опалення.

У цьому році за моєю ініціативою зроблено реальні кроки, які спрямовані на відмову від газової котельні у місті Рожище, яка опалює тринадцять соціальних та адміністративних об’єктів. На конкурній основі передано право опалювати ці об’єкти концесіонеру, який інвестує власні кошти у побудову котелень на твердому паливі, як альтернативу природному газу. 

Звичайно, усе зразу неможливо зробити, адже тут потрібні великі кошти, але ми не зупиняємося, активно працюємо в цьому напрямку.

 - У зв’язку із Вашим «одіозним» звітом на сесії районної ради за роботу, пророблену у минулому році, до Вас, як до очільника району, прикута особлива увага краян.  Як сприймаєте критику, реагуєте на неї? Можливо, щось хотіли б сказати людям, які  Вас критикують, бачать у Ваших діях лише негатив, намагаються акцентувати на ньому основну увагу?

- У діях кожної людини можна знайти помилки. Їх я  поділила б на  дві групи. Перша – це ті помилки, які властиві кожній людині, але ніяк не впливають на виконувану роботу. Всі ми живі люди, а значить, не помиляється лише той, хто нічого не робить. До другої групи я зарахувала б ті, які негативно впливають  на результати роботи чи суспільно-політичну ситуацію в регіоні. З впевненістю можу констатувати, що у  своїй роботі таких не допускаю.

  Скажу чесно і відкрито: у своїх діях і вчинках під час перебування на посаді нікому не ставила палки в колеса, не взяла хабара, не «кришувала» жодної людини для того, щоб хтось міг вільно й безболісно будувати бізнес. Моє завдання: створити підприємцям сприятливий інвестиційний клімат на території району. Створюйте бізнес, сплачуйте податки, працюйте легально, тоді до підприємців – жодних претензій. 

Що стосується критики, то вона, певна річ, потрібна , але якщо спонукає людину до дії. Хотілося б, щоб разом з критикою звучали і конкретні пропозиції. Сказати, що щось неправильно, – найлегше. Найважче – знайти вихід із певної, а часом і досить складної ситуації. Користуючись нагодою, хочу запросити своїх опонентів до активної співпраці у вирішенні наболілих проблем, а їх у районі достатньо.

Якщо розкласти їх по поличках, то одна з основних проблем – велика кількість незайнятого населення. Сюди треба направити спільні зусилля влади та бізнесу. Друга проблема, яка зазвичай породжує першу, – незадовільна робота великих підприємств та повільне утворення нових. Ще мушу назвати  серед проблем стан доріг. Та й це перелік можна  продовжувати і продовжувати.

Хотілось би дізнатися про основні складові народного господарського комплексу району. Які є проблеми та перспективи розвитку?

 Рожищенський район аграрний, тому сільськогосподарське виробництво займає основне місце в господарській діяльності. Наші  сільгоспформування досягли  хороших результатів у веденні господарства. Аграрний сектор розвивається, випробовує нові рентабельні культури, вирощування яких може бути прибутковим.  Сьогодні ведеться робота щодо   активного розвитку   овочівництва, садівництва, ягідництва. Думаю, це створило  б  додаткові робочі місця, сприяло  розвитку виробництва.

Що стосується промислового виробництва,  то можу зазначити, що за 10 місяців поточного року промисловими підприємствами району реалізовано продукції на 1053,0 млд грн, а це 5 місце серед районів та міст області; 26,8 тис грн. - в розрахунку на одного жителя району, у порівнянні 17,5 тис грн - в минулому році. Ріст до відповідного періоду минулого року становить 152,6%.

       Обсяги товарного експорту за 9 місяців збільшилися на 51,1%  і становлять 30,6 млн дол. США. За цим показником район посідає 4 місце серед районів та міст обласного значення. Імпорт за цей період склав 5,1 млн дол. США, що в 2,3 рази більше до січня-вересня 2016 року.

        Найбільші поставки здійснювалися до країн Європейського Союзу – 92,6% обсягу експорту та 84,2% імпорту.

 Моя позиція щодо бізнесу незмінна: не заважати та безпідставно не втручатись, а, по можливості, сприяти в рамках посадових обов’язків. Переконана, що жоден керівник малого, середнього чи великого підприємства не зможе мені дорікнути   в тому, що  влада втручається у їхню роботу. Але наголошую! – пріоритетом для мене залишається  легалізація зайнятості та заробітної плати, адже від цього залежить життєдіяльність району в цілому.

-    Актуальним питанням сьогодення є проведення адмінреформи. Думаю читачів цікавить: бути району чи ні?

Наразі  мова про  ліквідацію району не йде. На першому етапі  децентралізації – створення  об’єднаних територіальних громад. Як ви знаєте, наразі, у нас утворено одну об’єднану громаду. Інші, на даний час, придивляються і вивчають, які преференції отримають об’єднані громади, в чому їх переваги. Думаю, якщо побачать реальні позитивні зміни, процес піде далі. Наступним кроком має стати реформа медичної  та освітньої галузей.  А далі – час  покаже.  Проте, район на разі залишається, ми маємо стратегічні плани, над  їх втіленням і працюємо.

  - Ви, як керівник,  відчуваєте підтримку з боку інтелігенції району?

 Коли довелося виступати перед  медиками чи освітянами вперше, в залі помічала тих, хто сумнівався у щирості моїх слів. Тепер ті ж люди по-іншому дивляться на мене, коли доводиться знову з ними спілкуватися. У значній мірі відчуваю їхню підтримку, і це вже добре. Адже багато хто сумнівався в тому, що молода людина, жінка, щось зробить для району. Думаю, з часом люди зрозуміють, що керівник пізнається у вчинках та справах, не всі приходять до влади, щоб отримати дивіденди. Мій принцип такий: людина після себе на землі має лишити добру пам'ять, тому що ніякі матеріальні блага, особливо гроші на той світ з собою не забереш. А всі ті добрі справи, які зробив, лишаться поміж людей. Найбільше задоволення – віддавати комусь, а не брати, особисто я отримую від цього найбільшу радість.

  - Посаду голови адміністрації Ви назвали б випробуванням?

 Мабуть все, що дається нам на землі, –  від Бога. Нічого, навіть посада, не дається просто так.  Якщо прийшов у владу сидіти в кріслі та сподіватися на «манну небесну», нічого не роблячи,  результату точно не буде. Риторичне питання: то для чого тоді людині така посада? Я прийшла не для того, щоб сидіти, склавши руки, а щоб досягати результатів для покращення життєдіяльності моїх земляків. І поки  я голова райдержадміністрації –  робитиму усе, щоб  результати моєї роботи були помітними пересічному громадянину.  Якщо працювати з людьми разом, біля людей і для людей - тоді все буде добре у цьому житті.

– Підсумовуючи нашу розмову, робимо висновки, що рік був хоч і непростим, але плідним.  Для гарного настрою земляків, привітання та побажання від голови райдержадміністрації до прийдешніх свят.

– Хочу щиро подякувати всім, хто допоміг у 2017 році зробити багато хороших справ. Усьому колективу райдержадміністрації, керівництву та депутатам районної ради, нардепу від нашого округу Сергію Мартиняку, який суттєво нам допомагає, депутатам обласної ради від Рожищенського району. Окремих слів вдячності заслуговують керівники та колективи районних установ й організацій. У цій розмові не встигла згадати багато потрібних громадам справ, які вдалося зреалізувати спільно з сільськими головами. Це і встановлення у селах вуличного освітлення, ремонт та реконструкція дорожнього покриття, реконструкція та модернізація закладів культури, освіти та охорони здоров’я та інше. І, звичайно, велика вдячність нашим платникам податків. Завдяки вам, нам вдалося досягнути таких результатів.

Нехай 2018 рік тішить вас та ваші родини лише хорошими новинами. Хай усіх оминають хвороби і печалі, у родинах панують любов та злагода. Нехай кожен з нас знає і розуміє, що лише разом, спільними зусиллями та чесною щоденною працею ми зможемо зробити наш край та Україну загалом кращою, чесною, заможною. Всього вам найкращого у новому році!

Записала Тетяна Урбан для громадсько-політичної газети "Наш край",

Переглядів 292 Останнє редагування Понеділок, 18 грудня 2017 17:26

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua