16 грудня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Грудень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  Рожище
 

21

Вівторок, 12 грудня 2017 15:28

Реформування – крок до якісної освіти

На сьогодні освіта району характеризується  стабільними кількісними і якісними показниками. Усі її ланки в цілому забезпечують потреби населення в отриманні освітніх послуг. 2017 рік характеризувався напруженою роботою спрямованою на зосередження усіх наявних організаційних та фінансових ресурсів для створення умов рівного доступу до здобуття якісної освіти, покращення матеріально-технічного стану закладів освіти, соціального захисту учасників навчально-виховного процесу, проведення зовнішнього незалежного оцінювання, оптимізацію мережі  загальноосвітніх навчальних закладів. Про це йшлося під час апаратної наради в голови райдержадміністрації, сьогодні, 12 грудня.

У районі реалізується Програма  розвитку освіти Рожищенського району на 2017-2020 роки. Частково поліпшено матеріально-технічну базу закладів освіти. Є здобутки й перемоги учнів та педагогів на районному, обласному та всеукраїнському  рівнях.

Розвиток освіти неможливий без відповідного фінансування. Бюджетне  фінансування галузі стає все більш актуальним. Підтримка і розуміння органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування дає змогу зберегти систему освіти від руйнівних процесів і сьогодні в основному задовольняє культурно-освітні запити населення району.

У рамках створення сприятливих умов щодо залучення інвестицій у розвиток освіти району відділом освіти та молоді райдержадміністрації у 2017 році підготовлено та подано 6 пакетів документів на конкурсні відбори інвестиційних програм і проектів, які реалізовувалися за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.

- За результатами конкурсів спільно з відповідними службами райдержадміністрації, вдалося залучити кошти на 3 заклади освіти району у сумі 1754.8 тис.грн., а саме:  завершення реконструкції котельні школи І-ІІ ст. в с. Пожарки - 350,2 тис.грн.; капітальний ремонт даху школи І-ІІІ ст. в с. Топільно - 1 090,6 тис.грн; встановлення додаткового котла у школі І-ІІІ ступенів с. Крижівка 314,0 тис. грн. Також завершено капітальний ремонт ДНЗ с. Залісці.

  Для забезпечення потреби населення у якісних освітніх послугах у районі функціонує 39  загальноосвітніх навчальних закладів, де здобуває освіту 4850 учнів у 348 класах. Найбільша кількість учнів навчається серед міських шкіл у НВК №4 м. Рожище (654 учні). Серед сільських - комунальний опорний навчальний заклад «ЗОШ І-ІІІ ст. у ЗОШ с. Переспа» (300 учнів), ЗОШ І-ІІ ст. у ЗОШ с. Рудка-Козинська (109 учнів). Найменша – серед ЗОШ І-ІІІ ст. в ЗОШ с. Береськ – 57 учнів, ЗОШ І-ІІ ст. у ЗОШ с. Квітневе – 28 учнів та ЗОШ І-ІІ ст. с. Три стень – 29 учнів, ЗОШ І ст. в  с. Луків (10 учнів), - повідомив Ігор Кузава, начальник відділу освіти та молоді райдержадміністрації.

   Сьогодні поняття «оптимізація» викликає дуже багато різноманітних трактувань, негативних відчуттів  у тих, хто сприймає реформи в освіті, як проблему власного працевлаштування, позбавлення тих зручностей, в яких звично, в максимально наближених параметрах знаходяться не завжди якісні послуги. І формула «немає школи – немає села» стала штампом протистояння процесам змін у новій структурі доступу кожної дитини до якісної освіти. Оптимізація – процес надання будь-чому найвигідніших характеристик, співвідношень. Саме так повинен сприйматися цей реформаторський процес. В районі приведення у відповідність мережі навчальних закладів питання надважливе, оскільки станом на 08 грудня цього року залишається ще 14 малокомплектних шкіл, з них 7 – ЗОШ І-ІІІ ст., де кількість учнів 100 і менше та 7 – ЗОШ І-ІІ ст., де кількість учнів менше 40. Середня наповнюваність класів – 14 учнів. Безумовно, питання реорганізації малокомплектних шкіл непросте і його вирішення немає універсального алгоритму, потребує комплексного підходу, вивчення усіх складових процесу створення оптимальної мережі загальноосвітніх шкіл.

Найгостріше ця проблема постає у територіально віддалених селах, де класи взагалі відсутні або налічують від одного до чотирьох учнів. Основне завдання райдержадміністрації, насамперед, створити для школярів належні умови для навчання в умовах конкурентного середовища, за наявності усіх складових навчального процесу: спортивна зала, спортивний майданчик, їдальня, бібліотека, наявна мережа гуртків позашкільної освіти, що забезпечує вищий рівень освітніх послуг. Індивідуальна форма навчання для дитини, яка немає окремих показань, –  це швидше виняток, а не шпаринка для збереження робочого місця вчителя. І якщо в окремій сільській школі у цьому році пішло 3 першокласники, то навряд чи у 2, 3 і так далі класах їх стане 4 чи 5. А це – індивідуальне навчання до завершення школи цими дітьми. Про це  мають знати не лише батьки, але й ті опоненти, які протистоять процесу оптимізації.

- Ми добре розуміємо, що оптимізація мережі навчальних закладів надасть і можливість більш раціонально розподілити кошти на утримання шкіл, спрямувати їх на зміцнення матеріально-технічної та навчально-методичної бази, яка напряму підвищить якість освітніх послуг.

    Протягом 2017 року в районі проводилися заходи з оптимізації мережі шкіл, внаслідок яких було  реорганізовано ЗОШ І-ІІ с. Луків у ЗОШ І ст. Створено два опорні заклади: комунальний опорний навчальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 м. Рожище» та комунальний опорний навчальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Переспа» з філією «Загальноосвітня школа І ст. с. Малинівка».

Малочисельні школи: ЗОШ І-ІІ ст. (40 і менше учнів) – 7 шкіл, а саме Квітневе - 28, Тристень - 29, Городині – 31, Іванчиці – 32, Тихотин та Оленівка – 33, Немир - 34 учнів. У ЗОШ І-ІІІст. (100 і менше учнів) – 7 шкіл: (Щурин – 56, Береськ - 57, Мильськ - 67, Літогоща - 69,  Крижівка - 79, Сокіл - 79, Березолуки - 96).

    Відділом освіти та молоді розроблено дорожню карту оптимізації мережі закладів освіти району на 2018 рік, відповідно до якої планується реорганізація 4 закладів середньої освіти, - інформував Ігор Кузава.

    Важливою ланкою роботи відділу освіти та молоді є організація харчування. У загальноосвітніх навчальних закладах району організовано безоплатне харчування дітей пільгових категорій з розрахунку 10,00 грн. на одну дитину в день. Крім того, додатково безоплатне харчування організоване для дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції та дітей переміщених з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, які перебувають у групах продовженого дня. У школах району  навчається  432 учні даних пільгових категорій.

Відповідно до досягнутих результатів та визначених цілей, вимог сьогодення, необхідністю запровадження освітніх реформ та новацій у 2017/2018 навчальному році зусилля працівників відділу освіти та молоді спрямовано на:

    - оптимізацію мережі закладів освіти із урахуванням запитів населення та  фінансово-економічних чинників;

     -   забезпечення системного підвищення якості освіти;

     -   формування національно свідомого громадянина України;

     -   покращення надання якості освітніх послуг.

    - збереження, і по-можливості, розширення мережі дошкільних навчальних закладів. Відкриття додаткових груп  у тих  ДНЗ, де  наявні черги у дошкільний заклад.

- удосконалення  матеріально-технічної бази  закладів освіти району.

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації.

Переглядів 446

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua