10 грудня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Грудень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  Рожище
 

21

Субота, 25 листопада 2017 19:12

Звернення голови облдержадміністрації Володимира Гунчика у зв’язку із Днем пам’яті жертв Голодоморів

Шановні волиняни! Голодомор, як геноцид проти українського народу, тричі прокотився жахливим смерчем територією України. Трагічні події 1932-1933 років назавжди залишили гіркий відбиток на скрижалях історії, який і досі болить! Спогади втрачених років, які забрали у безвість людські страждання та біль, до останнього подиху залишатимуться у пам’яті тих небагатьох, хто вижив. Нині цих людей, як поодиноких колосків на серпневому полі після зливи, – майже не залишилось, а ті, що й понині живуть поруч із нами, воліли б ніколи не згадувати пережите…

Тож щороку, у четверту неділю листопада, в оселях українців з’являются свічки пам’яті та скорботи, аби вкотре пом’янути мільйони загублених душ. Колись, усі ці люди, як і ми з вами, мріяли, любили, будували плани на майбутнє та найголовніше – хотіли жити. Але в одну мить обірвалося все…

«Це вже не горе, а надгоре, надвідчай, це антижиття. Щось ніби замогильне. Де вже ні крихти надії, жодного промінчика світла», – так описував жах Голодомору український письменник та громадський діяч Олесь Гончар.

Чимало безневинних життів забрала безжалісна тоталітарна машина, в тому числі й талановитих українських майстрів слова. А ті, яким дивом вдалося залишитися в живих, – Анатолій Дімаров, Василь Барка, Дмитро Білоус, Іван Світличний, Олекса Тихий, – намагалися розповісти якомога ширшому загалу жахливу правду. За що їм – низький уклін від усіх українців.

Спільний біль, спільна пам’ять, спільний обов’язок – ці слова стосуються не тільки нашого минулого, але й мають сенс у сьогоденні. І наш святий обов’язок – закарбувати в серцях пам’ять про невинно убієнних наших братів та сестер, зробити все можливе, аби вшанувати пам’ять жертв Голодомору-геноциду. Цей день має об’єднати у великій скорботі усіх нас, незалежно від національності і мови спілкування, віросповідання чи місця проживання. Адже й по нині не заростає дорога до місць, де знайшли спочинок наші діди і прадіди. У багатьох населених пунктах, зокрема й на Волині, споруджені пам’ятні меморіали, знаки жертвам Голодомору.

Тож у спільній молитві згадаймо усіх жертв голодоморів, запалімо свічу пам’яті у власній оселі та у своїй душі! Нехай найвищим пам’ятником мільйонам жертв України буде світлий храм нашої душі, сповненої скорботи та молитвою за їх упокоєння!

Україна пам’ятає… Волинь пам’ятає….

Вічна пам’ять невинним жертвам Голодомору!

З повагою голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик.

Переглядів 223

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua