10 грудня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Грудень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  Рожище
 

21

П'ятниця, 24 листопада 2017 09:28

Децентралізація і захист прав дітей

В Рожищенському районі створено першу ОТГ – Копачівську. Співпраця органів державної влади зі створеними територіальними громадами щодо захисту законних прав та інтересів дітей є одним із пріоритетних напрямків на шляху реформування. Чужих дітей не буває, і вже сьогодні громади працюють над створенням власних структурних підрозділів з питань медицини, культури та освіти. Не варто ігнорувати питання покращення системи забезпечення захисту прав дитини та розвитку соціальних послуг для вразливих сімей в умовах децентралізації влади.

Про важливість  захисту прав дітей на території громади обговорили на нараді-семінарі в облдержадміністрації, яка відбулася 22 листопада 2017 року.

«Тематичний семінар для нас організувала служба у справах дітей облдержадміністрації.  Під час зустрічі учасники розглянули актуальні питання, що стосуються роботи соціальних служб в умова децентралізації. Зокрема, учасники наради обговорили співпрацю служб у справах дітей райдержадміністрації з ОТГ; механізм придбання соціального житла у 2017 році за рахунок субвенції з державного бюджету та провели підсумки роботи щодо захисту прав дітей у поточному році, розробили план роботи на 2018 рік», - інформувала Жанна Дубчук, начальник служби у справах дітей Рожищенської райдержадміністрації.

Отож, за яким принципом будуть співпрацювати служба у справах дітей райдержадміністрації та ОТГ?

              Наявність працівників на які покладено повноваження захисту прав дітей в ОТГ та їх штатна чисельність визначена ст..4 ЗУ "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей":

«Штатна чисельність працівників служб у справах дітей виконавчих органів сільських, селищних рад відповідних територіальних громад встановлюється з розрахунку один працівник служби не більше ніж на одну тисячу дітей, але не менше одного працівника на об’єднану територіальну громаду», - йдеться в Законі.

 Функції, покладені на уповноважених представників ОТГ із захисту прав дітей визначені наказом Мінсоцполітики України від 21.06.2017 №1030 «Про деякі питання діяльності об’єднаної територіальної громади щодо надання послуг із соціальної підтримки населенню» (зі змінами).

Згідно із Законом,  працівники ОТГ мають право здійснювати:

-  прийом громадян з питань, що стосуються соціального захисту дітей;

- надання інформації та консультацій щодо діяльності органу опіки та піклування, служби у справах дітей, форм влаштування дітей, з питань застосування законодавства щодо захисту прав дітей, утому числі дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- виявлення дітей, залишених без батьківського піклування (зокрема знайдених, підкинутих, дітей, життю або здоров’ю яких загрожує небезпека);

- забезпечення тимчасового влаштування дітей, залишених без батьківського піклування, та прийняття рішень про доцільність (недоцільність) повернення таких дітей, а також дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та знаходились у різних формах тимчасового влаштування, до батьків або осіб, які їх замінюють, зокрема:

- клопотання про влаштування дітей у притулки для дітей, центри соціально-психологічної реабілітації дітей, центри соціальної підтримки дітей та сімей, що належать до обласного підпорядкування або підпорядкування іншої адміністративно-територіальної одиниці;

- рішення про влаштування дитини в заклад, що належить до підпорядкування виконавчого органу міської ради, який представляє ОТГ, рішення про її вибуття;

- влаштування дитини у сім’ю родичів, знайомих та вибуття з такої сім’ї;

- влаштування дитини у сім’ю патронатного вихователя та вибуття з неї;

- організація та проведення разом з іншими структурними підрозділами виконавчого органу ОТГ, уповноваженими підрозділами органів Національної поліції заходів щодо соціального захисту дітей, виявлення причин, що зумовлюють дитячу бездоглядність та безпритульність (організація профілактичних заходів, рейдів); (частково)

- забезпечення ведення обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- забезпечення захисту житлових і майнових прав дітей, а також сприяння в отриманні житла дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування; (частково)

- забезпечення соціального захисту дітей, розлучених із сім’єю, дітей-біженців, дітей. які потребують додаткового захисту;

- забезпечення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб без супроводу законних представників шляхом звернення до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення місцевої держадміністрації із заявою про взяття дитини на облік як особи, переміщеної з тимчасово окупованої території або району проведення АТО (частково).

В процесі децентралізації та створення об’єднаних територіальних громад важливим питанням є забезпечення захисту законних прав та інтересів дітей. Це одна із проблем, на якій має бути зосереджена увага голів ОТГ та працівників служб у справах дітей.

                                                                                                   

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації.

Переглядів 914 Останнє редагування П'ятниця, 01 грудня 2017 17:31

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua