26 січня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Січень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  Рожище
 

21

Четвер, 16 листопада 2017 09:42

Сучасні методи соціальної роботи з проблемними сім’ями та молоддю обговорили під час круглого столу

В райдержадміністрації відбувся круглий стіл на тему: «Соціальна робота з сім’ями, дітьми та молоддю на теренах Рожищенського району крізь призму 20-річної діяльності районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді». Варто зазначити, що районний центр цього року святкує свій 20-річний ювілей, тож засідання відбулося в урочистій атмосфері. Учасникам для початку директор центру Олег Шварцкоп зробив невеликий екскурс в минуле: розповів і продемонстрував як, коли, і з чого починалася робота центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в районі 20 років тому.  Основний акцент зробили на завданнях та методах роботи працівників з проблемними сім’ями та молоддю.

За цей значний період працівникам центру вдалося удосконалити свої методи роботи з населенням, відбулися зміни в законодавстві, покращилася матеріальна база. Проводити соціально-виховну роботу з молоддю стало набагато простіше з появою сучасної техніки.

DSCN4414

Основним пріоритетом у роботі протягом 20 років Рожищенського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є робота з сім’ями, а точніше з сім’ями з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Фахівець Центру виступає не тільки у якості надавача соціальних послуг (згідно Закону України «Про соціальні послуги»), а є і консультантом, посередником, представником інтересів сімей і дітей.  Сьогодні основними завданнями Центру є:

Проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потрапляння в складні життєві обставини сімей, дітей та молоді.

Виявлення сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.

Здійснення соціального супроводу сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, надання їм соціальних послуг за результатами проведеної оцінки потреб їх у таких послугах.

Організація здійснення наставництва над дитиною, яка проживає у закладах для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей.

Забезпечення взаємодії із структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, а також залучення потенціалу територіальної громади до проведення соціальної роботи із сім’ями, дітьми та молоддю.

Соціальний супровід та патронаж сімей у складних життєвих обставинах, супроводження прийомних сімей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та інших клієнтів передбачає постійну систематичну роботу соціального працівника, який має мати знання юриста, психолога та лікаря та інших професій. 

Специфіка діяльності ЦСССДМ полягає в тому, що його робота спрямована на вразливі та кризові верстви населення і потребує своєчасного втручання та надання цілеспрямованих соціальних послуг.

DSCN4416

- Рожищенський районний центр для сім’ї, дітей та молоді існує вже 20 років. Це свідчить про те, наскільки ця структура є необхідною. Основна кількість проблемних сімей проживає на селі і завдяки роботі фахівців вдалося мінімізувати складні життєві обставини в родинах. Це свідчить про те, що в умовах недостатнього фінансування ви свою роботу виконуєте, - зауважила Інна Гайворонська, голова райдержадміністрації.

Щорічно послугами центру користується біля п’яти тисяч мешканців Рожищенського краю. За 20 років діяльності Центр  з масових форм роботи зробив акцент на наданні індивідуальних послуг (600 отримувачів послуг в рік). Але увесь час одним  із головних напрямків діяльності була робота з різними категоріями сімей. Робота із сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги,  в тому числі із сім’ями учасників АТО та ВПО буде пріоритетною і в подальшій роботі Центру.

DSCN4423

Також, учасники круглого столу обговорили деякі нюанси своєї роботи. Восьмого вересня 2016 року Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому, як закон проект № 4784, яким запроваджується інститут наставництва над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Розпочалася інформаційна кампанія щодо пошуку кандидатів у наставники.

Довідково:

5 жовтня 2016 року Президент України Петро Порошенко підписав закон щодо запровадження наставництва. Відтепер українці зможуть на державному рівні допомагати вихованцям інтернатів адаптуватись до самостійного життя, не оформлюючи опікунства і не укладаючи інших правових відносин. 

Наставництво – це добровільна безоплатна діяльність. Кожен, хто має бажання та можливість – може стати другом дитині, яка позбавлена батьківського піклування: відвідувати її, проводити з нею дозвілля, допомагати із навчанням тощо.  

Громадянин, який хоче бути наставником, повинен досягти повноліття, пройти медогляд, надати соціальній установі довідку про несудимість, довідку про те, що він не перебуває на обліку у наркологічному диспансері та пройти спеціальний курс із підготовки.

Принагідно, учасники круглого столу обговорили роботу Рожищенського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  в умовах децентралізації. Олег Шварцкоп, директор РЦСССДМ зауважив, що алгоритм співпраці з Копачівською ОТГ продумують вже, робота над цим ведеться.

На завершення, учасники круглого столу привітали колектив Рожищенського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з ювілеєм.

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації.

Переглядів 977 Останнє редагування П'ятниця, 01 грудня 2017 17:34

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua