21 лютого 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Лютий 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
  Рожище
 

21

Середа, 01 листопада 2017 16:07

Надання соціальних послуг в умовах децентралізації обговорили в райдержадміністрації

У районній державній адміністрації представники різних соціальних структур, які працюють на території району разом з головами місцевих рад  на спільному семінарі опрацювали питання перспективи формування державної політики, спрямованої на децентралізацію розвитку системи соціальних послуг в Рожищенському районі з метою забезпечення якісного життя пенсіонерів, одиноких непрацездатних громадян, працездатних осіб, дітей та сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

В семінарі взяли участь представники управління соціального захисту населення райдержадміністрації, територіального центру Рожищенського району, центру зайнятості, служби у справах дітей райдержадміністрації та районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,

Учасники семінару, що надають соціальні послуги в районі розповіли присутнім головам сільських рад про досвід та спектр послуг, які вони надають громадянам. Також присутні обговорили що змінилося, та можливо, зміниться, якщо відбудеться об'єднання в територіальні громади. В районі таке злиття вже відбулося – 29 жовтня відбулися вибори в Копачівській громаді. Невдовзі вона перебере на себе певні повноваження. Здійснення соціального захисту населення  ляже на плечі громад.

DSCN4315

- Якісна соціальна робота має здійснюватися за будь-яких обставин, оскільки є категорія громадян, яка цих послуг потребує. Яким чином це відбуватиметься? Якщо питання оформлення субсидій та здійснення соціального обслуговування одиноких громадян в ОТГ організувати реально, то сформувати відділення стаціонарного догляду – досить не просто, адже це велике навантаження на місцевий бюджет. Напрацювання соціальних служб у цьому напрямку недооцінювати не варто, особливо територіального центру соціального обслуговування. Також не варто переоцінювати свої можливості в організації якісних соціальних послуг, а знайти комплексний алгоритм співпраці, - зазначила Інна Сергійчук.

В свою чергу директор територіального центру, Галина Поліщук, підготувала матеріали та провела презентацію з питань визначення індивідуальних потреб, складання індивідуального плану надання соціальних послуг, укладання договору між надавачем і отримувачем соціальних послуг, порядку якісного надання соціальних послуг відповідно до державних стандартів соціальних послуг, здійснення внутрішнього моніторингу та оцінки якості надання соціальних послуг.

Директор Рожищенського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проінформував присутніх про те, як в умовах децентралізації влади, яка передбачає передачу більших повноважень і ресурсів на рівень територіальних громад проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, віднести до самовладних повноважень громад. Питання організації цієї роботи в громадах та взаємодія спеціалістів громад з фахівцями  центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які можуть надати практичну допомогу наразі є найактуальнішим завданням.

За результатами обговорення вищенаведеної інформації визначили такий алгоритм роботи в ОТГ  щодо надання соціальних послуг :

1.Проведення соціального замовлення соціальних послуг;

2.Співробітництво відповідно до ЗУ «Про співпрацю територіальних громад».

Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації, Жанна Дубчук, наголосила на тому, що у процесі децентралізації, органи місцевого самоврядування стають автоматично і органами опіки та піклування, в ОТГ повинні вести суворий облік всіх дітей цієї категорії, тому що після повернення з інтернатних закладів або з сім’ї опікунів діти-сироти повинні бути забезпечені житлом.

Важливе питання – створення бази даних, підготовка до влаштування дітей, які осиротіли або батьки яких позбавлені батьківських прав. Наразі сільські та селищна ради не мають повноважень встановлювати опіку, а ОТГ повинна займатися усиновленням, влаштуванням дітей-сиріт, порушенням питання про позбавлення батьківських прав.

 Про послуги служби зайнятості, інноваційні підходи в її роботі, створення нових робочих місць, організацію громадських та інших тимчасових робіт розповідала директор Рожищенського районного центру зайнятості Лариса Вишневська. Під час конструктивного діалогу обумовлено шляхи співпраці районного центру зайнятості та майбутніх об’єднаних територіальних громад у рамках реалізації програми зайнятості населення.

Як же працюватимуть соціальні служби в умовах адмінреформи? Частину обов'язків ОТГ мають перебрати на себе. Соціальні послуги та пільги повинні обов'язково надаватися в умовах об'єднання територіальних громад, поки процес реформування не буде завершений. Далі новостворена громада повинна сама вирішити, яким чином має відбуватися соціальний захист у новоствореній адміністративній одиниці: чи це будуть свої соціальні установи, чи робота буде здійснюватися по договору з соціальними службами.

 Відділ з питань організаційної роботи,

внутрішньої та інформаційної політики.

Переглядів 973

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua