24 травня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

21

П'ятниця, 30 червня 2017 09:41

В райдержадміністрації провели засідання колегії

29 червня відбулося чергове засідання колегії райдержадміністрації. Голова Інна Гайворонська повідомила, що в складі колегії відбудуться зміни, зокрема було запропоновано включити Підвального Івана Тимофійовича, голову координаційної ради профспілок Рожищенського району та Безверхого Володимира Степановича, голову організації роботодавців Рожищенського району.

Учасники колегії розглянули питання та заслухали доповідачів. Першим доповідав Володимир Нікітін, начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації. Він повідомив про стан підготовки та проведення жнив у 2017 році та хід заготівлі кормів для громадського тваринництва. Володимир Якович інформував, що загальна площа до збирання зернових  і зернобобових та ріпаку по всіх категоріях господарств складає 16 659 га, з них: озимої та ярої пшениці – 11 804 га, ячменю – 1 465 га, гороху - 25 га, озимого ріпаку – 3 365 га. В структурі виробництва зерна в господарствах району майже 80 % - це зернові продовольчої групи.

DSCN2668

  Найбільша площа до збору зернових культур є в таких господарствах як СВК ім. Ватутіна 554 га (106 га на наявний комбайн), ДП ДГ «Перше Травня» 372 га (134 га на наявний комбайн),  СВК «Зоря» 339 га (91 га на наявний комбайн), СПП «Вишеньки» 251 га (76 га на наявний комбайн) і найбільше 635 га (166 га на наявний комбайн) в ТзОВ СП «Гірсам», ТзОВ «СБЕ Україна Волинь» (Локачинський район) - 683 га сої, СГ ПП «Несвіч» - 565 га озимої пшениці, ТзОВ «ВолиньАграрна»- 465 га сої, ТзОВ «Агідель» - 761 га озимої пшениці, ФГ «Волиньагрохолдинг» (Луцький район) – 369 га ріпаку. Частина підприємств, які займаються виробництвом продукції рослинництва на території району  зареєстровані в інших адміністративних одиницях,  і їх власна зернозбиральна техніка  буде працювати  в нашому районі на період збирання зернових .

 Перед  хліборобами  району стоїть  важливе  і  відповідальне  завдання:  своєчасно і без втрат зібрати вирощений урожай.

по району нараховується 193 одиниці зернозбиральних комбайнів, в тому числі по сільськогосподарських підприємствах 37 одиниць, з яких прийматиме участь у жнивах 32 одиниці та по населенню 156 одиниць. Навантаження на один наявний комбайн становить по району 72 га, що нижче

за сезонне нормативне навантаження на 3 га (75 га/наявний ЗЗК). По агроформуваннях середнє навантаження складає 166 га. 

 Дещо гіршою є ситуація в фермерських господарствах у яких відсутня зернозбиральна техніка і які змушені будуть залучати її зі сторони, а саме  ФГ «Приріст» - 628 га сої, ФГ «Надія» - 21 га, ХЦ «Милосердя» - 16 га, ФГ «Озденіж -Урожай» - 11 га зернових до збирання.

 Практично у всіх господарствах розпочато ремонт та наладку зернозбиральної техніки, машин по доробці зерна до кондицій. Однак, слід зауважити, що ремонт та наладка машин відбувається низькими темпами, оскільки запасу запасних частин, вузлів та агрегатів у агроформуваннях практично немає, їх придбання стримується відсутністю вільних обігових коштів та високими цінами.

 Для проведення жнивної кампанії сільськогосподарським підприємствам необхідно 240 тонн дизельного пального та 120 тонн бензину. Станом на 20 червня  в господарствах в наявності було 21.7 тонн дизельного пального (9.1% до потреби) та 12 тонн бензину (10% до потреби). Планується закупівля  дизпалива в найближчий термін в кількості 50 тонн, слідуючими господарствами СВК ім. Ватутіна - 20 тонн, ТзОВ СП «Гірсам» - 20 тонн, ФГ «Приріст» - 5 тонн, ФГ «Глинюка В.Ф.» - 5 тонн. Така невисока забезпеченість пально-мастильними матеріалами пояснюється знову ж таки відсутністю вільних обігових коштів та високою ціною на продукти нафтопереробки.

           Спеціалістами відділу агропромислового розвитку на період проведення зернозбиральних робіт буде розроблено план проведення  жнив,  яким  передбачається якісне і  без  втрат  проведення  робіт  по  збору  вирощеного  врожаю  зернових  культур. Для  оперативного  вирішення  нагальних  питань,  які  виникатимуть  в  ході жнивної компанії, при  відділі  АПР створюється  штаб з проведення жнив.

Другим заслухали питання про роботу Немирського сільського голови  та очолюваного ним виконавчого комітету щодо здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади. Доповідач, Панькевич Надія Петрівна, Немирський сільський голова повідомила про            повноваження  у  сфері  соціально-економічного розвитку. Зокрема:Програма соціально-економічного розвитку території Немирської  сільської ради на 2017 рік розроблена,  як це передбачено статтею 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та затверджена рішенням сесії сільської ради від 03.02.17 №11.

          Основними завданнями Програми соціально-економічного розвитку території Немирської сільської ради є :

             - проведення поточних ремонтів доріг та  вулиць відповідно до наявних коштів;

             - проведення благоустрою кладовища;

             - систематичний благоустрій сміттєзвалища;

             - створення умов для масової аматорської творчості;

             - залучення на громадські роботи безробітних громадян, сприяння зайнятості населення;

             - косметичний ремонт обеліска Слави;

             - ремонт автобусної зупинки в селі Немир.

          Бюджет Немирської сільської ради на 2017 рік затверджено рішенням сесії сільської ради від 23.12.16 № 10.

          Щорічно проводиться інвентаризація майна. Розпорядженням голови сільської ради від 12.12.16 №16 затверджений склад інвентаризаційної комісії. Бухгалтерією сільської ради здійснюється облік основних засобів відповідно до наказу Державного казначейства від 17.07.2000 № 64, проводиться індексація.

          За 2016 рік та 6 місяців 2017 року продаж земель несільськогосподарського призначення  не проводився.

Сполучення з населеними пунктами сільської ради здійснюється рейсовими автобусами  Луцьк - Немир. Протягом дня виконується по 6 рейсів у кожну зі сторін.

Ведеться контроль за енерговикористанням. Станом на 26.06.17 року борги за спожиті енергоносії відсутні.

За кошти місцевого бюджету було проведено ремонти комунальних доріг Шкільної та Лугової.

Виконання бюджету Немирської сільської ради по доходах за 5 місяців 2017 року становить 100 відсотка або надійшло 105030 грн., з них власних і закріплених доходів по загальному фонду – 44335 грн. або виконання становить 107 відсотка виконання до призначень на 01.06.17 р., офіційних трансфертів надійшло у сумі 60695 грн., що становить 95 відсотка виконання до призначень на 01.06.2017 року. по спеціальному фонду – 2571 грн. В розрізі податків, платежів та інших неподаткових надходжень по загальному фонду виконання становить:

   - рентної плати за спеціальне виконання лісових ресурсів надійшло у сумі 1742 грн. що становить 174,2 відсотка ;

   - акцизного податку з реалізації через торгівельну мережу пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів надійшло 3554 грн., що становить 82,7 відсотка;

   - по податку на майно виконання становить 73,3 відсотка, тобто надійшло 11220 грн.;

   - єдиного податку надійшло 27454 грн., що становить 132,6 відсотка виконання;

   - плати за надання інших адміністративних послуг надійшло у сумі 245 грн, що становить 376,6 відсотка виконання;

   - по державному миту надходження становлять 1,87грн., що становить 4,7 відсотка виконання;

   - інших надходжень надійшло у сумі 119 грн.

До спеціального фонду Немирської сільської ради надійшло 2571 грн., з них:  

   - інші надходження становлять 378 грн..

   - екологічного податку надійшло 211,7 грн.,

   - власних надходжень бюджетних установ і організацій надійшло 1982 грн.

Третім і останнім питанням розглянули  про організацію роботи з обдарованими дітьми протягом навчального року. Начальник відділу освіти і молоді Ігор Кузава повідомив, щов загальноосвітніх навчальних закладах району створені відповідні умови для розвитку творчої обдарованості учнів:

         - функціонувало 13 класів з поглибленим вивченням окремих предметів, в яких навчалося 187 учнів;

        - працювало 12 секцій філії Волинської МАН заняттями в яких було охоплено 183 дитини;

           - за рахунок варіативної частини введено 36 спецкурсів, що дало можливість учням поглибити свої знання з базових навчальних дисциплін.

Серед учнів загальноосвітніх закладів району було проведено  районний етап предметних олімпіад в якому  взяло участь 1527 учнів загальноосвітніх закладів району.

DSCN2672

         Результати олімпіад засвідчили про достатній рівень знань учасників олімпіад. Більшість учнів успішно справились із завданнями, продемонстрували глибоке розуміння законів, теорій, вміння творчо застосовувати теоретичні знання на практиці, робити узагальнення та висновки.

За результатами районного етапу олімпіад 226 школярів стали переможцями та призерами. Серед них – 74 учні сільських шкіл, що становить 33% та 152 школярі міських шкіл – 67%.

         Високі результати виявили учні Рожищенського НВК №4 (70 переможців), ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м.Рожище (29 переможців), ЗОШ І-ІІІ ст. №3 м.Рожище (27 переможців), ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м.Рожище (14 переможців). Серед сільських - найкращі результати показали учні ЗОШ с.Топільне (16 переможців), ЗОШ смт.Дубище (12 переможців), ЗОШ с.Ворончин (9 переможців), ЗОШ с.Доросині (8 переможців), ЗОШ с.Березолуки (6 переможців), ЗОШ с.Навіз (6 переможців), ЗОШ с.Крижівка (6 переможців), ЗОШ с.Немир (3 переможці), ЗОШ с.Вічині (2 переможці), ЗОШ с.Залісці (2 переможці).

Школярі району завоювали 28 призових місць на обласному. Маємо 2 перших місця, 8 других місць, 18 третіх місць. Цей результат дозволив наблизитись до лідируючих позицій в області. Хоча, звісно, ми ще не можемо конкурувати з містами обласного значення. Серед переможців обласних олімпіад хотів би відмітити ученицю 9 класу ЗОШ с.Топільне Кузаву Власту, яка здобула І місце з географії, ІІ – з німецької мови, ІІІ – з української мови і літератури, ученицю 9 класу ЗОШ І-ІІІ ст. №3 м. Рожище Семенюк Антоніну, яка здобула І місце з біології, ІІ – з історії та  учня 9 класу Рожищенського НВК №4 Гнатченка Максима, який здобув  ІІ місце з  інформаційних технологій та  ІІІ місце з інформатики.

Про якість навчально-виховного процесу свідчать хороші здобутки. Так, у цьому навчальному році маємо І місце в обласному фестивалі художньої творчості учнів загальноосвітніх та вихованців позашкільних навчальних закладів. Вихованці позашкільних навчальних закладів постійно беруть участь у різноманітних обласних та всеукраїнських конкурсах, змаганнях. Серед творчих досягнень: 5 – перших призових місць, 7 – других,  2- третіх.

Команда Рожищенського НВК №4 на обласному фіналі ХХІІІ Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежників, який відбувся 12 травня 2017 року, стала переможцем.

Постійно школярі району беруть участь в Інтернет-олімпіаді. Так, в цьому навчальному році в даній олімпіаді брали участь 37 школярів із ЗОШ №1, №2 м. Рожище, ЗОШ І-ІІІ ст. с. Топільне, с. Кременець та смт. Дубище

Учні району беруть активну участь у конкурсі ім. П. Яцика, мовно-літературному конкурсі ім. Т. Г. Шевченка, інтерактивних конкурсах «Колосок», «Кенгуру», «Левеня», «Бобер» та інших.

Переглядів 292 Останнє редагування П'ятниця, 30 червня 2017 10:44

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua