18 лютого 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Лютий 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
  Рожище
 

21

П'ятниця, 17 березня 2017 10:19

СІМЕЙНИЙ ПАТРОНАТ: ЗАХИСТ ПРАВ ТА ІНТЕРЕСІВ ДИТИНИ

 

Що таке сімейний патронат?

Патронат над дитиною (далі – сімейний патронат) – це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, потребує захисту, у сім’ї патронатних вихователів, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

Яка мета сімейного патронату?

Метою сімейного патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків опікуватися дитиною та виховувати її, а вразі неможливості – вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.

Хто такий патронатний вихователь?

Патронатний вихователь – особа, яка на професійний основі здійснює догляд, виховання і розвиток дитини/дітей, влаштування/їх в  її сім’ю.

Хто може стати патронатним вихователем?

     громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі;      мають позитивний досвід сімейного виховання дітей;      мають житло (власне, орендоване чи на правах користування);      не мають судимості;      стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;      одна(один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя  не поєднує з іншою трудовою діяльністю;      зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі;      пройшли навчання та отримали довідку та рекомендації за результатами навчання за тренінговою програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.

Які основні завдання патронатних вихователів?

        забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;        соціально – педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;       створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров’ю дитини;      підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

Які права патронатних вихователів?

     брати участь в розробці договору про влаштування дитини у сім’ю;      отримувати інформацію про стан здоров’я, психічний і фізичний розвиток дитини, яка влаштовується у сім’ю;      визначати форми і методи виховання і розвитку дитини в межах повноважень, визначених договором про влаштування дитини;      отримувати допомогу та консультації щодо догляду, виховання, розвитку дитини;      на супервізію та професійну підтримку;      представляти інтереси дитини у відповідних установах та організаціях в межах повноважень, визначених договором про влаштування дитини;      звертатися до відповідних органів щодо вирішення питань, пов’язаних із забезпеченням прав дитини, функціонування сім’ї;      відмовити у влаштуванні в свою сім’ю  дитини старше 14 років або у разі, якщо влаштування дитини може негативно вплинути на задоволення потреб інших дітей, в т.ч. власних;      отримувати пільги передбачені законодавством.

Яку підтримку будуть отримувати патронатні вихователі?

Патронатні вихователі отримують оплату(грошову винагороду) за надання послуг та кошти на утримання дітей, відповідно до їх віку та кількості.

Соціальна допомога на утримання влаштованих дітей виплачується у розмірі двох прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку за кожен місяць її перебування.

За більш детальною інформацією звертайтесь до Рожищенського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді -  м. Рожище, вул. 1Травня, 5 ,  тел. (033268)23589
Переглядів 527 Останнє редагування П'ятниця, 17 березня 2017 10:32

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua