17 грудня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Грудень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  Рожище
 

21

Вівторок, 14 березня 2017 11:35

День українського добровольця

День установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Історично так склалося, що добровольці — це феномен, притаманний українській армії. Уся Запоро­зька Січ — структура з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну. Козаки були вільними: самоорганізовувалися й розходилися за потребою.

Такі добровольчі настрої проявлялися в різні періоди історії України, особливо коли виникала реальна загроза державності.

Агресія Російської федерації 2014 року не стала винятком. Чоловіки й жінки по всій території України висловили бажання та готовність стати на захист країни. З одного боку, навесні 2014-го була рекордна явка до військкоматів із проханням перевірити дані та взяти на облік. З другого — були чоловіки та жінки, які самоорганізувалися в батальйони й вирушили на Схід України захищати кордони з тими ресурсами, які вони самостійно змогли дістати.

Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» визнається факт участі добровольців у бойових діях. Згідно зазначеного закону учасниками бойових дій вважаються особи, які у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, брали безпосередню участь в АТО. Також за добровольцями визнано право на статус інваліда війни в разі поранення, а за рідними загиблих добровольців — право на статус сім’ї загиблого.

Влада району дбає про захист прав та інтересів добровольців АТО. Так на вісімнадцятій позачерговій сесії районної ради сьомого скликання депутати прийняли рішення про визнання осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах бойових дій у період її проведення, бійцями-добровольцями АТО, і з відповідними пропозиціями звернутися до Президента України та Верховної ради України щодо внесення змін до чинного законодавства України в частині визнання бійців-добровольців антитерористичної операції.

Відзначаючи День українського добровольця, ми складаємо глибоку шану всім, хто віддав своє життя в ім’я  свободи України, мужньо захищаючи рідну землю, та всім хто несе військову службу в зоні АТО, хто своєю добровільною, самовідданою службою щодня робить країну сильнішою, за відданість українському народу, незламну силу волі та безстрашність тих, хто нині зміцнює обороноздатність країни!

Нехай День українського добровольця стане однією з основ, на якій будуть зростати і гартуватися нові покоління вільних українців!

Переглядів 503

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua