22 квітня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Квітень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
  Рожище
 

21

Вівторок, 14 лютого 2017 16:44

Провели апаратну нараду В голови райдержадміністрації

В райдержадміністрації відбулася апаратна нарада. Під час засідання розглянули два актуальні для району питання.

Першим розглянули Про роботу РЦСССДМ. Доповідач, директор РЦСССДМ Олег Шварцкоп інформував про особливості роботи Рожищенського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Він розповів, що У 2016 році Рожищенський районний центр СССДМ соціальними послугами охопив 499 сімей (в них виховується 828 дітей), що на 26% більше у порівнянні з 2015 роком; у всіх сім’ях здійснено оцінку потреб  з метою визначення соціальних послуг, соціальної допомоги, необхідної стратегії втручання, спрямованих на забезпечення прав дитини, подолання складних життєвих обставин дитини та її сім’ї або мінімізацію їх наслідків.

DSCN0786

На обліку в центрі СССДМ сімей/осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах у 2016 році перебувало 40/23 сімей/осіб, де виховується 128 дітей, з даних сімей під соціальним супроводом протягом 2016 року перебувало 13/1 сімей/осіб. У результаті роботи були зняті з соціального супроводу 6 сімей, з них з позитивним результатом 5 сімей.

З метою здійснення перевірки з контролю за цільовим використанням коштів і створення належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей Центр провів 184 перевірки (що на 162% більше у порівнянні з 2015 роком), за результатами яких  підготовлено 14 пропозиції (для порівняння - 2 пропозиції у 2015 році) до управління соціального захисту населення райдержадміністрації щодо припинення виплати при народженні дитини (за результатами роботи з даними сім’ями 9-м з них відновлено виплати). Також проведено 22 перевірки (на 50% більше у порівнянні з 2015 роком) щодо виплати допомоги на дітей одиноким матерям, підготовлено 4 подання про припинення/призупинення виплат.

Протягом 2016 року до Центру звернулося 19  сімей (в них 31 дитина) вимушених переселенців.  Спеціалістами Центру проведена первинна консультація усіх сімей щодо визначення їх потреб, в результаті чого надавалися соціальні  послуги  спрямовані  на адаптації   покращення мікроклімату та  психоемоційного стану в сім’ях, залучення психолога, допомога оформлені документів в УСЗН РДА для призначень соціальних  допомог, сприяння у влаштування дітей в навчальні заклади. Одна сім’я перубвала під  соціальним  супроводом, метою  якого була  допомога  у влаштуванні дитини у дитячий навчальний заклад, сприяння у  забезпеченні юридичного консультування, оздоровлення дитини, наданні речової допомоги.

Діти внутрішньо переміщених осіб залучаються до соціокультурних заходів. Зокрема,  13.03.2016 року проведено майстер-клас з інтуїтивного живопису «Подих весни» для дітей з сімей внутрішньо переміщених осіб; 01.06.2016 року  діти переселенців взяли участь у заходах з нагоди Міжнародного дня захисту прав дитини, які зорганізовані  будинком дитячої  творчості. Напередодні новорічно-різдвяних свят діти з сімей вимушених переселенців отримали солодкі подарунки.          

З метою сприяння інтеграції внутрішньо переміщених осіб в місцеву  громаду РЦСССДМ тісно співпрацює з ГО «Районна громадська організація «Рука допомоги».

На даний час на обліку в Центрі перебуває  10 сімей (18 дітей) внутрішньо переміщених осіб.

З метою всебічної та адресної допомоги центр веде облік сімей учасників АТО. Таких сімей на обліку – 274.

Для того, щоб своєчасно надати потрібну допомогу, спеціалісти центру відвідали  за місцем проживання 107 сімей (в них – 77 дітей), вивчаючи їхні потреби. Усі потреби були опрацьовані центром СССДМ та направлені до відповідних установ та організацій, до компетенції яких входить  вирішення питань.

РЦСССДМ був задіяний до організації новорічно-різдвяних заходів для дітей із сімей АТО. Так, зокрема 19 грудня 2016 року у Будинку дитячої творчості відбулося свято Миколая «У святкову ніч Миколай прийде, і слухняним дітям свято принесе» для дошкільнят, 26 грудня 2016 року в районного дому «Просвіта» - театралізоване дійство «Рік Новий - казковий час, хай здивує щастям Вас» для дітей шкільного віку. 261 дитина учасника АТО отримала солодкі подарунки.

Сформовано банк даних дітей з сімей демобілізованих військовослужбовців, контрактників в т.ч. учасників АТО. Станом на 1.01.2017 року на обліку перебувало 357 дітей.

З метою здійснення соціальної підтримки  учасників АТО та членів їх сімей РЦСССДМ тісно співпрацює з ГО «Рожищенським районним об’єднанням учасників АТО».

В даний час на території району функціонує три прийомні сім’ї (Марценюк, м.Рожище, Галамаги, с.Кременець, Катеринюків, с.Березолуки), в яких виховується 9 дітей.

DSCN0788

Фахівці  районного  центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді   здійснюють соціальне  супроводження  цих родин. Батькам та дітям з цих родин надавалися психологічні, інформаційні, соціально-медичні, соціально-педагогічні, юридичні консультації, проводилися психодіагностичні дослідження,  залучалися  до районних соціальних акцій та свят. У 2016 році проведено планове навчання щодо  підвищення виховного потенціалу для  однієї прийомної родини (Катеринюк - довідка ВОЦСССДМ  від  29 вересня 2016 №586/16).

У 2016 році  працівниками центру охоплено 72 сім’ї, члени яких перебувають у конфлікті з законом (у 2015 року роботою Центру охоплено 70 осіб даної категорії). Усі отримали необхідні соціальні послуги. Спеціалісти центрів проводять консультування вищезазначеної категорії клієнтів стосовно дотримання їхніх прав, соціально-психологічних проблем, здійснюють психодіагностику, надають допомогу в оформленні необхідних документів, налагодженні втрачених соціальних та родинних зв’язків і т.д. Найбільше такі особи потребують послуг у працевлаштуванні, в отриманні реєстрації, в налагодженні соціальних зв’язків.

Профілактично-просвітницька робота серед дітей, молоді та різних категорій сімей здійснюється центром соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді через первинну та вторинну профілактику. Первинна (або загальна) профілактика більшою мірою має інформаційний характер, оскільки спрямована на формування у молоді готовності відмовитися від деяких негативних стереотипів у поведінці, попередження та усунення чинників, що сприяють виникненню та поширенню негативних явищ.

Надавалися психологічні, соціально-педагогічні, соціально-медичні, юридичні, інформаційні групові та індивідуальні послуги.

До роботи залучалися кваліфіковані фахівці: психологи, медичні працівники,  юристи, соціальні працівники.

Другим заслухали доповідача начальника відділу Держгеокадастру у Рожищенському районі Сергія Кучинського. Він інформував Про надання земельних ділянок учасникам антитерористичної операції. З його слів, До органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Рожищенського району надійшло 277 звернення  від учасників АТО та членів родин загиблих, за результатами розгляду яких:

- надано 162 дозволи на розроблення документації із землеустрою на площу 146.4748га, а саме :

а)  85 дозволів на площу 14,5487га  для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд;

б)  3 дозволи на площу 0,3000га для індивідуального дачного будівництва;

в) 74 дозволи на площу 131,6261га для ведення особистого селянського господарства.

8 заяви знаходяться  на опрацюванні;

-  107 відмови, а саме: Копачівська сільська рада – 33, Рожищенська міська рада – 68, Топільненська - 4, Любченська та Дубищенська ради по 1 заяві.

Одним із пріоритетних напрямків роботи Відділу спільно з органами місцевого самоврядування та Рожищенською районною державною адміністрацією є резервування земельних ділянок для учасників АТО. На сьогодні зарезервовано 40,5 га земель комунальної власності та 45,8911 га  державної. Для військовослужбовців, які вирішили отримати землю, на офіційному веб-сайті Головного управління Держгеокадастру у Волинській області (www.zem.voladm.gov.ua) у відкритому доступі розміщена інформація про вільні ділянки з альбомами - атласами.

Також Сергій Ігорович розповів про умови надання земельних ділянок та пакети документів, необхідних у разі звернення. 

Переглядів 324

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua