25 травня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

21

Вівторок, 24 січня 2017 15:21

Обговорили стан розвитку фермерських господарств та книговидання в районі

В райдержадміністрації відбулася апаратна нарада під керівництвом голови райдержадміністрації. Під час засідання розглянули два питання: про стан розвитку фермерських господарств  району та про  виконання програми підтримки книговидання місцевих авторів.

Доповідач, начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Нікітін повідомив про стан розвитку фермерських господарств району. За його словами, у відповідності до Закону України «Про фермерське господарство» фермерське господарство є формою  підприємницької діяльності громадян із створенням юридичної особи, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатися її переробкою та реалізацією з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм для ведення фермерського господарства.

DSCN0612

Загрозами для розвитку фермерських господарств є швидкий процес створення надвеликих формувань холдингового типу, які зумовлюють високий рівень конкуренції не лише на ринках сільськогосподарської продукції, а й земельних ділянок. А основними причинами слабкого розвитку ФГ є складна податкова база, необхідність ведення досить складної бухгалтерії, повна відсутність державної підтримки. На початку 90-х років були безповоротні, безвідсоткові кредити, можливість обзавестись банком землі, набором простої техніки радянського виробництва. На даний час відсутні зміни в агрополітиці держави в частині переходу від агрохолдингів до дрібних товаровиробників, які б забезпечили самозайнятість сільського населення.

Ці та інші загрози посилюють потребу фермерів у створенні нових механізмів захисту. Динаміка кількості фермерських господарств була не рівномірною. Високі темпи росту кількості фермерських господарств мали місце в період до 2008 року. У подальшому  відбулося уповільнення темпів зростання кількості фермерських господарств.

Проте незважаючи на зменшення кількості фермерських господарств по Україні, що спостерігаються останніми роками, у Рожищенському районі ситуація є кращою, зокрема це стабільність кількості відповідних господарських суб’єктів, зростання площі їх земельних угідь, підвищення продуктивності праці, а також зростання чисельності зайнятих працівників та обсягів валової продукції. В зв’язку з розширенням податкової бази і доступу до фінансових ресурсів частина ФГ перейшли у ТзОВ («Чебені плюс», «Волиньагрохолдинг»). Створення товариств забезпечує залучення інвестицій (ТзОВ «Волинь аграрна», ТзОВ «СБЕ Україна Волинь»). Створення нових ТзОВ на основі ОСГ і на основі притоку інвестицій – нагальна потреба розвитку бізнесу (ТзОВ «Терра Гарден», ТзОВ «Щедра підкова»), а ОСГ, які мають значне поголів’я  ВРХ доцільно було б створити ФГ, СРФ – юридично зареєструвати  ФОП чи сільськогосподарське ПП.

На даний час в  районі нілічується 18 діючих фермерських господарств, які займаються вирощуванням сільськогосподарських культур та виробництвом продукції тваринництва. В тому числі здійснюють свою виробничу діяльність 3 фермерські господарства зареєстровані у сусідньому Луцькому районі (ФГ «Еко-Тур», ФГ «Корсойл Агро» та ФГ «Юрагро»).

Фермерські господарства України поки що надають перевагу виробництву продукції рослинництва. Не став винятком і наш район – 14 господарств займаються виробництвом рослинницької продукції, а  4 – поєднують виробництво як рослинницької так і тваринницької продукції.

DSCN0610

DSCN0615

Станом на 1 січня 2017 року в фермерських господарствах утримувалось 415 гол. ВРХ, в т.ч. 147 корів, 241 гол. свиней та 142 голови овець. За 12 місяців  2016 року вироблено 667 т молока та 537 т м’яса всіх видів, в тому числі 437 тонн яловичини, 10 тонн свинини та 0,01 тонни м’яса овець.

 Найбільш гострою проблемою розвитку фермерських господарств є їх технічне забезпечення. Саме від достатньої кількості сільськогосподарської техніки значною мірою залежить дотримання існуючих та впровадження нових і більш прогресивних технологій. Недостатня кількість технічних засобів та їх зношений технічний стан становлять одну з головних перешкод на шляху до сталого розвитку фермерів. Проте забезпеченість фермерів сільськогосподарською технікою поступово покращується.

Другим на розгляд винесли питання про виконання програми підтримки книговидання місцевих авторів. Доповідач, начальник відділу культури Тетяна Новосад інформувала голову райдержадміністрації та присутніх на нараді про стан книговидавництва в районі. Зокрема, вона повідомила, що «Районна Програма підтримки книговидання місцевих авторів на 2012 – 2016 роки» спрямована на реалізацію в районі державної підтримки книговидавничої справи з метою забезпечення доступу громадян до інформації, задоволення потреб населення, поліпшення популяризації української книги, зокрема підтримки творчих здобутків місцевих авторів.

DSCN0616

Завданнями Програми є:

- забезпечення випуску кращих видань краєзнавчої, історичної, дитячої, художньої літератури місцевих авторів;

- поповнення бібліотечних фондів творами місцевих авторів, виданих як за рахунок бюджетних коштів, так і інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Протягом  2012 – 2016 років завдяки Програмі були випущені книги:

- Петра Аврука «Люби свій край» ( 40 примірників);        

- Олексія Будчика «Пісні без нот. Єдина» ( 120 примірників);

- Валентина Мохнюк «Літературне краєзнавство» ( 50 примірників), «Краяни на літературно-мистецькій карті» ( 50 примірників);

- Степана  Курило-Шванса «Село Доросині і його люди» ( 20 примірників);

- Леоніда  Козярчука «Сторінки історії містечка Рожище» (68 примірників).

- Буклет «Рожищенський район» (700 примірників)

Книги були розподілені між бібліотеками - філіями Рожищенської централізованої бібліотечної системи.

Для популяризації книг місцевих авторів були організовані книжкові виставки   та тематичні полички.

Уже доброю традицією стало запрошувати авторів на презентації їх книг. Протягом дії цієї програми в бібліотечних установах району проводились різноманітні заходи по популяризації творчості місцевих авторів.

У центральній районній бібліотеці та районній дитячій бібліотеці відбулися зустрічі з Леонідом Козярчуком, який презентував свою книгу «Сторінки історії містечка Рожище», відбувся вечір-зустріч «Два покоління – дві війни»,  під час якого  Олексія Будчик презентував свою книгу «Україна. Революція. Війна».

В рамках усного журналу «Війна пройшла крізь їхні долі» (в центральній районній бібліотеці),  відбулася зустріч з поетом Олексієм Будчиком і презентація його книги «На вістрі кулі».

В бібліотеці-філії с. Літогоще відбулася  зустріч з жителем с. Іванівка, місцевим поетом Петром Авруком, де він презентував свою книгу  «Люби свій край».

У бібліотеках сіл Сокіл та Навіз постійно проходять зустрічі з Олексієм Будчиком, під час яких презентуються його твори:  «Пісні без нот. Єдина», «На вістрі кулі», «Україна. Революція. Війна»

Для популяризації творів вихідця села Доросині, педагога за професією Степана Курило - Шванса у бібліотеці організована постійно діюча книжкова виставка «Я ваш, я не вмер, я живий» (по творчості Степана Курило - Шванса), яка доповнена тематичною папкою «Про творчість та про долю» (відомі літератори села). З нагоди 90-річчя від дня його народження  у бібліотеці – філії с. Доросині відбувся літературний вечір «Сила його слова».

Районна Програма підтримки місцевих авторів на 2012-2016 роки сприяє поповненню книжкових фондів бібліотек, знайомить жителів району з талановитими людьми та їх творчістю, підвищує інтерес громадян до книжкових видань місцевих авторів, які розкривають невідомі сторінки історії, героїчне минуле та вчать патріотизму молоде покоління,  впливає на формування читацьких інтересів та любові до друкованого слова.

Переглядів 478 Останнє редагування Вівторок, 31 січня 2017 12:46

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua