19 червня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Червень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  Рожище
 

21

Четвер, 01 грудня 2016 16:37

Відбулось засідання колегії райдержадміністрації

Про забезпечення координації роботи із захисту прав дітей в районі, про підсумки роботи щодо оздоровлення та відпочинку дітей району у 2016 році та про роботу Щуринського сільського голови та очолюваного ним виконавчого комітету щодо здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади розмовляли сьогодні, 1 грудня 2016 року,  під час засідання колегії райдержадміністрації, яку проводила голова районної державної адміністрації Інна Гайворонська.

DSCN9788

Основне завдання – раннє виявлення та своєчасне надання допомоги  дітям, які опинились в складних життєвих обставинах

Про забезпечення координації роботи із захисту прав дітей в районі проінформувала присутніх начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Жанна Дубчук.

DSCN9790

– Діти складають 20% населення нашого району. Значна кількість дітей – це діти, які потребують особливої уваги, підтримки та допомоги. Зокрема,  254  дитини є потерпілими внаслідок аварії на ЧАЕС, 187 дітей-інвалідів, 92 – дитини-сироти та дитини,  позбавленої батьківського піклування, 2 514 дітей виховуються у багатодітних сім’ях, 81 дитина – проживає в 24 сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, 187 дітей виховуються в сім’ях мобілізованих/демобілізованих батьків, 31 дитина, проживають у 19 сім’ях, які переселилися з тимчасово окупованих територій. В районі діють Програми реформуваннясистеми закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2009-2017 роки та закінчується термін дії цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2016 роки. У зв’язку із цим службою у справах дітей райдержадміністрації розроблено проект цієї Програми на 2017-2021 роки, – зазначила Жанна Володимирівна.

Також, вона наголосила, що станом на 01.11.2016 р. на первинному обліку служби справах дітей райдержадміністрації перебуває 92дитини – сироти та дитини,  позбавленої батьківського піклування, 2 сім’ї громадян, які бажають усиновити дітей даної категорії. У більшості випадків причиною сирітства є соціальні негаразди у біологічних родинах дітей, лише  кожна 4 дитина сиротіє внаслідок смерті чи загибелі батьків, 75% дітей стають соціальними сиротами при живих батьках, що свідчить на недостатню ефективність роботи в сім’ях з дітьми.

В районі здійснюються заходи щодо:

– координації роботи по запобіганню жорстокого поводження з дітьми;

– попередження дитячої злочинності та негативних проявів у дитячому середовищі;

– здійснення контролю за дотриманням законодавства про працю дітей;

– перебування підлітків на вулицях у вечірній час, З метою виявлення неповнолітніх, які перебувають у розважальних закладах у вечірній час, схильних до вживання спиртних напоїв та тютюнопаління, дорослих осіб, які втягують їх у пияцтво, наркоманію, схиляють до інших негативних проявів, перевірки суб’єктів господарської діяльності, які здійснюють торгівлю спиртними напоями та тютюновими виробами неповнолітнім.

Завдяки співпраці органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, соціальних служб, правоохоронних органів, педагогічних колективів у районі вирішуються проблеми дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, посилюється рівень профілактичної роботи серед дітей та підлітків, стабілізується і не допускається ріст злочинності, бездоглядності та правопорушень серед неповнолітніх.

Відповідно до заслуханої інформації, членами колегії було прийнято відповідне рішення. Зокрема, було вирішено:

– забезпечити координацію роботи усіх зацікавлених органів та служб щодо вирішення проблем дитячої бездоглядності та безпритульності, захисту прав та законних інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;                                                                                                 

– проаналізувати стан утримання та виховання дітей в сім’ях опікунів/піклувальників, прийомних сім’ях та  результати розглянути на комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації;

– активізувати проведення рейдів у вечірній час з метою виявлення неповнолітніх, схильних до вживання спиртних напоїв та тютюнових виробів, які перебувають у розважальних закладах після 22 години, виявлення суб’єктів підприємницької діяльності, які допускають продаж спиртного дітям;

– посилити роботу з надання соціальних послуг сім’ям, діти з яких вилучені в заклади соціального захисту, з метою повернення  їх в біологічні сім’ї;

– взяти на особливий контроль та надати комплекс необхідних соціально-реабілітаційних заходів сім’ям, де діти зазнали жорстокого поводження та насильства.

– протягом І кварталу 2017 року в навчальних закладах району організовувати зустрічі з психологами, соцільними педагогами, працівниками поліції, щодо профілактики девіантної поведінки в дитячому середовищі;

– вжити додаткових заходів щодо організації позашкільної зайнятості дітей із соціально неспроможних сімей з метою якісної організації їх дозвілля.

–  протягом І кварталу 2017 року проаналізувати стан утримання дітей в сім’ях, де батьки не створюють належного догляду та здійснювати постійний контроль за такими сім’ями;

– своєчасно інформувати службу у справах дітей райдержадміністрації про випадки насильства, жорстокого ставлення до дітей, а також про випадки поступлення до лікарні неповнолітніх в стані алкогольного сп’яніння.

Підбили підсумки оздоровчої кампанії

«Робота з організації та проведення відпочинку  та оздоровлення дітей в районі здійснюється відповідно до Районної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2020 роки. В районі проводилася відповідна підготовча робота щодо літнього  оздоровчого сезону 2016 року. Створено банк даних дітей пільгових категорій. На території району проживає 5046 дітей, з них 3000 – діти пільгової категорії. Оздоровлення  пільгової категорії дітей здійснює відділ освіти та молоді райдержадміністрації та Центральна районна лікарня» – доповідаючи про підсумки роботи щодо оздоровлення та відпочинку дітей району у 2016 році, повідомила головний спеціаліст відділу освіти і молоді райдержадміністрації Світлана Перепенко.

DSCN9799

Центральною районною лікарнею оздоровлено – 151 дитину, які перебувають на диспансерному обліку, з них в санаторіях Одеси та Трускавця – 62 дітей, «Дачному» та «Згоранах» – 89 дітей.

Відділом освіти та молоді відправлено  в УДЦ «Молода гвардія» 19 дітей, 8 дітей – ОЗ «Артек» Київської області. 32 творчо-обдарованих дітей переможці обласних олімпіад відпочивали в оздоровчому таборі «Артек-Буковель» за кошти фонду «Тільки разом». З 02 червня 49 дітей пільгової категорії оздоровлювалися в дитячому закладі санаторного типу «Дельфін» м. Скадовськ Херсонської області за кошти субвенції обласного та районного бюджетів. За кошти місцевого бюджету оздоровлено 40  дітей в ОЗ «Чайка» з 27 липня по 10 серпня 2016 року.

З 8 червня 2016 року працювало 4 оздоровчі  заклади з денним перебуванням школярів на базі міських шкіл - ЗОШ І-ІІІ ст. №1, №2, №3 та НВК №4 м. Рожище, у яких відпочинком будо охоплено 212 дітей. На харчування дітей  було виділено з місцевого бюджету 60 тис. грн.  з розрахунку 20 грн. на дитину. 1-14 серпня дев'ятеро дітей сімей учасників АТО з сіл Щурин, Навіз, Копачівка, Літогоще Рожищенського району оздоровлювалися в інтеграційному центрі «Замлиння». А з 10 по 23 серпня 3 дітей з Рудки-Козинської і Копачівки  побували у санаторії «Барвінок» на Тернопіллі, через Волонтерський проект «Меценати для Солдата».

Допомогу в оздоровленні дітей надавали громадські організації та релігійні місії.  За кошти громадської організації «Ми+» оздоровлено 5 дітей-сиріт у Карпатах. В ОЗ «Стежина добра» Маневицького району  оздоровлено 33 дітей. 11 дітей відпочивали в християнському таборі Тернопільської духовної семінарії с.Дора Івано-Франківської області за кошти греко-католицької церкви. З 25 липня по 7 серпня в районі працювало 2 релігійні табори – табір з денним перебуванням школярів за кошти Церкви християн баптистів та Православно-патріотичний дитячий наметовий табір Рожищенського благочиння, який організовує  Волинська Єпархія Української Православної Церкви, де  охоплено відпочинком  400 дітей. В ОЗ «Пульмо» Шацького району за кошти Католицької церкви  оздоровлювалися 10 дітей, батьки яких мобілізовані (з 30 липня по 11 серпня).

В першочерговому порядку оздоровлювалися діти соціально вразливих категорій. Зокрема, охоплено оздоровленням 46 дітей-сиріт (100%), 33 дітей-інвалідів, 674 дітей з багатодітних сімей  та 233 – з малозабезпечених сімей, 209 дітей, які стоять на диспансерному обліку, 331-талановитих та обдарованих дітей, 220 дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села, 35 дітей учасників АТО, 4 дітей переселенців.

Станом на 10 листопада послугами оздоровлення та відпочинку охоплено 1787 дітей з них оздоровлення –184 дитини, відпочинком – 1603 дітей, що становить 35,5 відсотків від загальної кількості дітей та  у порівнянні з 2015 роком у 2 рази більше. По рейтингу  серед міст та районів області  район посів 7 місце.

На оздоровлення дітей з місцевого бюджету було використано 367 тис.грн., з них на придбання путівок – 307 тис. грн., 60 тис. грн. – на харчування в пришкільних таборах. Крім коштів з місцевого бюджету були залучені додаткові кошти – кошти батьків, громадських організацій.

Рішенням колегії райдержадміністрації було визначено:

– поновити банк даних дітей  шкільного віку (від 7до 16 років);

– поновити облік дітей пільгових категорій шкільного віку, які потребують першочергового оздоровлення;

– провести відповідну роботу щодо максимального залучення коштів меценатів, громадських, благодійних, релігійних організацій для оздоровлення дітей пільгових категорій;

– проаналізувати потребу відкриття на наступний літній оздоровчий сезон таборів відпочинку (з денним перебуванням, праці та відпочинку, наметових містечок);

– активно впроваджувати альтернативні форми роботи з відпочинку дітей (мовні та наметові табори, дозвіллєві гуртки, туристичні походи, екскурсії тощо).

Докладаємо усіх зусиль для покращення добробуту…

«Докладаємо усіх зусиль для покращення добробуту умов проживання і створення центрів проведення дозвілля населення» – основний лейт-мотив доповіді Щуринського сільського голови Василя Карпюка про свою роботу та роботу очолюваного ним виконавчого комітету щодо здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади.

DSCN9807

До Щуринської сільської ради відноситься 3 населені пункти: село Щурин, село Квітневе, село Тристень із загальною кількістю дворів – 455, де проживає населення в кількості 1536 чоловік. З них дітей шкільного віку – 121 дитина і дошкільного віку – 97 дітей.

Щуринська сільська рада, як адміністративно-територіальна одиниця займає площу 4663.4 га, з них 626 га в межах населених пунктів. Землі на площі 2385 га розпайовані на 1138 паїв. На даний час акти на земельні ділянки оформили майже 1000 користувачів, що становить приблизно 91%. Всі землі придатні для використання і обробляються. Оренду і обробіток земель на території сільської ради здійснюють: ТзЗОВ «Щурин АГРО», ФГ «ЮРАГРО», фермерське господарство «Глинюка В.Ф.», приватний підприємець Сергій Кулик, ФГ «Приріст», ТзОВ «ВВ АГРО». В особистому користуванні громадян 1320 га. Надходження від використання земель становить 80% всіх власних доходів.

Соціальну сферу на території сільської радим забезпечують 2 загально освітні навчальні заклади І-ІІ ступеня в с.Тристень і с.Квітневе і 1 загально освітній навчальний заклад І-ІІІ ступеня с.Щурин. На даний час в наших школах навчається 121 учень. Також працює ДНЗ села Щурин «Казка», де функціонує одна змішана група на 20 дітей. Маємо потребу у відкритті ще однієї групи.

Медичне обслуговування населення забезпечує 2 ФПи в с.Квітневе і с.Тристень і Щуринська амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Усі медичні заклади укомплектовані кваліфікованим медичним персоналом. Останнім часом покращилось забезпечення лікарськими засобами, але потребує покращення матеріальна база, особливо в розрізі діагностичного і профілактичного обладнання. У ФПах с.Квітневе і с.Тристень необхідно зробити реконструкцію опалення. Всі заклади розміщуються у добротних приміщеннях які є власністю громади.

Культурно просвітницький рівень населення підтримують БК села Щурин і клуби сіл Квітневе, Тристень. Всі заклади перебувають у задовільному технічному стані, регулярно здійснюються поточні ремонти в межах наявних коштів.    Торгівельне обслуговування населення у нас здійснюють 9 торгівельних закладів продовольчої групи, один магазин господарських і будівельних матеріалів.

Територія Щуринської сільської ради є досить віддаленою від районного і обласного центрів, це відстані відповідно 25 і 50 кілометрів, але транспортне сполучення хороше. З села Тристень є 6 маршрутів на день в одну сторону, з села Квітневе 16 маршрутів і села Щурин 20 маршрутів.

Бюджет Щуринської сільської ради на 2016 рік становить 1061 510 грн., з них власних доходів 654 910 грн. Виконання бюджету за 11 місяців поточного року 692 904 грн., що становить 106% до річного рівня.

Основним пріоритетом роботи виконавчого комітету сільської ради залишається благоустрій і розвиток інфраструктури населених пунктів. Цього року взявши участь у співфінансуванні ремонту доріг, вдалося капітально відремонтувати 1.8 кілометра дороги Щурин-Тристень, витративши 100 тис. грн. власних коштів, залучено 700 тис.грн. державних і обласних коштів.

Продовжуємо розбудовувати мережу вуличного освітлення в населених пунктах сільської ради. В цьому році добудовано 400 м вуличного освітлення в селі Тристень і планується ще 700 м по селу Квітневе на загальну суму 65 тис.грн.

Громада сіл досить активна, не стоїть осторонь від суспільного життя, займає активну громадську позицію. Майже 30 наших земляків приймали участь у бойових діях в зоні АТО, шестеро громадян сільської ради проходять службу за контрактом, 11 військовозобов'язаних знаходяться на строковій військовій службі.

По закінченні доповіді, колегія райдержадміністрації вирішила визнати роботу Щуринського сільського голови та очолюваного ним виконавчого комітету щодо здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади задовільною, а також рекомендувати виконкому Щуринської  сільської ради:

– проводити щоквартальний розгляд Програми соціально-економічного розвитку території  сільської  ради на сесіях сільської ради;

– продовжити роботу з облаштування населених пунктів сільської ради  вуличним освітленням та ремонту комунальних доріг та доріг місцевого значення за рахунок коштів з усіх джерел фінансування;

– забезпечити моніторинг за недопущенням безпідставного росту цін на продовольчі товари;

–  забезпечити виконання сільського бюджету;

– забезпечувати стовідсоткове виконання доходної частини бюджету на кожну звітну дату;

– вжити вичерпних заходів щодо забезпечення першочергового спрямування коштів на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери та на проплату за спожиті  енергоносії, не допускати заборгованості по цих виплатах;

– вирішити питання комп’ютеризації ДНЗ та підключення його до мережі Інтернет;

– щорічно передбачати кошти в бюджеті на зміцнення та поновлення матеріально-технічної бази дошкільного навчального закладу;

– виділити кошти на підписку періодики на бібліотечні установи;

– організувати роботу щодо проведення  Новорічно-Різдв’яних свят з залученням дітей сиріт, багатодітних сімей,  дітей учасників АТО,  демобілізованих;

– на засіданнях виконавчого комітету заслуховувати питання щодо захисту прав дітей, запобігання дитячій бездоглядності, безпритульності, злочинності, соціальному сирітству. Заслуховувати батьків, які  не створюють належних умов для виховання   та проживання дітей;

– виявляти сім’ї з дітьми, що опинилися у складних життєвих обставинах;

– здійснювати перевірки стану утримання житла, яке належить дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування.

Перерахунок пенсій буде здійснюватись автоматично

Олександр Мороз, начальник Рожищенського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Волинській області, виступив із короткою інформацією щодо змін у порядку призначення та перерахунку пенсій громадянам.

DSCN9814

–     Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» ухвалено підвищення з 1 грудня 2016 року розміру мінімальної заробітної плати. Відповідно до цього буде здійснюватись перерахунок пенсійних виплат. Прошу довести до відома громадян, що звертатись із проханням перегляду пенсійних справ не потрібно, адже перерахунок буде здійснюватись автоматично. Хоча, якщо виникнуть будь-які запитання чи людина буде незгідна, працівники нашого управління нададуть відповідні консультації, – наголосив Олександр Миколайович.

Здійснено перерахунок субсидій по 8 938 справах

На завершення засідання колегії, начальник управління соціального захисту населення Ярослав Фандич повідомив, що уже завершено перерахунок надання субсидій по 8 938 справах.

«Останнім часом почастішали випадки звернень громадян на Урядову «гарячу» лінію щодо виплати субсидій по твердому паливу. На сьогоднішній день управління соцзахисту боргує людям велику суму коштів. Усі відомості уже сформовані і ми чекаємо надходження кошти. Зрозумійте, що в даній ситуації ми маємо трохи зачекати» – зазначив Ярослав Євгенович.

DSCN9796

DSCN9797

DSCN9798

Переглядів 704

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua