24 травня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

21

Субота, 19 листопада 2016 18:19

Як діяти в інтересах дитини обговорювали в райдержадміністрації

Круглий стіл на тему: «Спільні дії в інтересах дитини» зібрав працівників соціальних служб, правоохоронців, керівництво району.

Під час зустрічі учасники акцентували увагу на важливих питаннях, зокрема розглядали умови, в яких доводиться перебувати неповнолітнім, та складні життєві обставини, які до них призводять.

Головний спеціаліст служби у справах дітей Андрій Жога проінформував учасників кругового столу про роботу з неповнолітніми.

«Служба у справах дітей постійно здійснює контроль за дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах. Досліджує умови їх проживання, якщо є необхідність – дітей тимчасово забирають до притулку», - розповів Андрій Жога.

Він наголосив, що для тих дітей, які позбавленні батьківського піклування та не мають умов для проживання є спеціальна програма, яка передбачає придбання соціального житла. Що стосується статистики, то у порівнянні з минулим роком кількість дітей позбавлених батьківського піклування практично не змінилася.

Також служба у справах дітей спільно з працівниками поліції регулярно проводить рейди з виявлення дітей схильних до бродяжництва, жебракування, вживання наркотиків та алкоголю. Здійснюють перевірки торгівельних закладів щодо продажу алкоголю неповнолітнім. Нещодавно факт продажу алкоголю дітям зафіксували в одному з магазинів села Копачівка. На продавця склали протокол.

Пізньої пори в розважальних закладах перебуває неповнолітня молодь, що теж є причиною проведення роз’яснювальної роботи з батьками, а при виявленні аморального способу життя – взяття родини на облік як таку, що опинилася у складних життєвих обставинах.

На обліку в службі перебуває 71 дитина, які виховуються в 24 сім’ях. У цьому році на облік поставлено 27 дітей, знято з обліку – 22.

Петро Павлюк,  начальник сектору превенції  Рожищенського відділення Ківерцівського відділу головного управління національної поліції у Волинській області повідомив, що злочинність серед малолітніх не мала. На обліку в поліції перебуває 12 неповнолітніх. Він зазначив, що на дітей впливає в першу чергу виховання. Якщо батьки зловживають спиртним та ведуть аморальний спосіб життя, так само себе намагаються поводити і діти.

Він зазначив, що є порушники, які відпускають спиртні напої малолітнім. Наразі, поліція вживає заходів щоб припинити діяльність магазину з Копачівки, де продавали спиртне неповнолітнім.

«Наразі працюємо з податковою. У них не має ліцензії, кожен раз працюють нові продавці. Всі дозволи на роботу у них прострочені. Він має бізнес або узаконити, або припинити роботу. Над цим ми працюємо», - зазначив Петро Павлюк.

Соціально-профілактична робота з молоддю, підлітками, особливо важкими дітьми – важлива складова роботи соціальних служб. Головне – профілактика, вчасне інформування дітей та батьків, які опинилися або в складних життєвих обставинах, або в проблемній компанії.

DSCN9502

У районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели дослідження-анкетування щодо проявів агресії та насильству.

В опитування взяли участь 77 дівчат та 73 хлопці, 18 осіб віком 13 років, 105 осіб віком 14 років,  17 осіб віком 15 років, 8 осіб віком 16 років, 2 особи віком 17 років.

  Як інструментарій була використана анкета, яка складалася з 13 питань, які стосувалися обізнаності учнів та їх реагування на вчинення насильницьких дій, а також соціально-демографічні питання.

На питання «Які дії, на твою думку, являються насильством?» було отримано 8 варіантів  відповідей. З них 8 (5,5%) відповідей становлять відношення до насильства таких дій, як побиття однією особою іншої, зґвалтування, словесні образи, будь-які дії примусового характеру,  11 (7,5%) опитаних вважають такими діяннями  - зґвалтування , будь-які примусові дії, 94 (63%) обрали варіант відповіді побиття однією особою іншої  зґвалтування, будь-які примусові дії, 17(11%) - зґвалтування, 1 (1%) – будь-які примусові дії, словесні образи, 13(8 %) вважають такими діями побиття однією особою іншої, зґвалтування, словесні образи,  2(1,5%) опитаних вказали варіант словесні образи та ще 4(2,5%) респонденти обрали «будь-які примусові дії».

Зростання агресивності у підлітковому середовищі відображає одну з найважливіших соціальних проблем нашого суспільства. Підлітковий вік – небезпечний, і разом з цим більш уразливий до негативного впливу.

Аналіз отриманих результатів дослідження свідчить про необхідність посилення просвітницької роботи в навчальних закладах із питань профілактики правопорушень та насилля серед усіх учасників навчально-виховного процесу.

Переглядів 403 Останнє редагування Понеділок, 21 листопада 2016 07:08

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua