25 травня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

21

Середа, 12 жовтня 2016 16:00

В райдержадміністрації засідала Громадська рада

11 жовтня відбулося чергове засідання Громадської ради. Учасники консультативного органу розглянули важливі для району питання.

Першим заслухали Порядок надання субсидій. Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ярослав Фандич.

«До державного бюджету район повернув 26 тисяч гривень субсидій за електроенергію та 36 мільйонів гривень за газ. Для працездатних осіб, які не працюють і мають дохід менший як прожитковий мінімум, ставиться дохід на рівні двох прожиткових мінімумів.  Минулого року був один прожитковий мінімум.

DSCN9007

В доходи не включаються кошти, які отримують особи, які доглядають за інвалідами І групи», - зауважив Ярослав Євгенович.

Крім того, з його слів, значно простіше стало отримати субсидію квартиронаймачам. Для того щоб сплачувати за комунальні послуги менше, особливо молодим сім’ям потрібно договір оренди.

По спрощеній процедуру отримають субсидію певні пільгові категорії, оскільки в сукупний дохід не враховують виплати особам позбавленим батьківського піклування, допомога внутрішньо переміщеним особам, а також військовим, які перебувають в зоні АТО.

Хто має можливість та цифровий підпис – може подати електронну декларацію в управління соцзахисту, її одразу розглянуть.

Важливо! Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації застеріг, що ні в якому разі не можна накопичувати борги за спожиті послуги. Плата, зазначена в квитанції має бути обов’язково внесена, бо споживача можуть позбавити субсидії.

Інформацію представники Громадської ради взяли до відома.

Наступним розглянули питання Про надходження коштів до бюджету від реалізації лісу та видобування піску.

З цього питання доповідав Анатолій Кривов’язюк, Заступник начальника Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області – начальник Рожищенського  відділення.

DSCN9014

Він повідомив, що за 9 місяців рентної плати лісового податку надійшло 470,4 тисячі гривень.  Це вказує, що бюджетні призначення районною радою виконано на 256%. Для порівняння, в минулому році – лісового доходу отримали 114 тисяч, тобто в 4 рази збільшились доходи. Що стосується рентної плати за надра – їх надійшло з початку року понад 150 тисяч. Минулого року було 115 тисяч, тобто є незначне збільшення. Частина податків надходить до місцевих рад сіл Носачевичі, Рудня і Сокіл.

Лісовий дохід мають 18 сільських рад, тобто ті, які мають на території рубки. Рентна плата – вид загально державного податку, його розмір чітко визначений податковим кодексом України, тобто встановлює його Верховна рада.

Платниками рентної плати за ліс: це ДП «1 травня», ДП «Ківерцівський лісгосп» та СЛАП «Рожищеагроліс». Вся їхня діяльність проводиться згідно лісоруб очних квитків, які видаються в установленому порядку і підлягають контролю. Об'єми збільшилися на 2000 кубів, відповідно збільшилися і рентні зобов'язання.

Що стосується користування надрами, то в районі працюють юридичні особи: це ПРАТ «Кульчицький силікатний завод», ТОВ «Німб –7», ТОВ «Надра», фізична особа-підприємець – Сергій Котюк.

Є в районі і підприємства-боржники, які перебувають на обліку в інших інспекціях. Ці підприємства є проблемними по основних податках за місцем основного обліку.

Боргують підприємство «Галант», яке працює на території Носачевичівської сільської ради, «Німб-7» - працює на території Луківської сільської ради. Особливо складна ситуація з підприємством «Німб-7» - там є багато боргів і не має майна, воно є просто безперспективним.

Доповідь члени Громадської ради взяли інформацію до уваги і прийняли відповідні рішення.

Переглядів 336

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua